Filtr

Poloha:

Hotel se nachází na klidném místě, nedaleko centra vesničky Falcade. Lyžařský areál Falcade - Alpe Lusia se nachází cca 2,5 km od ubytování. Skibus zdarma přímo u rezidence. Dosažitelná je odtud i Sella Ronda (cca 30 min jízdy autem, nutný rozšířený skipas Dolomiti superski), jež bude jistě lákadlem pro lyžaře, kteří mají rádi dobrodružství. 1 km odtud najdete běžkařský areál Piana di Falcade.

Ubytování:

Dvoulůžkový pokoj - max. obsazenost 4 osoby. Pokoje s vlastním sociálním zařízením (sprcha/WC), jsou zařízené typickým dřevěným nábytkem v horském stylu.

Vybavení: televize, trezor (ne všude), telefon,vysoušeč vlasů

Vybavení a služby hotelu:

Součástí budovy je hotelová recepce, bar, úschovna lyží, herna pro děti, malé wellness centrum se saunou a tureckou lázní (za poplatek), výtah a parkoviště.

Sport a zábava:

Hotel Orsa Maggiore doporučujeme všem, kteří hledají ubytování v horském stylu s krásným výhledem a nevadí jim dojíždět ke sjezdovkám. Výhodný poměr kvality a ceny.
K večernímu posezení můžete využít hotelové restaurace nebo baru, kde se koná animační program pro děti i pro dospělé, další možnosti nabízí nedaleké centrum městečka.

Stravování:

Polopenze: snídaně formou bufetu, večeře výběrem z menu + salátový bufet.

Cena zahrnuje:

ubytování
polopenze (snídaně formou bufetu, večeře menu se salátovým barem)
pro držitele Skipassu zdarma autobus ke sjezdovkám
WIFI

Cena nezahrnuje:

místní taxa
sauna - 10 EUR/hodina

Speciální nabídka:

děti do  3 let zdarma

Základní informace o destinaci:

Itálie se řadí mezi turisti cky nejatrakti vnější státy světa. K návštěvě Itálie lákají především antické, středověké a renesanční památky. K nejvyhledávanějším italským městům patří Řím, Florencie, Benátky, Pisa. Vyhledávanými místy jsou pláže podél 7 600 km dlouhého pobřeží a ledovcová horská jezera Lago di Garda, Lago Maggiore, Lago di Como. Atraktivní jsou filmové a hudební festi valy a karnevaly (San Remo, Benátky). Země patří k nejhustěji osídleným státům Evropy. My vám nabízíme letní pobyty u malebného jezera Lago di Garda. Naleznete na www.AGLtravel.cz. Novinkou je poznávací zájezd, ve kterém vás provedeme malebným Toskánskem s jeho výtečnou gastronomií a vínem a třešinkou na dortu bude návštěva Říma.

Poloha:

Itálie leží na Apeninském poloostrově, sousedí s Rakouskem, Francií, Švýcarskem a Slovinskem. Povrch je převážně hornatý, na severu dominují Alpy a Dolomity. Téměř po celé délce Itálie se rozpíná pohoří Apeniny, které dosahuje výšky téměř 3 000 m n. m. Itálie leží na seismicky akti vním pásu, čímž jsou dokladem dvě činné sopky, Etna, nejvyšší činná sopka Evropy (3 323 m n. m.), starovulkán Vesuv (1 281 m n. m.) a aktivní oblast Liparských ostrovů nebo oblíbený lázeňský ostrov Ischia.

Rozloha:

301 338 km2

Státní zřízení:

republika, člení se na 20 krajů (regionů) a 103 okresů (provincií).

Obyvatelstvo:

cca 59,4 mil. obyv., z toho 98 % italské národnosti .

Hlavní město:

Řím - cca 2,8 mil. obyv., další velká města: Milán, Neapol, Turín, Palermo, Florencie.

Jazyk:

italština, okrajově němčina, slovinština, francouzština.

Měna a kurzy:

od ledna 2002 EURO.

Podnebí:

podnebí se liší podle oblastí . Pobřeží má typicky středomořský charakter s horkými léty a mírnou zimou bohatou na srážky. Oblast Alp leží v mírném pásmu s rozdílem teplot mezi vrcholy hor a údolím. Zima bývá bohatá na sněhovou nadílku, léto je teplé.

Místní kuchyně:

jedna z nejchutnějších a nejzdravějších kuchyní středomořského typu. Základ tvoří těstoviny, rajčata, sýry, plody moře, česnek, olivy a olivový olej, sušená šunka, maso, skvělá káva.

Suvenýry:

módní značkové oblečení, obuv, kabelky, jídlo (olivový olej, vína, likéry), keramika, bižuterie, religiózní a poutní suvenýry.

Časové pásmo:

stejné jako ČR.

Výlety v okolí hotelu

Mapa polohy hotelu