ARMÉNIE-GRUZIE

ARMÉNIE-GRUZIE, Arménie, 12.5.2018, Polopenze
ARMÉNIE-GRUZIE
Termín:
12.5. – 20.5.2018
Změnit termín
Délka:9 dní
Doprava:letecky (Praha)
Strava:Polopenze
Číslo zájezdu:136789983
39 990 Kč (-0 %)
Informace o zájezdu
JEREVAN – GARNI – GEGHARD – JEZERO SEVAN – DILIJAN –TBILISI – MCCHETA – KAZBEGI – KACHETIE – GREMI – GURJAANI
letecký poznávací zájezd na 9 dní/8 nocí
Program zájezdu
1. DEN: odpolední odlet do Jerevanu.
2. DEN: přílet do Jerevanu v brzkých ranních hodinách, ubytování, a odpočinek v hotelu, snídaně. Možnost obědu (fakultativně), po obědě následuje návštěva destilérie světoznámého koňaku Ararat. Po ochutnávce koňaku pěší prohlídka centra Jerevanu a ulice Abovyan, jedné z nejstarších a nejvýznamnějších ulic města, dále procházka kolem budovy Národního historického muzea a Národní obrazárny, návštěva architektonického komplexu Cascade se sochami od Botera a dalších zahraničních umělců. Procházka bude zakončena v Parku Vítězství se sochou Matky Arménie a dechberoucím panoramati ckým výhledem na růžové město Jerevan. Před večeří v typické arménské restauraci v centru města se uskuteční procházka po místním tržišti „Vernisáž“. Nocleh v hotelu.
3. DEN: po snídani odjezd na pláně Araratu, kde se nachází klášter Khor Virap. Klášter se nachází 200 m od hranice s Tureckem, na nejbližším místě k bájné hoře Ararat. Oběd v místní restauraci. Poté prohlídka kláštera Noravank, který je obklopen překrásnou horskou scenérií. Po cestě do Jerevanu zastávka v místním vinařství ve vesnici Areni. Možnost večeře (fakultativně), ubytování a nocleh v hotelu.
4. DEN: po snídani odjezd do muzea rukopisů Matenadaran, po prohlídce odjezd na prohlídku kláštera Geghard ze 13. st. (památka UNESCO), který se skládá ze tří kostelů a hrobky vytesané do skály. Poté následuje prohlídka pohanského chrámu Garni – který jako jediný pochází z helénského období (postaven r. 77 n. l.). Poblíž chrámu se nacházejí ruiny královského paláce a lázní s unikátními mozaikami. Dále pokračuje cesta k jezeru Sevan (ve výšce okolo 1900 m n. m.) – největšímu jezeru Kavkazu s úžasnou přírodou a křišťálově čistou vodou. Následuje oběd v místní restauraci. Odpoledne prohlídka kláštera Sevan, který se nachází na poloostrově, odkud je překrásný výhled na jezero a okolní hory. K večeru přejezd do horského střediska Dilijan (okolo 1500 m n. m.), které je nazývané „Arménské malé Švýcarsko“ a je jedním z nejdůležitějších lázeňských resortů v Arménii. Večeře, ubytování a nocleh v hotelu.
5. DEN: po snídani odjezd do Gruzie, přejezd hornatou oblastí známé jako „arménské Švýcarsko“, návštěva kláštera Haghatsin umístěného v centru oblasti . Příjezd do Tbilisi v odpoledních, okružní jízda a pěší prohlídka Tbilisi s návštěvou místního historického muzea, ubytování v hotelu, večeře s folklorním programem.
6. DEN: po snídani odjezd do starobylého města Mccheta zapsaného v UNESCO. Prohlídka tohoto města založeného před více než 4 ti s. let začne zastávkou u kláštera Jvari ze 6. stol. tyčícího se nad soutokem řek Mtkvari a Aragvi, jež je pravděpodobně nejstarším dochovaným klášterem v Gruzii. Od kláštera se naskytne krásný výhled na katedrálu Svetitskhoveli z 11. století (do nedávné doby sloužila katedrála jako pohřební místo gruzínských králů a členů královských rodů a podle legendy je zde uložena košile Ježíše Krista), kterou následně navští víte. Po procházce historickým centrem města následuje přejezd do města Ananuri prohlídka hradního komplexu na řece Aragvi a pevnosti a oběd v místní restauraci. Odpoledne následuje přejezd do oblasti Kazbegi (asi 90 km), kde bude následovat ubytování v hotelu a večeře u místní rodiny. Nocleh v hotelu.
7. DEN: po snídani odjezd do malé vesnice Stepantsmidna nacházející se 160 km severně od Tbilisi v namořské výšce 1700 m, odtud následuje odjezd jeepy na prohlídku starodávného kostela Gergeti Trinity (Svatá trojice) postavenéhove výšce 2127 m n. m. Při jasném počasí jsou úžasné výhledy na ledovce a pohoří Kavkazu na horu Mount Kazbeg, třetí nejvyšší vrchol Kavkazu (5047 m). Návrat zpět do vesnice Stepantsmidna na oběd v místní restauraci. Po obědě odjezd průsmykem Gombori do města Tsinandali na prohlídku rezidence, která svého času patřila aristokratickému básníkovi z 19. st. Alexanderovi Chavchavadzemu. Návštěva básníkova muzea v jeho rezidenci obklopené botanickou zahradou. Následuje odjezd do Gremi, komplexu s královským hradem, zvonicí, kostelem Archandělů a vinným sklepem. Odjezd do vinařské vesnice Gurjaani, oběd v tradiční restauraci s ochutnávkou vín a hudebním doprovodem. Po obědě prohlídka soukromého vinařství Wine House Gurjaani. Zde se podíváte, jak se vyrábí víno dnes a jak se vyrábělo dříve. Ochutnáte tradiční zákusek churchkhela (ořechy navlečené na niti a namočené do vinného želé). Ubytování a nocleh.
8. DEN: po snídani odjezd do Sighnaghi, bývalého královského města zvaného pro svou romantickou atmosféru Město lásky. Poté přejezd ke klášteru Bodbe, kde je pochován Sv. Nino, který přinesl do Gruzie křesťanství. Po zastávce na oběd následuje návštěva unikátního skalního klášterního komplexu David Gareja, který se nachází při hranici s Ázerbajdžánem a byl od 6. do 18. st. kulturním a vzdělávacím centrem oblasti. Odjezd do Tbilisi, fakultativně večeře, ubytování a nocleh.
9. DEN: transfer v brzkých ranních hodinách na leti ště v Tbilisi, odlet do Prahy.
Cena zahrnuje
letenky Praha – Jerevan, Tbilisi – Praha (včetně tax a poplatků), 8x ubytování v hotelích 3* se snídaní, 5x oběd a 5x večeře, degustaci koňaků a vín, výlety a vstupy do objektů a památek dle programu, transfery dle programu,výlet v jeepech, služby místního průvodce, česky mluvící průvodce po celou dobuzájezdu,pojištění CK dle zákona č. 159/1999.
Cena nezahrnuje
cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu (450 Kč/os.), nápoje, spropitné a další osobní výdaje, příplatek za jednolůžkový pokoj (6 800 Kč).
Minimální počet účastníků
10 osob.
Pořadatelem tohoto zájezdu je CK AGL TRAVEL (AGROLEX, s.r.o., IČ 27099407).

