KORFU A JIŽNÍ ALBÁNIE

od 18 990
destinace
doprava Letecky | Praha, Letiště Václava Havla
strava Polopenze

Filtr

Informace o zájezdu:

Vydejte se s námi za krásami řeckého ostrova Korfu a jižní Albánie. Čeká nás malebná příroda, úchvatné výhledy a romantické západy slunce.

KORFU - ACHILION - PALEOKASTRITSA - BELLA VISTA - MAKRADES - SARANDA - TEKKE - GJIROKASTËR (UNESCO) - MODRÉ OKO - MESOPOTAMI - ALBÁNSKÁ RIVIÉRA - PORTO PALERMO - BORSH - LEKURES - BUTRINT (UNESCO) - KSAMIL

Program zájezdu:

1. den: Praha – Korfu

Přílet na Korfu, transfer do hotelu a ubytování.

2. den: Paleokastritsa – Makrades

Polodenní výlet do malebné Paleokastritsi, návštěva pravoslavného kláštera a možnost koupání a projížďky po moři lodí s proskleným dnem nebo rychlými čluny (fakultativně). Na zpáteční cestě zastávka na nezapomenutelné vyhlídce Bella Vista a v horské vesničce Makrades, kde je možnost nákupu tradičních korfských výrobků a suvenýrů.

3. den: Korfu – Achillion – Kanoni

Celodenní výlet do města Korfu spojený s prohlídkou Achillia, známého paláce císařovny Sissi. Ve městě Korfu navštívíme poloostrov Kanoni, odkud je krásný výhled na Myší ostrov a letištní dráhu, park Mon Repos s ruinami starověkého dorského chrámu, centrální náměstí Spianada s mnoha historickými budovami a pravoslavný kostel sv. Spyridiona. Ve městě volný čas na občerstvení a nákupy.

4. den: Saranda

Odjezd v ranních hodinách trajektem do jihoalbánského města Saranda. Ubytování v hotelu, procházka po promenádě města Saranda, návštěva pevnosti Lekuresi.

5. den: Gjirokastra – Modré oko

Celodenní výlet do vnitrozemí Albánie, návštěva města Gjirokastra s jeho tradiční architekturou. Prohlídka “Stříbrné pevnosti”, domu E. Hodži, nyní laografického muzea. Oběd po cestě. Na zpáteční cestě zastávka u jezera “Modré oko” a pramenů řeky Bystritse, na které byly za pomoci českých techniků postaveny dvě vodní elektrárny Stalin I a Stalin II, nyní přejmenované na Bistrica I a Bistrica II.

6. den: albánská Riviera - Himara

Celodenní výlet na albánskou Rivieru, návštěva zbytků hradu Himara, který se tyčí nad původní řeckou vesnicí Himara. prohlídka středověké pevnosti Porto Palermo a oblasti, kde byla do 80. let podzemní ponorková základna. Koupání v průzračných vodách na jedné z pláží Albánské Riviery. Součástí výletu je a oběd.

7. den: Butrint – Ksamilli

Polodenní výlet spojený s návštěvou archeologického místa Butrint, kde si prohlédneme ruiny starověkého města s divadlem a svatyněmi. Dochovaly se také zbytky hradeb a obranných věží ze starověku a baptisterium z byzantského období. V areálu je též zrestaurovaná benátská pevnost. Oběd po cestě. Na zpáteční cestě zastávka v oblasti Ksamilli spojená s koupáním u čtyř malebných ostrůvků. V podvečer albánský večer – západ slunce s večeří za doprovodu živé albánské hudby (fakultativně).

8. den: Korfu – Praha

Dopoledne volno, v odpoledních hodinách odjezd trajektem na Korfu, transfer na letiště a večer odlet do ČR.

Cena zahrnuje:

letenku Praha – Korfu – Praha včetně všech poplatků, trajektové lístky Korfu – Saranda – Korfu, 7 x ubytování v hotelu 2-3* s polopenzí na Korfu a v Albánii, výlety dle programu, dopravu klimatizovaným busem/minibusem, služby česky hovořícího průvodce během celého pobytu.

