Filtr

Poloha:

hotel se nachází přímo u písčito-oblázkové pláže letoviska Durres. Asi 100 m od hotelu se nachází hlavní nákupní třída vedoucí do centra Durres, na které se nachází velké množství obchodů, restaurací a barů.

Poloha:

snídaně formou bufetu (kuřecí šunka, tavené a tvrdé sýry, párky, vařená vejce a vaječné omelety, tmavý a světlý chléb, sladké pečivo, burek, cereálie, ovoce a zelenina, máslo, med a marmelády, voda, džus, káva, čaj, mléko).

Ubytování:

hotel nabízí ubytování ve dvou- a třílůžkových pokojích a mají buď přímý výhled na moře nebo do zástavby a jsou vybaveny koupelnou (sprcha, toaleta, fén), sat. TV, Wi-Fi, minibarem a klimatizací (v ceně).

Vybavení a služby hotelu:

24-hod. recepce, restaurace, bar, směnárna, úschovna zavazadel, výtah.

Sport a zábava:

fitness místnost, stolní tenis, biliár, lehátka a slunečníky na privátní pláži, široká nabídka vodních sportů na pláži.

Stravování:

snídaně formou bufetu (kuřecí šunka, tavené a tvrdé sýry, párky, vařená vejce a vaječné omelety, tmavý a světlý chléb, sladké pečivo, burek, cereálie, ovoce a zelenina, máslo, med a marmelády, voda, džus, káva, čaj, mléko).

Vzdálenosti:

pláž: 0 m
letovisko Durres: 0 m
letiště Tirana: 35 km

Cena zahrnuje:

leteckou dopravu Praha – Tirana – Praha, letištní taxy a poplatky, transfery, služby českého delegáta, 7x ubytování s uvedenou stravou, pojištění CK dle zákona č.159/1999.

Cena nezahrnuje:

komplexní cestovní pojištění (36 Kč/den/os. od 15 let, 25 Kč/den/dítě 2-15 let), místní pobytovou taxu (1€/den/os.), příplatek za jednolůžkový pokoj (od 900 Kč/noc).

Dítě 0-2 roky: 1000 Kč.

Kalkulováno k 1.11.2017.

Základní informace o destinaci:

Pobřeží severní Albánie se řadí již ke klasice v cestování. Pokud máte rádi rozlehlé písečné pláže s pozvolným vstupem do moře a kompletní servis ve stravování, je právě pro vás ideální dovolená v severní části Albánie. Pro milovníky dlouhých a širokých písečných pláží je ideální dovolená v letoviscích Golem a Durres, které se rozprostírají na jih od tohoto středověkého města. Transfer z letiště v Tiraně je dlouhý asi 40 km do letoviska Durres a asi 50 km do letoviska Golem a trvá přibližně 60-80 min.

Výlety a pamětihodnosti:

Durres, nebo-li česky Drač, je město známé již tisíce let, dnes vyhledávané hlavně díky dlouhým, širokým písečným plážím. Ačkoliv město založili Řekové již roku 627 př. n. l., do 21. století vstupoval Durres skromně. V té době zde bylo několik málo hotelů z dob tuhé totality. To se v posledních dvou desetiletích změnilo a v současné době se z něj stalo vyhledávané přímořské letovisko se širokou nabídkou kvalitních hotelů a služeb v oblasti cestovního ruchu. Až vás omrzí slunění a koupání v moři, vydejte se prozkoumat historické památky města Durres, mezi kterými je například římský amfiteátr, největší stavba tohoto druhu na Balkáně, nebo si poseďte u kávy na vrcholku Benátské věže, která kdysi strážila vjezd do přístavu. Projděte se po moderně upravené promenádě podél celého pobřeží Durresu. Po celou dobu na vás bude shlížet palác krále Zogu na hoře nad Durresem.

Letovisko Golem se nachází asi 10 km od centra města Durres. Naleznete zde dlouhou písečnou pláž s pozvolným vstupem do moře. Z pláže je krásný výhled přímo na město Durres, kam si můžete udělat malý výlet, a to buď sami, anebo s naší cestovní kanceláří v rámci fakultativního výletu. Letovisko se rozkládá podél pláže, kde je celá řada kvalitních hotelů, restaurací a center vodních sportů. Většina hotelů má svoji soukromou pláž s lehátky a slunečníky pro hotelové hosty zdarma. Letovisko nemá klasické centrum, kde by se soustředil noční život. Večerní procházky jsou tak možné podél pobřeží nebo za druhou řadou hotelů, kde jsou v hlavní ulici rozesety početné stánky s občerstvením, malé obchůdky se suvenýry a restaurace obklopené borovicovým hájem.

Základní informace o destinaci:

Durres neboli česky Drač je město známé již tisíce let, dnes vyhledávané hlavně díky dlouhým, širokým písečným plážím. Ačkoliv město založili Řekové již roku 627 před n. l., do 21. století vstupoval Durres skromně. V té době zde bylo několik málo nevýznamných hotelů z dob tuhé totality. To se v posledních dvou desetiletích změnilo a v současné době se z něj stalo vyhledávané přímořské letovisko se širokou nabídkou kvalitních hotelů a služeb v oblasti cestovního ruchu.
Až vás omrzí slunění a koupání se v moři, vydejte se prozkoumat středověké památky města Durres, kterými je například římský amfiteátr, největší stavba tohoto druhu na Balkáně, nebo si poseďte u kávy na vrcholku Benátské věže, která kdysi strážila vjezd do přístavu. Projděte se po moderně upravené promenádě podél celého pobřeží Durresu. Po celou dobu na vás bude shlížet palác krále Zogu na hoře nad Durresem.

