BELGIE - HOLANDSKO

od 9 190
destinace
doprava Autokarem | Brno
strava Strava dle programu

Filtr

Informace o zájezdu:

Země tulupánů, sýrů, skanzenů a větrných mlýnů

Program zájezdu:

1. den: odpoledne odjezd z Brna přes Prahu, Plzeň, Rozvadov a Německo do Belgie. Dobrá návaznost spojů i ze SR – trasa Žilina-Bratislava-Brno – rádi doporučíme.

2. den: časně ráno navštívíme hlavní město Belgie - BRUSEL. Během hodinové procházky uvidíte Královský palác, katedrálu, Galerii sv. Humberta, náměstí Grand Place, dále přejedeme pod mohutnou a impozantní molekulární stavbu ATOMIUM na okraj Bruselu. Dopoledne přejezd do ANTWERP, procházka po pobřeží řeky Šeldy. Prohlídka historického centra s katedrálou Sv. panny Marie. Dále příjezd do Holandska, do okolí HAAGU - MADURODAM, prohlídka světo-známého městečka holandských miniatur. Dále navštívíme největší přímořské lázně SCHEWENINGEN s procházkou podél mořského mola se spoustou obchůdků. Večer příjezd na ubytování nedaleko moře do hotelu, večeře, nocleh.

3. den: po snídani odjezd na tradiční sýrové trhy v ALKMAARU, kde se na náměstí uskuteční trhy a představení místních cechařů, k poslechu zahraje tradiční hudba, možnost zakoupení suvenýrů. Následuje prohlídka města i nedalekého velkého zahradnictví s možností nákupu. Odpoledne strávíme v nejkrásnější a největší květinové zahradě Evropy (32 ha) v KEUKENHOFENU s velkým množstvím nejrůznějších rostlin, záhonů a skleníků. Návrat na ubytování krásnými holandskými městy a vesničkami podél moře s návštěvou dalšího turistického přímořského letoviska ZANDVOORTU. Zde je možnost ochutnávky mořských plodů u stánků na pláži. Dále uvidíme areál závodního okruhu z formule 1. V rámci tohoto programu se seznámíte s budováním vodních hrází, odvodňováním přímořských oblastí Holandska, funkcí vodních nádrží a kanálů. Večeře, nocleh.

4. den: snídaně, návštěva ZAANSE SCHANS skanzenu s dřevěnými domy a větrnými mlýny ze 17. století. Uvidíte zde výrobu dřeváků, ochutnáte výborné sýry a můžete zakoupit holandské suvenýry. Poté zavítáme do místa v oblasti tulipánových polí, kudy projde a projede největší, evropský květinový průvod, cca 50 alegorických vozů s dech beroucí květinovou výzdobou, doprovázený několika skupinami dechové hudby včetně mažoretek. Program pokračuje návštěvou soukromé firmy KATVOUD - výrobna sýrů a dřeváků s možností ochutnávky likérů a sýrů vč. nákupu. Zastávka u jezera MARKERMEER v rybářské vesničce VOLENDAM, procházka po přístavu a centru tohoto krásného skanzenového města. Poté přejezd do AMSTERDAMU. Procházka hlavní třídou Damrak, centrálním náměstím Dam, kolem Královského paláce atd. Projížďka lodí po kanálech v Amsterodamu. Procházka uličkami lásky, odjezd do ČR.

5. den: návrat přes Německo do ČR, dopoledne do Prahy a odpoledne do Brna.

Nástupní místa: Brno, Velké Meziříčí, Jihlava, Humpolec, Střechov, Praha, Beroun, Žebrák, Rokycany, Plzeň, Rozvadov.

Cena zahrnuje:

dopravu autobusem, 2x ubytování v hotelu s polopenzí, služby průvodce a CK, pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje:

jednolůžkový pokoj 1.800,- Kč (72€), komplexní cestovní pojištění včetně storna 180,- Kč/os. (7 €).
Doporučené kapesné na vstupy: cca 70 € (např. Madurodam, loď, Keukenhofen).

Minimální počet účastníků:

Minimální počet účastníků je 35. • Změna programu vyhrazena.

Výlety v okolí hotelu

Mapa polohy hotelu