VELKÝ OKRUH ALBÁNIÍ

VELKÝ OKRUH ALBÁNIÍ, Albánie, 2.6.2018, Snídaně

VELKÝ OKRUH ALBÁNIÍ

VELKÝ OKRUH ALBÁNIÍ
Termín:
2.6. – 13.6.2018
Změnit termín
Délka:12 dní
Doprava:letecky (Praha)
Strava:Snídaně
Číslo zájezdu:136789980
22 490 Kč (-0 %)
Informace o zájezdu
SARANDA – BUTRINT – MODRÉ OKO – GJIROKASTRA – PERMET – BREDHI – KORČA – ELBASAN – TIRANA – LEZHE – SHKODRA – THETH – GRUNAS – KRUJA – BERAT – APOLLONIA – SARANDA
Program zájezdu
1. DEN: přílet na Korfu, nocleh v hotelu.
2. DEN: po snídani odjezd trajektem do albánského letoviska Saranda. Po pasové kontrole následuje setkání s průvodcem. Návštěva nejzachovalejšího antického města v Albánii – Butrintu, který je zapsán v seznamu kulturního dědictví UNESCO. Následuje cesta do vnitrozemí jižní Albánie se zastávkou v přírodní rezervaci řeky Bistrica u tzv. „Modrého oka“, nádherného více než 50 metrů hlubokého pramene řeky. Poté již následuje cesta do města stříbrných střech Gjirokastra, které se pyšní zachovalou středověkou citadelou s hodinovou věží a starým bazarem s typickou atmosférou balkánského města. Procházka historických centrem a prohlídka středověkého hradu tyčícího se nad městem. Ubytování a nocleh v hotelu.
3. DEN: po snídani následuje prohlídka starého centra města Gjirokastra včetně rodného domu bývalého diktátora Albánie – Envera Hodžy, kde je dnes etnografické muzeum, návštěva pevnosti s muzeem zbraní z 1. a 2. světové války. Průjezd kaňonem řeky Vjosa přes městečko Kelcyra, dále do zapomenutých a málo probádaných oblastí jihovýchodní Albánie až do města Permet. Ubytování a nocleh v hotelu.
4. DEN: po snídani odjezd do Pogradce. Cestou na východ vás budou obklopovat dechberoucí vrcholky hor Národního parku Bredhi i Hotovës a okolní nedotčená příroda pod dvoutisícovými vrcholky hřebene Trebeshina-Dhëmbeli-Nemečka. Cestou navštívíte město Korča, které uchvátí svou mírumilovnou atmosférou. Zde si prohlédnete muzeum středověkého umění, mešitu Mirahori a kostel Vzkříšení Páně ze 14. století. Dále pokračujete do města Pogradec, které leží na břehu albánské strany Ohridského jezera. Volna prohlídka města. Ubytování a nocleh v hotelu.
5. DEN: po snídani přejezd do hlavního města Albánie Tirany. Cestou návštěva centra města Elbasan s železárnami, kde se během období komunismu vyráběla široká škála produktů z oceli. Jízda po nově postavené dálnici až do hlavního města Tirana. Návštěva nejdůležitějších zajímavostí města – hlavní třídy, náměstí národního hrdiny Skanderbega se státní operou a Pyramidou, která měla sloužit jako mausoleum diktátora Envera Hodži. Dále návštěva pravoslavného a katolického kostela se sochou Matky Terezy, staré mešity v centru a bývalé, dříve nepřístupné čtvrti nejvyšších představitelů komunistické strany „Blloku“. Ubytování a nocleh v hotelu.
6. DEN: po snídani odjezd z Tirany na sever Albánie do města Shkodra. Cestou návštěva rozvalin kláštera v antickém městě Lezha. Uvnitř se skrývá hrobka národního hrdiny Skanderberga. Nejdříve navštívíme hrad Rozsafa s překrásným výhledem na Skadarské jezero. Návštěva muzea s Marubiho fotografiemi, které ilustrují období druhé poloviny 19. století. Individuální volno na městské promenádě. Ubytování a nocleh v hotelu ve Shkodre.
7. DEN: po snídani v brzkých ranních hodinách přejezd terénními auty na celodenní výlet do horského údolí Valbonë v NP Theth. Po příjezdu do horské vesnice Theth, kterou obklopují vrcholy Albánských Alp, které dosahující v národním parku více než 2400 m n. m., si prohlédnete tradiční kamennou věž kulla, která sloužila k ukrývání osob v dobách krevní msty. Z vesnice se vydáme procházkou v krásné scenérii horského údolí do kaňonu Grunas až ke stejnojmennému vodopádu, který je vysoký 30 m. Následuje návrat do vesnice Theth, kde je možné si zajít na oběd v některé z místních restaurací. Pro ty z vás, kteří si budou chtít vychutnat další krásnou scenérii Albánských Alp, je možné se vydat na túru dlouhou asi 40 minut v jednom směru až k tzv. Modrému oku, což je tůně s tyrkysově modrou vodou vytvořená dravou řekou. Návrat do města Shkodra. Ubytování a nocleh v hotelu.
8. DEN: po snídani následuje přejezd do města Kruja, které je úzce spjato se životem Skanderbega a jeho bojů proti tureckým okupantům v období 15. století. Navštívíte Skanderbegův hrad s muzeem o Skanderbegově životě, etnografické muzeum a starý bazar s ručně vyráběnými suvenýry. Následuje přejezd asi 130 km do starobylého města Berat (UNESCO), známého nejen svojí středověkou osmanskou architekturou, ale i dobrým vínem. Ubytování a nocleh v hotelu.
9. DEN: po snídani následuje prohlídka města Berat. Onufriho muzeum skrývající se v jednom z nejhezčích ortodoxních kostelu. Později navštívíme i části Mangalem a Gorica ležící u reky Osum. Odpoledne si prohlédneme i antické město Apollonia, jedno z nejdůležitějších měst té doby. Poté se vydáme do města Vlora, které je známo tím, že zde v roce 1912 Albánie vyhlásila nezávislost nad Tureckem. Ubytování a nocleh v hotelu.
10. DEN: po snídani přesun na jih Albánie přes Albánskou riviéru, jednu z nejkrásnějších částí Albánie. Cesta národním parkem Llogara, průsmykem ve výšce 1084 m n.m., při zastávce možnost projít se do Caesarovy soutěsky a vychutnat si pohled na Jónské moře. Projížďka panoramatickou cestou s nádhernými výhledy na velkou část Jónského moře. Průjezd vesnicemi Dhërmi, Vuno, Himara a Borsh, kolem pevnosti Ali Pashy se zastávkou na focení v blízkosti bývalé ponorkové základny. Večer příjezd do města Saranda. Ubytování a nocleh v hotelu.
11. DEN: volný den pro odpočinek a koupání na hotelové pláži v Sarandě. Možnost občerstvení v různých tavernách a restauracích poblíž hotelu nebo přímo v hotelové restauraci u pláže. Ubytování a nocleh v hotelu.
12. DEN: dopoledne volno, odpoledne odjezd trajektem zpět na Korfu, transfer na letiště, odlet do Prahy.
Cena zahrnuje
letenku Praha – Korfu – Praha včetně všech poplatků, trajektové lístky Korfu – Saranda – Korfu, 1x ubytování v hotelu 2-3* se snídaní na Korfu, 10x ubytování v Albánii v hotelích kategorie 2-3* se snídaní po dobu okruhu, transfery dle programu, dopravu klimatizovaným busem/minibusem, služby česky hovořícího průvodce během celého pobytu.
Cena nezahrnuje
cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu (36 Kč/den/os.), vstupné na památky (cca 35 €/os.), příplatek za večeře (2790 Kč/os.).
Minimální počet účastníků
15 osob.
Pořadatelem tohoto zájezdu je CK AGL TRAVEL (AGROLEX, s.r.o., IČ 27099407).