Cena nezahrnuje:

cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu (36 Kč/den/os.), vstupné na památky (cca 15 EUR/os.), pobytová taxa na Korfu 1,5 EUR na pokoj a den

Minimální počet účastníků:

10 osob.
Změna programu a letových časů vyhrazena.

Základní informace o destinaci:

ALBÁNIE je bezesporu země, která stojí za probádání. Opravdovým pojmem se stala Albánská riviéra, oblast táhnoucí se od poloostrova Karaburun až po jižní hranici země. Své místo si zde najdou nejen milovníci divokých pláží, ale i ti, kteří mají rádi široké písčité pláže.
V oblíbené prázdninové oblasti Saranda na jihu Albánie naleznete upravené čisté kamenité a oblázkové pláže, které poskytují snadný přístup do vody.
Na severu Albánie v letoviscích Durres a Golem na vás naopak čekají široké písečné pláže. Albánci jsou zvyklí se svým hostům maximálně věnovat, proto si zde budete připadat jako doma.
Pro individuální klienty zajišťujeme nejen transfery z letiště na Korfu (včetně lodního spojení) a v Tiraně, ale i zapůjčení auta, ubytování mimo naše běžná letoviska nebo fakultativní výlety pořádané místním partnerem.

Poloha:

Albánská republika (albánsky: Republika e Shqipërisë) je středomořský stát v jihovýchodní Evropě na Balkánském poloostrově. Na severu sousedí s Černou Horou, na severovýchodě s Kosovem, na východě s Makedonií a na jihovýchodě s Řeckem. Západní část Albánie leží na pobřeží Jaderského moře, zatímco její jihozápadní část leží na pobřeží moře Jónského. Od Itálie, oddělené Otrantským průlivem, ji dělí v nejužším místě pouze 72 kilometrů.

Rozloha:

28 748 km2

Státní zřízení:

parlamentní republika. Dělí se na 12 krajů, 36 okresů a 351 obcí.

Obyvatelstvo:

2 822 000 (r. 2011), z toho 98,7% Albánci, dále Řekové, Makedonci a Romové.

Hlavní město:

Tirana – cca 900 tis. obyvatel. Další velká města jsou Durres, Vlora.

Jazyk:

albánština (úřední jazyk), další užívané – angličtina, italština, starší generace ruština.

Měna a kurzy:

albánský lek (ALL) 1 USD = 112 ALL (říjen 2017), 1 EUR = 134 ALL (říjen 2017), 1 CZK = 5 ALL (říjen 2017).

Podnebí:

na pobřeží vládne typické středozemní klima s horkými suchými léty a mírnými deštivými zimami. Ve vnitrozemí Albánie je však podnebí spíše kontinentální. V zimě tu sněží a mrzne, z hor vane studený vítr. Průměrná roční teplota je 15°C. Průměrné teploty v hlavním městě Tiraně v červenci 25°C. Ještě koncem září teploty vzduchu na pobřeží přesahují 25°C. Počasí je poměrně stálé a teplé.

Místní kuchyně:

albánská kuchyně nezapře vliv kuchyně turecké a řecké. Určitě ochutnejte místní speciality jako: Qoftë – masové knedlíčky, Fërgës – hustá omáčka s dušeným masem, Rosto me salcë kosi – rostbeaf s kysanou smetanou, Tave kosi – skopové v jogurtu. Celkově je albánská kuchyně v porovnání s ostatními balkánskými státy zdravější a jednodušší. Často se zde setkáte s vynikajícím skopovým masem, připravovaným na všechny možné způsoby.

Suvenýry:

sošky národního hrdiny protitureckého odboje Skandenbega a Matky Terezy, koňak Skandenbeg, pálenka raki, starožitnosti z venkovských trhů.

Časové pásmo:

středoevropské (+ 1 hod. oproti GMT).

Výlety v okolí hotelu

Mapa polohy hotelu