Dominikánská republika s výlety

od 57 990
doprava Letecky | Praha, Letiště Václava Havla
strava All inclusive
Bazén
Fitness
Klimatizace
Přímo na pláži
TV
Wellness
Wi-Fi

Filtr

Informace o zájezdu:

Ostrov Hispaniola s plážemi, které lákají k lenošení, splní přání i těch nejnáročnějších. Když k tomu přidáme úžasné jeskyně Tres Ojos či výrobnu jednoho z nejkvalitnějších rumů světa, nelze tento ráj na zemi vynechat..
Úžasné karibské pláže, historické centrum Santo Dominga, život místních domorodců, ukázky pěstování a výroby kakaa či cukrové třtiny, koupání a pozorování mořských hvězdic v Národním parku ostrova Saona ... to jsou jenom některé zajímavosti, které uvidíte v rámci tohoto zájezdu

Program zájezdu:

1. DEN přílet do tropického ráje
Odlet z Prahy do Paříže a dále do Punta Cany. Přílet a transfer do hotelu (cca. 30 – 40 minut) . Ubytování na 4 noci All inclusive v hotelu Vista Sol 4* v pokojích comfort.

2. DEN volno po náročném letu
užívejte nádherných karibských pláží a all inclusive na hotelu.

3. DEN výlet Safari - život domorodců
Přímo z otevřeného trucku budete mít možnost se seznámit se životem obyvatel na dominikánském venkově. Navštívíte plantáž cukrové třtiny a dozvíte se, jak se zpracovává. Uvidíte, jak roste mnoho dalších zdejších plodin, ať už je to tropické ovoce jako mango, banány, ananas nebo kakao a káva. Nahlédnete do typického domku vesničanů a budete si zde moci zakoupit čerstvě zpracovanou čokoládu, kávu, lesní med a další. Také uvidíte, jak se vyrábí doutníky. Po projížďce městem na vás na ranči ve vnitrozemí bude čekat dominikánský oběd. Nezapomeňte plavky, cestou je zastávka na koupání na pláži Macao.

4. DEN volno
užívejte nádherných karibských pláží a all inclusive na hotelu.

5. DEN ostrov Saona - Perla Karibiku
Po snídani se odhlásíte z hotelu a se zavazadly pojedeme do Bayahibe.
Po nalodění v Bayahibe, se vydáte na rychlém člunu podél pobřeží národního parku Del Este až k ostrovu Saona. Cestou je zastávka na koupání v překrásné azurové zátoce, kde si můžete vychutnat vodní hrátky ve velké mělké laguně a při tom pozorovat barevné mořské hvězdice. Na ostrově vás čekají jedny z nejkrásnějších pláží Karibiku a také typický dominikánský oběd formou bufetu. Po obědě máte zhruba 2 hodiny na lenošení a koupání. Zpáteční cesta se absolvuje na katamaránu s hudbou a tancem (pořadí může být i obrácené).

Po výletě se přesuneme na ubytování v Bayahibe, hotel 4* All inclusive na 4 noci.

6. DEN volno
užívejte nádherných pláží a all inclusive na hotelu.

7. DEN výlet Santo Domingo a jeskyně Tres Ojos
První zastávkou na výletě jsou jeskyně Tres Ojos se třemi kouzelnými jezírky s bohatou florou i faunou. Pak už na vás čekají nejstarší historické památky v Novém světě, nacházející se ve staré části města Zoně Colonial. Zde pocítíte atmosféru dávných dobyvatelů a uvidíte, co všechno zde po sobě zanechali. Projdete nejstarší ulici Ameriky Calle Las Damas, navštívíte Kolumbův dům, Národní Pantheon, první katedrálu Ameriky a další pamětihodnosti. Zážitkem je i oběd v restauraci Atarazana , umístěné v historické budově bývalé zbrojnice. Při procházce starým městem navštívíte také muzeum jantaru a obchod se suvenýry, kde oceníte velký výběr a flexibilní ceny. Na závěr vás čeká okružní jízda novou částí města, při které uvidíte např. pobřežní promenádu, prezidentský palác ad.

8. DEN volno

užívejte nádherných pláží a all inclusive na hotelu.

