Hotel Bariakov

od 14 346
doprava Letecky | Praha, Letiště Václava Havla
strava Snídaně

Filtr

Poloha:

Hotel leží v centru prázdninového resortu Bansko, jen pár minut chůze od kabinové lanovky. Jedná se o rodinný hotel, který disponuje recepcí, restaurací, barem, malým wellness, lyžárnou, WiFi připojením a parkovištěm. Po náročném dni si můžete odpočinout v hotelovém lobby u hořícího krbu nebo za poplatek využít wellness v podobě sauny a výběru masáží. Z důvodu Covid opatření může být wellness mimo provoz. V hotelu se domluvíte anglicky, rusky nebo bulharsky.

Ubytování:

Dvoulůžkové pokoje s možností 1 přistýlky
Pokoje o rozměru cca 20 m2 disponují 2 pevnými lůžky (manželská postel nebo dvě oddělená lůžka), vlastním sociálním zařízením, centrálním topením, plochou televizí, telefonem, lednicí, fénem a WiFi připojením. Třetí lůžko je řešeno formou přistýlky a je určeno pro dítě do 12 let.

Rodinné pokoje pro 3 osoby s možností 1 přistýlky
Pokoje o rozměru cca 28 m2 disponují 3 pevnými lůžky, vlastním sociálním zařízením, centrálním topením, plochou televizí, telefonem, lednicí, fénem a WiFi připojením. Čtvrté lůžko je řešeno formou přistýlky a je určeno pro dítě do 12 let.

Vybavení a služby hotelu:

V hotelu je k dispozici také kavárna/bar a restaurace

Stravování:

nídaně formou bohatého bufetu

Cena zahrnuje:

letenku Praha Sofia Praha vč. poplatků a odbaveného zavazadla do 23 kg, převoz lyží zdarma, transfer letiště - hotel - letiště, ubytování 7 nocí se snídan, pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

místní taxu

Základní informace o destinaci:

Chcete-li prožít klidnou, finančně nenáročnou dovolenou u čistého a teplého moře s útulnými plážemi, vyberte si Bulharsko. Tato balkánská země patří do tradiční nabídky našich zájezdů díky své nedotčené přírodní kráse, nízkému obsahu soli a absenci nebezpečných dravých živočichů. Jsou zde ideální podmínky pro koupání, potápění a vodní sporty. Pobřeží je plné překvapení - široké a do moře se pozvolna svažující pláže sousedí s malými romantickými zálivy, písečnými dunami, úchvatnými útesy. Turisté zde mají obrovskou nabídku rekreačních a hotelových zařízení. Záleží jen na Vaší představě a fi nančních možnostech. Naleznete zde všechny ubytovací kategorie - od luxusních 4 hvězdičkových hotelů po penziony, vily a priváty. V posledních letech s příchodem zahraničního kapitálu se v Bulharsku hodně změnilo. Podařilo se zde obnovit infrastrukturu služeb a známá turistická centra jako Zlaté písky a Slunečné pobřeží mohou nabídnout srovnatelnou kvalitu jako nejproslulejší místa v Evropě. Méně civilizací dotčená příroda na bulharském jihu Vás přiláká scenérií členitého pobřeží a čistého moře. Kromě krásné přírody v posledních letech je velkým lákadlem i cena. Jednak jsou zájezdy do Bulharska stále levnější než zájezdy do obdobných zemí do Středomoří a jednak jsou místní ceny citelně nižší. A právě proto, je Bulharsko v posledních letech vyhledávaným cílem letní dovolené.

Poloha:

Bulharsko je stát v jihovýchodní Evropě, na balkánském poloostrově. Země sousedí na severu s Rumunskem (kde hranici tvoří Dunaj), na západě se Srbskem a Černou Horou a s Makedonií, na jihu s Řeckem a na jihovýchodě s Tureckem. Východní hranici tvoří Černé moře.

Rozloha:

110 994 km2

Státní zřízení:

demokratická parlamentní republika.

Obyvatelstvo:

cca 7,3 mil. obyv.

Hlavní město:

Sofia (cca 1,4 mil. obyv.).

Jazyk:

úřední jazyk je bulharština, lze se domluvit německy, anglicky a rusky.

Měna a kurzy:

Lev se dělí na 100 stotinek, v našich bankách nelze běžně koupit, doporučujeme koupit EUR a na místě vyměnit za Levy (1 EUR = 1,95 BGN).

Podnebí:

mírné kontinentální podnebí ve vnitrozemí, černomořské pobřeží a povodí Marice tvoří přechod k podnebí středomořskému, průměrné teploty v lednu - 2 až + 2 °C, v červenci 21 až 24 °C, průměrné roční srážky od 450 mm (Dobrudža) do 1250 mm (vrcholky hor).

Časové pásmo:

+ 1 hod. (oproti SEČ).

Výlety v okolí hotelu

Mapa polohy hotelu