Výlety v okolí hotelu

Výlety pro sezónu 2019:

Durres a výrobna koňaku Skanderbeg - odjezd od hotelu v ranních hodinách do výrobny vyhlášeného albánského koňaku, která začala svojí výrobu již v roce 1933. Při prohlídce se dozvíte, jak se zde víno a jiné alkoholické nápoje připravují, poznáte všechny části výrobního procesu a poté budete moci ochutnat i světoznámý koňak, který zde můžete koupit. Lehce posilněni se vydáte do centra města Durres, kde prohlídka začne u ortodoxního kostela u přístavu, budete pokračovat k Benátské věži z 15. st. Kolem ochranných zdí města se přesunete k amfiteátru, který byl postaven ve 2. st před naším letopočtem. Poslechnete si o historii této památky a prohlédnete si i unikátní tunel, kterým dříve přijížděly místní celebrity. Uvidíte zde i krásnou nástěnnou mozaiku. Poté se přes hlavní náměstí přesunete k původnímu řeckému centru města “agora”. Orientační cena: cca 20 EUR (dítě 3-12 let 10 EUR).Apollonia a Vlora (výlet busem a lodí) - odjezd od hotelu v ranních hodinách směrem na město Fier, v jehož blízkosti se nachází nejvýznamnější archeologické centrum země, Apollonia. Toto původně antické město bylo založeno již v roce 588 př. n. l. Řeky z Korintu. Po prohlídce, kde vám náš průvodce odhalí historii antického města, odjedete do druhého největšího přístavního města, Vlora. Tam budete mít možnost si vychutnat krásy města, jako jsou památník nezávislosti na Vlajkovém Náměstí a památník Ismala Qemaliho, prvního předsedy albánského státu. Uvidíte také mešitu Muradiut, postavenou v roce 1542. Poté se vydáte do přístavu a po krátké plavbě přes Vlorský záliv se podíváte k největšímu albánskému poloostrovu Karaburun. Nedaleko odtud se potkávají moře Jadranské s Jónským. Podíváte se i do mořské jeskyně piráta Haxhi Aliu. Uvidíte také nedaleký ostrov Sazan, který donedávna byl používán jako vojenská základna. Poté zde bude čas i na odpočinek na pláži, kde si můžete vychutnat koupání v křišťálově čisté vodě. Orientační cena: 50 EUR (dítě 3-12 let 25 EUR).Berat - odjezd od hotelu v ranních hodinách. Po cestě mezi úrodnými lány se nejprve podíváte do starého města Berat za hradbami, kde žijí místní obyvatelé v kamenných domech z 15. století. Projdete si celé město, navštívíte některé z 20 původních ortodoxních kostelů a vychutnáte si krásné výhledy na město u řeky. Navštívíte muzeum věnované Onufrimu, největšímu malíři ikon 16. století v Albánii. Dozvíte se také o dějinách a unikátní umělecké výzdobě kostela, ve kterém se nachází toto muzeum. Po prohlídce úžasné sbírky ikon se můžete posilnit v místní taverně. Po obědě si prohlédnete historické městské části u řeky Gorica a Mangalem s jejich klikatými uličkami a domy vypadajícími, jako by byly přilepené na skále. Orientační cena: 35 EUR (dítě 3-12 let 20 EUR).Projížďka jeepy v NP Karavasta (hnízdiště ohroženého druhu pelikána kadeřavého)
- odjezd od hotelu v ranních hodinách. Výlet džípem do laguny národního parku Karavasta patří mezi nejvyhledávanější výlety v severní Albánii. Jedná se o nejkrásnější pobřežní mokřad na albánském pobřeží Jaderského moře. Poznávání laguny začíná terénní projížďkou mezi borovými háji a písečnými plážemi v národním parku Divjakë - Karavasta. Cesta podél písečného pásu mezi Karavastou a lagunou Godulla v jižní části národního parku Divjaka je fascinující a plná překvapení. Tři kanály tu spojují dvě laguny, kde se nachází vodní stanoviště a hnízdiště mnoha druhů ptáků. Budete-li mít štěstí , budete moci pozorovat vzácný druh dalmatského pelikána, který patří mezi velmi plachá zvířata. Po obědě (v ceně výletu) bude čas na koupání v moři. Orientační cena: 60 EUR (dítě 3-12 let 60 EUR).Kruja - Tirana – Hora Dajti – odjezd od hotelu v ranních hodinách do malebného města Kruja, které je spojováno s národním hrdinou Gjergj Kastrioti Skanderbegem, který byl jako malý unesen a vychován Turky a stal se v 15. st. jedním z nejvýznamnějších generálů turecké armády. Navštívíte pozůstatky hradu, který byl postaven v průběhu 5. a 6. st., odtud bránil Skanderbeg Albánii. Uvnitř hradu je Skanderbegovo muzeum a Etnografické muzeum, které se nachází v jednom z původních měšťanských domů, který náležel jedné z význačných rodin. Prohlédnete si atraktivní středověký bazar, kde si můžete koupit dárečky pro vaše blízké. Poté se přesunete na okraj hlavního města Tirana (220 m n. m.) a 4 km dlouhou lanovkou, která je v Albánii unikátem, vyjedete na horu Dajti (1059 m n. m.). V národním parku si můžete vychutnat panoramatické výhledy, či posedět v restauraci. Poté od dolní stanice lanovky přejedete k hlavnímu náměstí , kde navštívíte hodinovou věž datovanou do roku 1821, jenž se stala symbolem města. Vedle ní stojí mešita Ethem Bey, kde si můžete prohlédnout její krásné fresky. Dále si prohlédnete část města známou jako „Blok“, která dřív byla vymezena pouze komunistickým pohlavárům. Orientační cena: 35 EUR (dítě 3-12 let 18 EUR).

Mapa polohy hotelu