INDONÉSKÉ OSTROVY Jáva a Bali + Singapur

od 65 990
doprava Letecky | Praha, Letiště Václava Havla
strava Strava dle programu

Filtr

Informace o zájezdu:

Pohodlně nejzajímavějšími místy kulturně nejbohatších ostrovů! Jáva a její sultánská Yogyakarta i hinduistický komplex Prambanan. Největší buddhistická stúpa světa Borobudur. Sopečná krása Broma a Semeru, sirná magie v kráteru Kawah Ijen. Bali s tradičními tanci, chrámy i potápěním. Odpočinek na plážích s možností šnorchlování a potápění.

Program zájezdu:

Dopřejte si s námi výlet do indonéské pohádky. Zajímavostmi nabitá akce opravdu pro každého! V závěru s odpočinkem na Bali. Nejoblíbenější programová skladba zájezdu do Indonésie, kde vás čekají jedinečné přírodní scenérie a dny plné zážitků.

Co Vás čeká:
živé město Singapur
Legendární budhistický chrám Borobudur
Historický hinduistický chrám Prambanan
Dieng Plateu - jedna z nejaktivnějších sopečných oblastí na Jávě
odpočinek na plážích či šnorchlování na ostrově Menjangan
sirné prameny na severu Bali
rýžová políčka v okolí Ubudu1. den odlet z Prahy do Singapuru

2. den Singapur
Přílet v ranních hodinách, vyzvednutí na letišti a transfer do hotelu, kde si odpočinete po dlouhém letu. Odpoledne prohlídka Singapuru.
Prohlídka architektonického skvostu jihovýchodní Asie s důmyslným dopravním systémem. Procházka mezi mrakodrapy moderního obchodního centra. Bizarní mrakodrap Marina Bay Sands s nejdražším kasinem na světě, otevřená vyhlídka Skypark 200 metrů nad zemí. Dechberoucí zahrady Gardens by the Bay - dva dómy, dva světy (vstupné není v ceně).Čínská čtvrt, mokrý trh a Chrám posvátného Buddhova zubu.

3. den Singapur - Yogyakarta
Volné dopoledne, po obědě transfer na letiště a přelet na ostrov Jáva. Přejezd asi 20 minut na ubytování ve městě Yogyakarta na 3 noci se snídaní.

4. den Yogyakarta - Kraton - Prambanan
Dopoledne prohlídka hl. m. někdejšího jávského království, proslaveného výrobou batik – sultánský palác; „vodní palác“ Taman Sari, někdejší sultánský harém.
Odpoledne hinduistický chrám Prambanan z 9. stol.; večer představení Rámájany s večeří.
Návrat do hotelu.

5. den Yogyakarta - Candirejo - Borobudur
východ slunce na monumentálním buddhistickém chrámu Borobudur – cestou zastávka u menších chrámů Mendut a Pawon.
Oběd v místní restauraci v blízkosti Borobuduru.
Při návratu zpět do hotelu jízda koňskýmm povozem vesnicí Candirejo.

6. den Yogyakarta - Jombang - sopka Bromo
Brzy ráno (asi v 05:30) je budíček a v 6 hodin vyrazíme na vlakové nádraží (snídaňový balíček dostaneme na cestu), odkud odjedeme vyhlídkovou trasou do Jombangu. Cesta bude trvat něco přes 4 hodiny. Je to jedinečná příležitost si užít vulkanickou krajinu střední a východní Jávy, stejně tak jako setkat se s místními obyvateli.
Poté se podíváme k archeologickému nalezišti Candi Bajang Ratu a Candi Tikus.
Pak si dáme výborný oběd a odpoledne nás již čeká panoramatická cesta k sopce Bromo.
Ubytujeme se na úpatí Tengger kaldery. Večeře v hotelu v ceně.

7. den sopka Bromo - Iljen
Budíček ještě před svítáním, abychom stihli východ slunce nad sopkou Bromo. Až zhlédneme toto kouzelné představení, pojedeme džípem dolů po kaldeře a poté asi 20 minut na koni až k okraji činné sopky. Návrat do hotelu na snídani a poté již odhlášení z hotelu a čeká nás dlouhá cesta podél severního pobřeží Jávy s obědem v místní restauraci. Navečer po po cca. 9 hodinové cestě ubytování v hotelu v městečku u hory Iljen. Večeře v ceně v hotelu.

