Města z pohádek tisíce a jedné noci

Města z pohádek tisíce a jedné noci, Uzbekistán, 20.9.2018, Polopenze

Města z pohádek tisíce a jedné noci starstarstarstar

Města z pohádek tisíce a jedné noci
FM
Tip
Termín:
20.9. – 29.9.2018
Změnit termín
Délka:10 dní
Doprava:letecky (Praha)
Strava:Polopenze
Číslo zájezdu:126019849
38 539 Kč (-0 %)
Popis
TAŠKENT - SAMARKAND - BUCHARA - CHIVA - URGENČ - TAŠKENT
Tip
FOTOGALERIE ze zájezdu
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.329907107064806.95467.111952205526965&type=3
Další informace
Změna programu vyhrazena.
Časový program je sestaven v návaznosti na letové řády v době tisku katalogu, CK si vyhrazuje právo na změnu programu s ohledem na časy jednotlivých letů.
Minimální počet účastníků zájezdu 10 osob.
Stravování
Polopenze, snídaně a večeře dle programu, začíná se snídaní v den příletu a končí se opět snídaní před odletem
Doprava
Letecky
Program
1. den
Odlet do Taškentu v průběhu dne. Let s přestupem dle letového řádku (doba letu celkem 11-15 hodin, v závislosti na aktuálním letovém řádu).

2. den
Taškent
Přílet do Taškentu v ranních hodinách, celní odbavení, transfer do hotelu, ubytování, odpočinek a pozdní snídaně. Okružní jízda městem, prohlídka divadelního náměstí, památníku obětem zemětřesení v roce 1966, Barak Khánovy medresy (muslimská střední škola, kde se vyučuje korán a řemesla), mausolea Kaffal Shashi, tržiště, řemeslné dílny a překrásné stanice metra.


3. den
Taškent - Chimgan
Po snídani odjezd na severovýchod do pohoří Chimgan vzdáleného 90 km od Taškentu. Pohoří Chimgan je nejzápadnějším výběžkem Ťan Šanu a zároveň nejekologičtější oblastí Uzbekistánu. Je rovněž součástí Národní parku Ugam – Chatkal. Po příjezdu následuje 30 minutová jízda lanovkou na vrchol ve výšce 2 300 metrů. Po návratu krátká procházka údolím zakončená obědem v typické horské restauraci. Volno, odpoledne návrat do Taškentu.


4. den
Taškent – Samarkand
Po snídani odjezd do Samarkandu, vzdáleného 330 km. Cestou krátká zastávka na vesnickém trhu. Příjezd do Samarkandu v poledne, fakultativně oběd, odpoledne okružní jízda městem s prohlídkou Náměstí tří mešit, mausolea Gur Amir. Večeře v tradiční restauraci, ubytování v hotelu.


5. den
Samarkand
Po snídaní celodenní okružní jízda městem, prohlídka mešity Bibi Chanum, Hedvábného bazaru, observatoře Ulug Bega, archeologického muzea a komplexu Afrosiab a nekropole Shakhi-Zinda. Večeře v typickém uzbeckém domě. Nocleh v hotelu.


6. den
Samarkand – Shakrishabz – Buchara
Po snídani v časných ranních hodinách (7:30 hodin) přejezd s několika zastávkami do 380 km vzdálené Buchary. Cestou návštěva uzbecké rodiny, pokračování do Shakrishabz. Prohlídka města Shakrishabz, návštěva zbytků paláce Ak-Saray, mauzolea Dshehanghir a mešit Kuk Gumbas, Saifetdin Kuol a Páteční mešity. Odpoledne pokračování autobusem do Buchary. Po příjezdu večeře v místní restauraci, ubytování v hotelu.


7. den
Buchara
Po snídani celodenní prohlídka města: architektonický komplex náměstí Poi-Kalon s mešitou a minaretem, mešitou Mir-i-Arab, pevností Ark, bývalá rezidence emírů Buchary, mešita Bolo-Hauz, mauzoleum Ismaila Samanida, mauzoleum Chasma-Ayub. Odpoledne okružní jízda městem: obchodní domy z 16. století: tržiště s pokrývkami hlavy – Telpak Furushon, mešita Magoki-Attori, obchodní centrum klenotníků Toki-Zargaron, kupole směnárníků Toki-Sarrafon, architektonický komplex Lyabi-Hauz, palác Nadir Devon Begi. Folklorní program v mešitě Nadir Devon Begi, večeře v uzbecké restauraci, nocleh v hotelu.