Odesláním tohoto formuláře realizujete nezávaznou objednávku. Po odeslání budete kontaktováni pracovníkem cestovní kanceláře, který Vám poskytne další informace a vyřídí potřebné formality.

Skladba osob
Kalkulace
Pokoj
Příplatky, slevy, další ceny
Celková cena: 0
Kontaktní údaje objednavatele
Údaje o cestujících Kopírovat údaje z objednavatele do 1. cestujícího
Oslovení Jméno Příjmení Datum narození (den.měsíc.rok)
 
Poznámka:
Před odesláním objednávkového formuláře si pozorně přečtěte informace o zpracování osobních údajů, které jsou dostupné zde. Souhlas se zpracováním osobních údajů potvrdíte odesláním objednávkového formuláře.

Konečná cena bude potvrzena naším pracovníkem. Slevy na dítě, dětské ceny platí pouze pro dítě na přistýlce, tj. pokud cestují dva dospělí + dítě. Pokud je forma ubytování apartmán, studio, pak platí cena za osobu jen při plném obsazení apartmánu, studia.Pokud není výslovně uvedeno jinak.

Pokud provedete na našem webu žádost o rezervaci, my ověříme aktuální volnou kapacitu, přesný termín odjezdu a příjezdu, aktuální cenu a výši všech povinných a nepovinných příplatků. Jakmile budeme mít vše ověřeno a potvrzeno, ihned se s Vámi spojíme, potvrdíme Vám rezervaci, a poté Vám zašleme vyplněnou cestovní smlouvu a pokyny k tomu jak vše vyřídit. Změna ceny, termínu a povinných poplatků vyhrazena.

Závaznou cenu včetně všech poplatků a příplatků, přesné termíny odjezdu a příjezdu Vám samozřejmě rádi na požádání ověříme. Cena se může změnit, a to i v závislosti na ceně letenky a povinných příplatků (letištních a bezpečnostních tax, palivového příplatku, apod.). Přesný čas odletu potvrzuje letecká společnost většinou cca 5-7 dnů před odletem. Dříve ho většinou nejsme schopni zjistit.

Umístění ubytovacího zařízení v mapě má pouze informativní charakter a je poskytováno bez záruky.

Žádné recenze pro tento hotel.

CK