8. den Iljen - Pemuteran (Bali)
Tento den vás čeká výprava ke kráteru na hoře Ijen. Výlet začíná v 5 hodin ráno u úpatí hory. Kráter dodnes činné sopky leží v nadmořské výšce 2 386 m. Po cca 90 minutové cestě džípem dojedete k základnímu táboru Paltuding, odtud je to na vrchol jenom 3 km pěšky. Nahoře se podíváte do kráteru kde je obrovské sopečné jezero a v okolí se ručně těží síra. Kráter je 200 m hluboký a voda je kyselá. Pak sejdete stejnou cestou k džípu a už vás čeká vydatný oběd.
Odpoledne se nalodíte na trajekt a přejedete na ostrov Bali. Po vylodění nás čekí asi hodinová cesta na hotel v oblasti Pemuteran.

9. den Pemuteran nebo fakultativně ostrov Menjangan
Dnešní den můžete strávit odpočinkem na pláži u městečka Pemuteran nebo se s námi vydat na ostrov Menjangan.
Po snídani se nalodíte na loď a vyrazíte na ostrov Menjangan. Oblast ostrova je proslavena výskytem nejrůznějších mořských druhů – žahavci, skaláry, murénami, perutýny, trnuchami a příležitostně zde můžete narazit i na žraloka obrovského. Celé dopoledne budete mít možnost šnorchlovat v těchto nádherných a na život bohatých vodách. Budete mít k dispozici i lehký oběd. Cestou zpět si na palubě lodi chvilku odpočinete.
Návrat do hotelu.

10. den Pemuteran - Munduk
Přejezd z Pemuteranu do Munduku se zastávkou v Banjaru, posvátných horkých pramenech, kde se můžete nechat opečovat léčivou vodou z přírodních lázní. Doporučujeme sebou plavky a ručník. Následně se zastavíme v ukrytém budhistickém chrámu a tento den ukončíme příjezdem do hotelu v Munduku.

11. den Munduk - Ubud
Munduk je ideálním výchozím bodem pro turistiku do okolních hor. Vesnice je položená nasvahu v rozmezí 500 až 1200 m.nm. Blízko samotné vesnice najdete i 15 metrů vysoký vodopád. V okolí vesnice se pěstuje koření hřebíček. Pokud sem zavítáte na podzim, můžete zastihnout místní obyvatele při jeho sklizni. Na kraji obce se nachází i druh fíkovníku- Banyan, vysoký 85 metrů, s úctyhodným věkem 700 let.
Dopoledne se vadáme na cca dvou hodinovou procházku, kde budeme pozorovat jak se pěstují avokáda, káva, vanilka. Poté se vrátíme do hotelu, odhlášení a oběd.
Odpoledne pojedeme horskou cestou podél dvou jezer Buyan a Tamblingan až k jezeru Bratan. Zastavíme také v Ulundanu, malebném chrámu stojícím na břehu jezera Bratan.
Po prohlídce budeme pokračovat k rýžovým polím, která jsou na seznamu UNESCO, uděláme krátkou zastávku na fotku a občerstvení.
K závěru dnešního dne dorazíme do města Ubud, kde se ubytujeme na dvě noci se snídaní.

12. den Ubud
V muzeu Neka shlédnete skvělou výstavu světově uznávaných malířů, která v Ubudu vznikla ve třicátých letech minulého století. Čeká Vás návštěva tradičního trhu. Tropickou přírodou přijedete do města Klungkung, kde navštívíte soudní palác Kertha Gosa, kde se dávní králové radili o osudu provinilců. Krásně vyvedené “mravoučné” stropní malby znázorňují, co všechno hříšníky může čekat na onom světě.
Populární turistické atrakce jako Monkey Forest v Ubudu stojí určitě za návštěvu. Při kontaktu s místními opicemi však nikdy nezapomínejte být obezřetní. Přece jenom- jedná se o divoká zvířata, ačkoliv navyklá na přítomnost turistů.

