Arménie - Gruzie

Arménie - Gruzie, Arménie, 7.10.2017, Polopenze
Arménie - Gruzie
LM
Termín:
7.10. – 14.10.2017
Změnit termín
Délka:8 dní
Doprava:letecky (Praha)
Strava:Polopenze
Číslo zájezdu:108720386
34 990 Kč (-0 %)

TENTO TERMÍN BYL JIŽ VYPRODÁN.

Další termín vyberete zde

Popis
Jerevan - Garni - Geghard - Echmiadzin - jezero Sevan - Tsachkadzor - Tbilisi - Stephantsminda - Ananuri - Mccheta - Sighnaghi - Tsinandali - Kvareli - Nekresi
Další informace
Změna programu vyhrazena.
Minimální počet účastníků zájezdu 10 osob.
Stravování
Upravená necelá plná penze: 4x oběd, 5x večeře, 1x galavečeře - rozvržení dle programu
Doprava
Letecky z Prahy
Program
1. den
Praha - Jerevan
odlet do Jerevanu, přílet v nočních hodinách, transfer do hotelu, ubytování.

2. den
Jerevan
Snídaně v hotelu, celodenní okružní jízda městem a pěší prohlídka centra, muzeum rukopisů Matenadaran, Státní historické muzeum, Muzeum genocidy 20. Století. Před večeří prohlídka „Vernisáže“, tržiště uměleckých předmětů a suvenýrů, večeře v typickém arménském restaurantu v centru města.

3. den
Khor Virap – Vayots Dzor – Areni
Snídaně v hotelu, celodenní výlet do údolí Araratu v blízkosti tureckých hranic, návštěva Khor Virapu, významného kláštera, pokračování do vinařské oblasti Vayots Dzor, návštěva jeskyně dochované z pravěku s nejstaršími nálezy na světě. Oběd a ochutnávka vína ve vesnici Areni – nejznámější vesnice regionu. Zpět do Jerevanu. Volný večer.


4. den
Garni – Geghard – jezero Sevan – horské středisko Diligan
Snídaně v hotelu, odjezd na prohlídku komplexů Garni a Geghard. Garni – architektonický komplex, památník arménské kultury z dob antiky, pevnost. Geghard – věhlasný klášter na skále, součást fondu světového dědictví UNESCO. Pokračování k jezeru Sevan – největší jezero Kavkazu s úžasnou přírodou a křišťálově čistou vodou, oběd v restaurantu u jezera Sevan. Po obědě prohlídka Sevanského kláštera a přejezd do horského lázeňského střediska Diligan, před příjezdem zastávka v bistru a supermarketu s čerstvými arménskými specialitami. Nocleh.


5. den
Diligan – Tbilisi
Po snídani odjezd do Gruzie, přejezd hornatou oblastí známé jako „arménské Švýcarsko“, návštěva kláštera Haghatsin umístěného v centru oblasti. Příjezd do Tbilisi v odpoledních, okružní jízda a pěší prohlídka Tbilisi s návštěvou místního historického muzea, ubytování v hotelu, večeře s folklorním programem.


6. den
oblast Kazbegi – Ananuri – Mccheta – Tbilisi
Snídaně v hotelu, celodenní výlet do oblasti Kazbegi (150 km), v Kazbegi oběd v místní restauraci s typickým gruzínským menu. Prohlídka starodávného kostela Gergeti Trinity (při jasném počasí úžasné výhledy na ledovce a pohoří Kavkazu, možnost pronajmutí vozu k odvozu na vrchol hory – cca 40 EUR), přejezd do města Ananuri prohlídka hradního komplexu na řece Aragvi a pevnosti.
Na zpáteční cestě prohlídka města Mccheta – katedrála Svetitskhoveli z 11. století (do nedávné doby sloužila katedrála jako pohřební místo gruzínských králů a členů královských rodů; podle legendy je zde uložena košile Ježíše Krista), zastávka u kláštera Jvari z 6. stol., tyčícího se nad soutokem řek Mtkvari a Aragvi, je pravděpodobně nejstarším dochovaným klášterem v Gruzii). Návrat do hotelu v Tbilisi.


7. den
oblast Kachetie – Gremi – Tsinandali – Tbilisi
Po snídani celodenní výlet do vinařské oblasti Kachatie, návštěva unikátního skalního klášterního komplexu David Gareja při hranici s Ázerbajdžánem, vinařská vesnička Gurjaani a oběd s ochutnávkou vína. Prohlídka kostelů v Gremi (královská citadela a komplex kostelů Archanděla Michaela a Gabriela). Přejezd do města Tsinandali – historická vinice, která svého času patřila aristokratickému básníkovi z 19.stol., Alexanderovi Chavchavadze; návštěva básníkova muzea. Večer návrat do hotelu v Tbilisi.


8. den
Tbilisi – Praha
Snídaně v hotelu, transfer na letiště Tbilisi, let do Prahy.

Cena zahrnuje
letenky Praha – Jerevan / Tbilisi – Praha (včetně tax a poplatků)
7x ubytování se snídaní (hotely 3*/4*)
4x oběd, 1x večeře, 1 x večeře s folklorním programem
výlety a vstupy do objektů a památek dle programu
transfery dle programu, služby místního průvodce, česky mluvící průvodce po celou dobu zájezdu
pojištění CK dle zákona č. 159/1999
Cena nezahrnuje
cestovní pojištění, pojištění storna zájezdu
nápoje, spropitné a další osobní výdaje.
Pořadatelem tohoto zájezdu je CK AGL TRAVEL (AGROLEX, s.r.o., IČ 27099407).
Termín je vyprodaný, objednávkový formulář není dostupný.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.

CK