9. DEN Transfer na letiště PUJ, odlet.
Přílet do Prahy druhý den.

Cena zahrnuje:

V ceně je letecká doprava Praha - Punta Cana - Praha s přestupem v Paříži, veškeré transfery, ubytování 8 nocí ve 4* hotelech All Inclusive, 3 celodenní výlety s českým průvodcem včetně oběda a vstupů.

Cena nezahrnuje:

pojištění léčebných výloh, spropitné průvodci a řidiči

Minimální počet účastníků:

10 osob

Základní informace o destinaci:

Ostrov Hispaniola s plážemi, které lákají k lenošení, splní přání i těch nejnáročnějších. Když k tomu přidáme úžasné vodopády v nedotčené krajině nebo jezero s volně žijícími krokodýli či výrobnu jednoho z nejkvalitnějších rumů světa, nelze tento ráj na zemi vynechat.
Když Kolumbus se svými loděmi přeplouval Atlantik, připlul nejprve na Bahamy a Kubu, teprve poté přistál na Hispaniole - ostrově, kde dnes leží Dominikánská republika. Byl nadšen krásou a nevinností tohoto rajského ostrova, jeho hlubokými lesy, vodopády, horami a údolími. Také obyvatelstvo bylo a stále je přátelské a vstřícné.
Jednou z nejnavštěvovanějších oblastí je Punta Cana. Jen na málo místech na ostrově naleznete tak krásné pláže, moře a kvalitní hotely dohromady. I severní část země se snaží přilákat turisty, i když je Atlantický oceán omývající severní břehy ostrova mnohem "drsnější", než Karibské moře na jihu. Severní část země má však své neopakovatelné kouzlo. Pokud se zde budete vyskytovat během ledna a února, můžete v oblasti zálivu Bahía de Samaná pozorovat velryby, kterých je zde okolo 1 500.

Poloha:

Dominikánská republika je stát nalézající se na souostroví Velké Antily v Karibském moři. Přírodní krásy tohoto státu jsou velmi různorodé. Naleznete zde třítisícová horská pásma, národní parky, jezera, jeskyně a především nekonečné písčité pláže u křišťálového moře. Dominikánská republika vám umožní nahlédnout i do své zajímavé historie prostřednictvím velkého množství památek v koloniálním stylu. Nádherný tropický ostrovní stát Karibiku si vás získá výjimečným exotickým prostředím.

Rozloha:

48 730 km²

Státní zřízení:

prezidentská republika s dvoukomorovým parlamentem
Nezávislost od: 27. února 1844

Obyvatelstvo:

Počet obyvatel: 9 980 243 (rok 2015)
Dominikánská republika je multikulturní země. Její obyvatelé jsou známí svou přátelskou a laskavou povahou. V zemi žije téměř 10 milionů obyvatel (dvě třetiny ve městech a zbývající část na venkově). Přibližně jedna třetina populace je mladší 14 let a 5 % přesahuje věkovou hranici 65 let. Více než polovina aktivního obyvatelstva pracuje ve státních službách a přibližně jedna třetina se živí zemědělstvím.

Hlavní město:

Santo Domingo

Jazyk:

španělština

Měna a kurzy:

Oficiální měnou Dominikánské republiky je dominikánské peso (zkratka DOP nebo RDS), která má sto centavů (1 Kč = 2 DOP).

Turisté nejčastěji směňují eura (EUR), nebo americké dolary (USD). Aktuální kurzy měn naleznete na stránkách Centrální banky Dominikánské republiky.

Peníze je možné vyměnit na letišti, v hotelu nebo ve směnárnách. Kurzy měn na letišti a v hotelech většinou nebývají tak výhodné jako ve směnárnách, které si účtují nižší poplatky.

V turistických centrech je možné platit kreditními kartami VISA, MasterCard, American Express a Diners Club.

Dovoz finančních prostředků do Dominikánské republiky není nijak omezen. Pouze v případě, že s sebou budete mít více než 10 000 USD, musíte na letišti vyplnit formulář o dovozu finančních prostředků do země.


Geografické ukazatele:

Dominikánská republika leží v Karibiku a zabírá dvě třetiny východní části ostrova Hispaniola v souostroví Velké Antily. Na severu je omývána Atlantským oceánem a na jihu Karibským mořem.