Dávejte si pozor na kabelky, batohy, brýle, klobouky, telefony apod., neboť o tyto věci můžete velmi snadno přijít a ještě si navíc odnést nějaké to kousnutí na památku.
Poté nás čeká oběd v místní restauraci a volné odpoledne k nákupům či odpočinku.


13. den Ubud - Sanur
Po snídani nás bude čekat chrám Pura Tirta Empul, jedno z nejposvátnějších hinduistických míst na Bali. Tento chrám má pro Balijce hluboký duchovní význam. Vy se stanete svědky jejich očistných rituálů, jež mají tělo i mysl zbavit všech negativních vlivů a přinést harmonii i blahobyt. Kdo je bude chtít zažít na vlastní kůži, může se připojit.
Další zastávka vám představí starobylý chrám Gunung Kawi v údolí řeky. Abyste ho mohli navštívit, budete muset sestoupit po 371 schodech, ale nebudete litovat. Je specifický například obrovskými reliéfy vytesanými do skal a obecně se liší od všech ostatních chrámů, kterých je na Bali nespočet.

Po obědě budou následovat další scénické silnice až do Sanuru. Ubytování na dvě noci se snídaní a odpočinek na pláži.

14. den Sanur
Volný den na pláži. Dle odletu transfer na letiště a odlet do Prahy.

Cena zahrnuje:

Letenka Praha - Singapur a Denpasar - Praha (s přestupem) v optimální ekonomické třídě vč. odbaveného zavazadla
Letištní taxy a poplatky
letenka Singapur - Yogyakarta vč. poplatků
ubytování 1 noc v Singapuru - hotel Carlton se snídaní
transfer z/na letiště v Singapuru
prohlídka Singapuru vč. Marina Bay a Chinatown
návštěva Sands Sky Park
Ubytování se snídaní 5 nocí na ostrově Jáva
Ubytování se snídaní 6 nocí na ostrově Bali
10 x oběd
3 x večeře
Výlety a vstupy dle programu
pitná voda v autobuse
scénická jízda vlakem Yogyakarta - Jombang
jízda 4WD džípem k činné sopce Bromo, poté 20 minut na koni až k okraji
trajekt Jáva - Bali
česky hovořící průvodce CK AGLtravel již z Prahy
Zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje:

stravování neuvedené v programu
poplatek za videokameru u památek
spropitné řidiči a průvodci - cca. 6 USD/os/den
pojištění 70 Kč/os/den


Pobyt u moře je možné dle vašich požadavků prodloužit.

Minimální počet účastníků:

10 osob

Základní informace o destinaci:

Indonésie je největším souostrovím světa, rozkládá se na více než 17 000 ostrovech, z toho je přes 6 000 obydlených. Obyvatelé souostroví patří k mnoha etnickým, jazykovým a náboženským skupinám. Přes velkou hustotu zalidnění zde nalezneme oblasti divočiny s jednou z nejpestřejších biodiverzit světa. Svou rozmanitostí a krásou splní Indonésie i ty nejnáročnější sny každého cestovatele.

Národním mottem Indonésie je “Bhinneka Tunggal Ika”, tedy “Mnoho, ale jeden”.
Motto hovoří o kulturní pestrosti, která je pro Indonésii tak typická a zajímavá.

Poloha:

jihovýchodní Asie a Oceánie, souostroví mezi Indickým oceánem na západě a Tichým oceánem na východě

Sousedící země: Malajsie (1 782 km), Papua - Nová Guinea (820 km), Východní Timor (228 km)

Rozloha:

1 919 440 km²

Státní zřízení:

Státním zřízením země je republika s přímou volbou prezidenta a parlamentem.

Obyvatelstvo:

240 milionů obyvatel

Hlavní město:

Jakarta

Jazyk:

indonéština

Měna a kurzy:

V celé Indonésii se platí indonéskými rupiemi (Rp, IDR). V oběhu jsou bankovky v hodnotách 1.000 IDR, 2.000 IDR, 5.000 IDR, 10.000 IDR, 20.000 IDR, 50.000 IDR a nejvyšší bankovka 100.000 IDR. Co se mincí týče setkáte se s hodnotami 100 IDR, 200 IDR, 500 IDR a 1.000 IDR.