Odesláním tohoto formuláře realizujete nezávaznou objednávku. Po odeslání budete kontaktováni pracovníkem cestovní kanceláře, který Vám poskytne další informace a vyřídí potřebné formality.

Skladba osob
Kalkulace
Pokoj
Příplatky, slevy, další ceny
Celková cena: 0
Kontaktní údaje objednavatele
Údaje o cestujících Kopírovat údaje z objednavatele do 1. cestujícího
Oslovení Jméno Příjmení Datum narození (den.měsíc.rok)
 
Poznámka:
Před odesláním objednávkového formuláře si pozorně přečtěte informace o zpracování osobních údajů, které jsou dostupné zde. Souhlas se zpracováním osobních údajů potvrdíte odesláním objednávkového formuláře.

Konečná cena bude potvrzena naším pracovníkem. Slevy na dítě, dětské ceny platí pouze pro dítě na přistýlce, tj. pokud cestují dva dospělí + dítě. Pokud je forma ubytování apartmán, studio, pak platí cena za osobu jen při plném obsazení apartmánu, studia.Pokud není výslovně uvedeno jinak.

Pokud provedete na našem webu žádost o rezervaci, my ověříme aktuální volnou kapacitu, přesný termín odjezdu a příjezdu, aktuální cenu a výši všech povinných a nepovinných příplatků. Jakmile budeme mít vše ověřeno a potvrzeno, ihned se s Vámi spojíme, potvrdíme Vám rezervaci, a poté Vám zašleme vyplněnou cestovní smlouvu a pokyny k tomu jak vše vyřídit. Změna ceny, termínu a povinných poplatků vyhrazena.

Závaznou cenu včetně všech poplatků a příplatků, přesné termíny odjezdu a příjezdu Vám samozřejmě rádi na požádání ověříme. Cena se může změnit, a to i v závislosti na ceně letenky a povinných příplatků (letištních a bezpečnostních tax, palivového příplatku, apod.). Přesný čas odletu potvrzuje letecká společnost většinou cca 5-7 dnů před odletem. Dříve ho většinou nejsme schopni zjistit.

Umístění ubytovacího zařízení v mapě má pouze informativní charakter a je poskytováno bez záruky.

Žádné recenze pro tento hotel.

CK