Svou rozlohou 48 442 km2 je druhým největším ostrovem Karibiku. Pobřeží je dlouhé přes 1600 km a milovníkům slunce a odpočinku nabízí celkem 400 km písečných pláží.

Východní část ostrova Hispaniola patří sousednímu státu Haiti. Západně od ostrova pak leží Jamajka a Kuba a východně Portoriko.

Podnebí:

V zimní sezóně od prosince do května se teploty vzduchu pohybují v průměru okolo 28 stupňů a klima je více suché (méně srážek). Ve vnitrozemí ostrova v pohoří Cordillera Central může v noci i mrznout.
V letní sezóně od června do listopadu teploty v Dominikánské republice stoupají nad 30 stupňů, v srpnu dosahují až 35 stupňů a je více vlhko. Dešťové přeháňky se v létě a na podzim vyskytují častěji než v zimě, zejména v pozdních odpoledních hodinách a v noci.

Místní kuchyně:

Dominikánská kuchyně v sobě mísí indiánské, africké a evropské vlivy. Určitě ochutnejte národní pokrm „Sancocho“ – vydatnou polévku ze sedmi druhů masa, „Pescado al coco" – rybu v kokosové omáčce, nebo „La Bandera“ – maso s rýží a fazolemi. Oblíbená je i banánová kaše „Mangú“. Z místních nápojů vyzkoušejte pivo El Presidente, likér Mamajuana z rumu, červeného vína, bylinek a medu nebo lahodný koktejl Coco Loco (rum v kokosu).

SPROPITNÉ
Spropitné ve výši 10 % většina restaurací automaticky zahrnuje do finální ceny. V případě, že jste byli spokojeni, je zvykem nechat dalších 10 % za kvalitní servis.

OMEZENÍ PRO KUŘÁKY
Ve většině restaurací, diskoték a v uzavřených prostorách není povoleno kouřit.

Suvenýry:

Dominikánská republika je po celém světě vyhlášená produkcí kvalitního rumu a ručně vyráběných doutníků. Mezi oblíbené značky rumu patří Barceló, Brugal, Siboney, Metuzalem a Bermudez. Z doutníků pak např. Montecristo, Romeo & Julieta, nebo H. Upmann.

Oblíbeným suvenýrem je také kakao, čokoláda, káva, nebo malby a sochařské figurky. Malířství a sochařství tvoří nedílnou součást dominikánské kultury. Místní umělecká škola „Bellas Artes“ vychovala mnoho malířů a sochařů, kteří dosáhli světového věhlasu.

Populární jsou také šperky z jantaru a larimaru. Jantar je zkamenělá rostlinná pryskyřice různých odstínů žluté, která může obsahovat zakonzervovaný hmyz nebo části rostlin. Naleziště jantaru se nacházejí na severním pobřeží v okolí města Puerto Plata. Larimar je endemický polodrahokam tyrkysové barvy, který se těží pouze v Dominikánské republice, konkrétně v regionu Barahona.

OMEZENÍ
Vyvézt je možné maximálně 2 litry alkoholu s obsahem alkoholu do 22 % a pouze 1 litr s obsahem alkoholu nad 22 %. Nelze vyvážet více než 200 kusů cigaret a 50 kusů doutníků. Tradičně je zakázán vývoz korálů, surového zlata, jantaru a larimaru.

Vízová povinnost a vstupní formality:

CESTOVNÍ PAS
Ke vstupu na území Dominikánské republiky budete potřebovat cestovní pas platný minimálně 6 měsíců po návratu z dovolené. Žádné vízum není vyžadováno.

TURISTICKÁ KARTA OD 25. DUBNA 2018 V CENĚ LETENKY
Do 25. dubna 2018 museli čeští občané při vstupu do země předložit ještě tzv. turistickou kartu v hodnotě 10 USD. Turistická karta je po vstupu do země platná po dobu 30 dní.

Očkování a zdravotní doporučení:

Pro cesty do Dominikánské republiky není povinné žádné očkování.

Časové pásmo:

Zimní čas: –5 hodin
Letní čas: –6 hodin

Výlety v okolí hotelu

Mapa polohy hotelu