Prodavači v obchodech vám často místo drobných mincí dají čokoládovou tyčinku či nějakou drobnost.

Při běžných každodenních platbách používají turisté na Bali indonéské rupie. Řada hotelů, dive center, cestovních kanceláří atd. přijme po dohodě, v případě že platíte větší obnos, i eura nebo americké dolary (kurzy však mohou být nevýhodné).

Geografické ukazatele:

Navzdory tomu, že je Indonésie velmi hustě osídlená, si stále udržela velkou část divoké přírody a bohaté biodiverzity. Z celkových 17 508 ostrovů nacházejících se podél rovníku, je obydlených přibližně 6 000. Největší z nich jsou Jáva, Sumatra, Kalimantan, Nová Guinea a Sulawesi. Na ostrově Nová Guinea se nachází nejvyšší hora souostroví - Puncak Jana (4 884m).

Podnebí:

Díky poloze na rovníku se v Indonésii projevuje tropické klima s obdobími sucha a monzunů. Průměrné roční srážky dosahují v nížinách 1780 - 3200 mm a až 6100 mm v horských oblastech. Nejvíce srážek je zaznamenáváno v horských oblastech na západním pobřeží Sumatry, na západě Jávy, na Kalimantanu, Sulawesi a Nové Guiney. Průměrná vlhkost vzduchu se pohybuje okolo 80 %. V průběhu roku se teploty mění jen mírně, například v Jakartě se pohybují mezi 26 až 30 °C.

Místní kuchyně:

Indonéská kuchyně se mezi regiony odlišuje, ale je obecně založená na čínských, evropských, středovýchodních a indických postupech. Hlavní složkou potravy je rýže, která je servírovaná společně s masem a zeleninou. Podstatnými přísadami jsou koření (hlavně chilli), kokosové mléko, ryby a drůbež.

Suvenýry:

Sárong velký šátek na pláž, který můžete použit mimo jiné i jako dlouhou sukni.
Koření hřebíček, chili, skořice.
Dřevěné sošky, nádobí a další předměty. místní řezbáři jsou velice kreativní a šikovní.
Kokosový olej je velmi zdravý, možné použít na smažení nebo jako olej do salátů.
Zajímavé obrazy od místních úmělců můžete sehnat v oblasti Ubud a okolí.
Káva možnost nákupu cibetkové kávy nebo kávy z různých oblastí Indonésie.
Ručně šité oblečení v obchůdcích v Ubudu nebo v Kerobokanu a Semyniaku najdete spousty obchůdků s různým zajímavým oblečením.
Různé dárkové předměty z kokosového ořechu na trzích a obchodech pro turisty s nápisem Oleh-Oleh.
Ručně dělaná mýdla především v Ubudu a v Semyniaku najdete obchůdky s kosmetikou vyrobenou na Bali.
Trička a plavky u hlavní silnice By-pas nebo na sunset road se nachází spousty outletů surfrařských značek které celoročně nabízejí slevy, doporučujeme obchod před hlavní křižovatkou u Galeria mall směr Uluwatu.

Vízová povinnost a vstupní formality:

Od 10. 03. 2016 jsou pro občany České a Slovenské republiky zrušena vstupní víza při pobytu v Indonésii do 30 dnů, tato víza nelze prodloužit.

Očkování a zdravotní doporučení:

Neexistují žádná povinná očkování, která byste museli podstoupit při cestě do Indonésie. Někteří cestovatelé se však pro svůj větší komfort nechají očkovat proti břišnímu tyfu, žloutence typu A a někdy i proti vzteklině. Záleží jenom na Vás, jestli před odjezdem navštívíte svého lékaře nebo specializované očkovací centrum, ale do Indonésie se dostanete i bez vakcín.


Výjimkou je pouze situace, kdy přijíždíte ze země s výskytem žluté zimnice. V tomto případě se budete muset prokázat potvrzením o příslušném očkování.

Časové pásmo:

časový posun proti České republice je + 7 hodin (západní část: + 6 hodin, východní část: +8 hodin)

Výlety v okolí hotelu

Mapa polohy hotelu