Saranda

Detail destinace

Saranda Albánie - transparent

Pobřeží Sarandy

SARANDA

Přístavní město situované naproti řeckému ostrovu Korfu, se kterým je v pravidelném lodním spojení a odkud do Sarandy přijedete i Vy. Pro ty, kdo do Sarandy přijedou lodí si město připravilo úchvatné pohledy. Město má překrásnou polohu v zálivu ve tvaru koňské podkovy. Ten je lemován svahy posetými domy s bělostnou fasádou. Saranda navíc nabízí přibližně 290 slunečních dní s příjemnými teplotami nepřesahujícími 30°C. Jméno Saranda pochází z 10. století a je odvozeno od jména starého křesťanského kláštera „Forty Saints“ Čtyřicet svatých, který byl zasvěcen 40ti misionářům, kteří zde byli roku 320 popraveni. Saranda (Saránta) znamená v řečtině čtyřicet.

Sarandë je starobylé město, obývané již ilyrskými kmeny Chaonianů, kterými bylo nazýváno Onchesmus, což bylo jméno otce Trojského prince Aenease, který se narodil bohyni Afroditě. Město v té době velmi prosperovalo, což dokládají mnohé mozaiky z této doby, nacházející se na mnoha místech Sarandy. Ve 4. století bylo město opevněno 850 m dlouhými a 6 m vysokými hradbami, doplněnými strážními věžemi. Pozůstatek jedné z věží můžeme spatřit na městské pláži u jejího západního konce. Zde končila hradba, pobřeží již opevněné nebylo.

Pláže Sarandy jsou oblázkové, lemované palmami. Uprostřed města se nachází ruiny starověkého města Onhezmi, zničeného v 5. století n.l. barbary. Roku 2002 byla v tomto místě odkryta synagoga.

2 km jižně od města, na vrcholu kopce se nachází Lëkurský hrad, vystavěný sultánem Sulejmanem během obléhání ostrova Korfu. Dnes sídlí v opevnění restaurace s bohatou kuchyní a překrásným výhledem na záliv a hlubokou modř Iónského moře.

Na jihu mění pobřeží svůj vzhled. 4 ksamilské ostrovy jsou pokryté středozemskou faunou a flórou. Slané jezero, jehož laguna je tektonického původu leží v blízkosti známého antického města Butrint (v antice známý pod jménem Pelodes). Kanál Vivar, který spojuje staré město s novým má 3,6 km a je hnízdištěm mořských ptáků.

 

Nabízíme 3 ubytovacích kapacit za cenu 13 791 Kč - 24 739 Kč.

Výsledky hledání
Náš tip
HOTEL GRAND

HOTEL GRAND

Albánie » Saranda

39 termínů / 0 Last minute / 39 First minute

Strava: SN Odlet: PRG Odjezd z: 0 míst

letecky FM Tip

Náš tip
HOTEL BRILANT

HOTEL BRILANT

Albánie » Saranda

44 termínů / 0 Last minute / 44 First minute

Strava: SN Odlet: PRG Odjezd z: 0 míst

letecky FM

Náš tip
HOTEL JAROAL

HOTEL JAROAL

Albánie » Saranda

44 termínů / 0 Last minute / 44 First minute

Strava: SN Odlet: PRG Odjezd z: 0 míst

letecky FM


další nabídky >