8. den
Buchara – Chiva
Po snídani odjezd přes poušť Kyzylkum do 450 km vzdálené Chivy. Cestou několik zastávek na zajímavých místech pouště a na břehu řeky Amudarji. Přestávka na oběd formou pikniku. Příjezd do Chivy, ubytování v hotelu. Večeře v typické restauraci, nocleh v hotelu.


9. den
Chiva – Urgenř – let do Taškentu
Po snídani odjezd na prohlídku Chivy (UNESCO) – minaret Kalta Minor, medresa Rakhim Khan, mauzoleum Pahlavan Mahmud, mešita a minaret Djuma, minaret a škola Islam Khoja, Páteční mešita a palác Tač-chauli. Odpoledne odjezd do města Urgenč. Transfer na letiště v Urgenči, přelet do Taškentu. Příjezd do hotelu a krátká přestávka na osobní hygienu. Transfer na letiště v pozdních nočních hodinách.


10. den
Taškent – Praha
Velmi brzký odlet do Prahy, předpokládaný přílet do Prahy v poledních hodinách (doba letu celkem 11-15 hodin, v závislosti na aktuálním letovém řádu).

Cena zahrnuje
- letenku Praha – Taškent – Praha, letenku na přelet Urgenč – Taškent
- 8 x ubytování ve dvoulůžkových pokojích v hotelích 3*** nebo 4****
- snídaně a večeře dle programu, začíná se snídaní v den příletu a končí se večeří den před odletem, 1 oběd 3. den a 1 piknik 8. den programu
- všechny transfery po cestě klimatizovaným autobusem, doprovod kvalifikovaného místního průvodce a česky mluvícího průvodce
- vstupy do objektů s průvodcem, folklorní večer v Buchaře, cestu lanovkou v pohoří Chimgan, odnos zavazadel na letištích a hotelích
- pojištění CK dle zákonač. 159/1999.
Cena nezahrnuje
- vízum (zajistí cestovní kancelář AGL travel), platí se na letišti v Taškentu, 70,- USD
- cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu
- osobní výdaje
Časový program je sestaven v návaznosti na aktuální letové řády v době tisku katalogu. CK si vyhrazuje právo na změnu programu s ohledem na časy jednotlivých letů.
Pořadatelem tohoto zájezdu je CK AGL TRAVEL (AGROLEX, s.r.o., IČ 27099407).

Odesláním tohoto formuláře realizujete nezávaznou objednávku. Po odeslání budete kontaktováni pracovníkem cestovní kanceláře, který Vám poskytne další informace a vyřídí potřebné formality.

Skladba osob
Kalkulace
Pokoj
Příplatky, slevy, další ceny
Celková cena: 0
Kontaktní údaje objednavatele
Údaje o cestujících Kopírovat údaje z objednavatele do 1. cestujícího
Oslovení Jméno Příjmení Datum narození (den.měsíc.rok)
 
Poznámka:
Před odesláním objednávkového formuláře si pozorně přečtěte informace o zpracování osobních údajů, které jsou dostupné zde. Souhlas se zpracováním osobních údajů potvrdíte odesláním objednávkového formuláře.

Konečná cena bude potvrzena naším pracovníkem. Slevy na dítě, dětské ceny platí pouze pro dítě na přistýlce, tj. pokud cestují dva dospělí + dítě. Pokud je forma ubytování apartmán, studio, pak platí cena za osobu jen při plném obsazení apartmánu, studia.Pokud není výslovně uvedeno jinak.

Pokud provedete na našem webu žádost o rezervaci, my ověříme aktuální volnou kapacitu, přesný termín odjezdu a příjezdu, aktuální cenu a výši všech povinných a nepovinných příplatků. Jakmile budeme mít vše ověřeno a potvrzeno, ihned se s Vámi spojíme, potvrdíme Vám rezervaci, a poté Vám zašleme vyplněnou cestovní smlouvu a pokyny k tomu jak vše vyřídit. Změna ceny, termínu a povinných poplatků vyhrazena.

Závaznou cenu včetně všech poplatků a příplatků, přesné termíny odjezdu a příjezdu Vám samozřejmě rádi na požádání ověříme. Cena se může změnit, a to i v závislosti na ceně letenky a povinných příplatků (letištních a bezpečnostních tax, palivového příplatku, apod.). Přesný čas odletu potvrzuje letecká společnost většinou cca 5-7 dnů před odletem. Dříve ho většinou nejsme schopni zjistit.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.

CK