PERLY NEAPOLSKÉHO ZÁLIVU

od 8 990
destinace
doprava Autokarem | Brno
strava Strava dle programu

Filtr

Informace o zájezdu:

NEAPOL, ISCHIA, POMPEJE, VESUV, CAPRI, VATIKÁN, ŘÍM

Program zájezdu:

1.den: odjezd po trase: Brno, Praha, Plzeň, Rozvadov, Německo do Itálie.

2.den: Ráno příjezd do Neapolského zálivu, přejezd na Ischii, ubytování na hotelu v odpoledních hodinách. Odpoledne fakultativně okruh ostrovem Ischia klimatizovaným autobusem. Uvidíte např. Aragonský hrad, městečka Ischia Porto a Ponte, Barano, Fontana, Forio, čekají Vás zastávky na vyhlídkách v Serrara Fontana, na poloostrůvku Sant‘ Angelo s možností nákupu koření a ochutnávkou místních likéru. Možnost koupání v termálních bazénech nebo v moři, večeře, nocleh. (cca 18 €/os.)

3.den: po snídani odjezd autobusem do přístavu, přejezd trajektem na pevninu. Poté odjezd busem k sopce Vesuv a pěší výstup k samotnému jícnu vulkánu. Následuje návštěva Pompejí, prohlídka bývalého antického města, jež bylo zničeno a zasypáno v r. 79 při výbuchu sopky. Návrat na Ischii možnost koupání v termálních bazénech nebo v moři, večeře, nocleh. (cca 57 €/os. + vstup na Vesuv cca 10 €/os. a vstup do Pompejí cca 15 €/os., zájezd se může jet v opačném pořadí)

4.den: po snídani odjezd autobusem do přístavu. Jízda lodí na malebný ostrov Capri, jednoho z nejkrásnějších a nejatraktivnějších ostrovů v Tyrhénském moři. Následuje prohlídka ostrova. Minibusy a pěšky navštívíme přístav, město Capri a Anacapri, případně individuálně vily San Michele (cca 7 €/os.) a Monte Solaro -nejvyšší vrchol ostrova (cca 10 €/os.), z něhož je velkolepý výhled na celý ostrov a neapolský záliv, Vesuv a okolní ostrovy. Dále je možná okružní plavba lodí kolem ostrova. Navečer odjezd lodí zpět na Ischii, možnost koupání v termálních bazénech nebo v moři, večeře, nocleh. (cca 82 €/os. včetně lodičky kolem ostrova). Dle času možnost koupání na Capri.

5.den: odpoledne Pizza party (dvouhodinový program). Budete moci ochutnat typickou pizzu nebo si někteří klienti sami z připravených ingrediencí vytvoří pizzu dle vlastní fantazie. K příjemné atmosféře v pěkné restauraci hraje reprodukovaná italská hudba a samozřejmostí je i výborné ischitánské víno v neomezeném množství. (cca 15 €/os.).

6.den: po snídani přejezd trajektem na pevninu do Neapole, průjezd městem s výkladem a krátkou zastávkou na Santa Lucia. Poté odjezd do Říma, přeprava metrem do centra města, kde následuje půldenní prohlídka s průvodcem - Koloseum, Fórum Romanum, Kapitol a památník Emanuela II., návštěva Vatikánu s prohlídkou Sv. Petrského náměstí a křesťanského chrámu sv. Petra. Ve večerních hodinách odjezd do ČR. (cca 23 €/os. včetně českého průvodce, sluchátek, vstupu do Vatikánu a lístků na metro).

7.den: příjezd do Prahy (v cca 12:00 hod.) a do Brna (v cca. 15:00 hod.).

Nástupní místa: Brno, Velké Meziříčí, Jihlava, Humpolec, Vlašim (Střechov), Praha, Beroun, Žebrák, Rokycany, Plzeň, Rozvadov.

