Hotel Samokov

od 14 346
doprava Letecky | Praha, Letiště Václava Havla
strava Snídaně

Filtr

Poloha:

Tento hotel je obklopený borovými lesy a nachází se ve městě Borovets a je vzdálen 250 metrů od lyžařských vleků. Provozuje lázeňské centrum a mnoho restaurací.

Hotel Samokov, zařízený v alpském stylu, leží v nadmořské výšce 1300 metrů. Ze Sofie do něj autem dojedete za 1 hodinu.

Ubytování:

Pokoje jsou vybavené minibarem, satelitní TV a mají vanu. Z balkónu budete mít nádherný výhled na hory.

Vybavení a služby hotelu:

Termální centrum má hammam, parní lázeň, finskou saunu, koupele nohou s mořskou solí, Kneippův bazén a relaxační část. K dispozici je také posilovna, krytý bazén a salón krásy, který poskytuje kosmetické kúry a kadeřnictví.

Sport a zábava:

Nabízí bowling, kulečník a vybavení na stolní tenis.

Stravování:

Hotel Samokov provozuje restauraci Panorama, která servíruje snídani formou bufetu, večeře a menu à la carte. U bazénu si na terase s grilem můžete pochutnat na grilovaných specialitách, čerstvých salátech a osvěžujících nápojích.

Cena zahrnuje:

letenku Praha Sofia Praha vč. poplatků a odbaveného zavazadla do 23 kg, převoz lyží zdarma, transfer letiště - hotel - letiště, ubytování 7 nocí se snídan, pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

místní taxu

Základní informace o destinaci:

Chcete-li prožít klidnou, finančně nenáročnou dovolenou u čistého a teplého moře s útulnými plážemi, vyberte si Bulharsko. Tato balkánská země patří do tradiční nabídky našich zájezdů díky své nedotčené přírodní kráse, nízkému obsahu soli a absenci nebezpečných dravých živočichů. Jsou zde ideální podmínky pro koupání, potápění a vodní sporty. Pobřeží je plné překvapení - široké a do moře se pozvolna svažující pláže sousedí s malými romantickými zálivy, písečnými dunami, úchvatnými útesy. Turisté zde mají obrovskou nabídku rekreačních a hotelových zařízení. Záleží jen na Vaší představě a fi nančních možnostech. Naleznete zde všechny ubytovací kategorie - od luxusních 4 hvězdičkových hotelů po penziony, vily a priváty. V posledních letech s příchodem zahraničního kapitálu se v Bulharsku hodně změnilo. Podařilo se zde obnovit infrastrukturu služeb a známá turistická centra jako Zlaté písky a Slunečné pobřeží mohou nabídnout srovnatelnou kvalitu jako nejproslulejší místa v Evropě. Méně civilizací dotčená příroda na bulharském jihu Vás přiláká scenérií členitého pobřeží a čistého moře. Kromě krásné přírody v posledních letech je velkým lákadlem i cena. Jednak jsou zájezdy do Bulharska stále levnější než zájezdy do obdobných zemí do Středomoří a jednak jsou místní ceny citelně nižší. A právě proto, je Bulharsko v posledních letech vyhledávaným cílem letní dovolené.

Poloha:

Bulharsko je stát v jihovýchodní Evropě, na balkánském poloostrově. Země sousedí na severu s Rumunskem (kde hranici tvoří Dunaj), na západě se Srbskem a Černou Horou a s Makedonií, na jihu s Řeckem a na jihovýchodě s Tureckem. Východní hranici tvoří Černé moře.

Rozloha:

110 994 km2

Státní zřízení:

demokratická parlamentní republika.

Obyvatelstvo:

cca 7,3 mil. obyv.

Hlavní město:

Sofia (cca 1,4 mil. obyv.).

Jazyk:

úřední jazyk je bulharština, lze se domluvit německy, anglicky a rusky.

Měna a kurzy:

Lev se dělí na 100 stotinek, v našich bankách nelze běžně koupit, doporučujeme koupit EUR a na místě vyměnit za Levy (1 EUR = 1,95 BGN).

Podnebí:

mírné kontinentální podnebí ve vnitrozemí, černomořské pobřeží a povodí Marice tvoří přechod k podnebí středomořskému, průměrné teploty v lednu - 2 až + 2 °C, v červenci 21 až 24 °C, průměrné roční srážky od 450 mm (Dobrudža) do 1250 mm (vrcholky hor).

Časové pásmo:

+ 1 hod. (oproti SEČ).

Výlety v okolí hotelu

Mapa polohy hotelu