Cena zahrnuje:

dopravu autobusem (video, TV, bar), obousměrné trajektové lístky, 4x ubytování v hotelu***/depandance, s termálními bazény nedaleko moře a pláží na termálním ostrově Ischia, 4x polopenze, služby CK a průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje:

výlety a vstupné (např. trajekt na ostrovy Capri a zpět, italské autobusy po ostrovech, okružní plavba lodí kolem Capri, vstup do Pompejí a na Vesuv, metro v Římě, italští průvodci, bezdrátová sluchátka v Pompejích a v Římě atd.) Pro absolvování kompletního programu zájezdu bude zapotřebí cca 190 €. Je na klientech, zda budou chtít celý nebo jen část programu, nebo odpočívat u moře či v termálních bazénech.

Příplatky: jednolůžkový pokoj 2.000,- Kč/os. (80 €), cestovní pojištění včetně storna 252 Kč /os. (10 €), balkon nebo terasu 600,- Kč /os. (24 €). Pobytová taxa cca 2 €/os./noc – platba na hotelu.

Minimální počet účastníků:

Minimální počet účastníků je 35. Ve spolupráci s CK Osvěta Hořovice. Změna programu vyhrazena.

Základní informace o destinaci:

Itálie se řadí mezi turisti cky nejatrakti vnější státy světa. K návštěvě Itálie lákají především antické, středověké a renesanční památky. K nejvyhledávanějším italským městům patří Řím, Florencie, Benátky, Pisa. Vyhledávanými místy jsou pláže podél 7 600 km dlouhého pobřeží a ledovcová horská jezera Lago di Garda, Lago Maggiore, Lago di Como. Atraktivní jsou filmové a hudební festi valy a karnevaly (San Remo, Benátky). Země patří k nejhustěji osídleným státům Evropy. My vám nabízíme letní pobyty u malebného jezera Lago di Garda. Naleznete na www.AGLtravel.cz. Novinkou je poznávací zájezd, ve kterém vás provedeme malebným Toskánskem s jeho výtečnou gastronomií a vínem a třešinkou na dortu bude návštěva Říma.

Poloha:

Itálie leží na Apeninském poloostrově, sousedí s Rakouskem, Francií, Švýcarskem a Slovinskem. Povrch je převážně hornatý, na severu dominují Alpy a Dolomity. Téměř po celé délce Itálie se rozpíná pohoří Apeniny, které dosahuje výšky téměř 3 000 m n. m. Itálie leží na seismicky akti vním pásu, čímž jsou dokladem dvě činné sopky, Etna, nejvyšší činná sopka Evropy (3 323 m n. m.), starovulkán Vesuv (1 281 m n. m.) a aktivní oblast Liparských ostrovů nebo oblíbený lázeňský ostrov Ischia.

Rozloha:

301 338 km2

Státní zřízení:

republika, člení se na 20 krajů (regionů) a 103 okresů (provincií).

Obyvatelstvo:

cca 59,4 mil. obyv., z toho 98 % italské národnosti .

Hlavní město:

Řím - cca 2,8 mil. obyv., další velká města: Milán, Neapol, Turín, Palermo, Florencie.

Jazyk:

italština, okrajově němčina, slovinština, francouzština.

Měna a kurzy:

od ledna 2002 EURO.

Podnebí:

podnebí se liší podle oblastí . Pobřeží má typicky středomořský charakter s horkými léty a mírnou zimou bohatou na srážky. Oblast Alp leží v mírném pásmu s rozdílem teplot mezi vrcholy hor a údolím. Zima bývá bohatá na sněhovou nadílku, léto je teplé.

Místní kuchyně:

jedna z nejchutnějších a nejzdravějších kuchyní středomořského typu. Základ tvoří těstoviny, rajčata, sýry, plody moře, česnek, olivy a olivový olej, sušená šunka, maso, skvělá káva.

Suvenýry:

módní značkové oblečení, obuv, kabelky, jídlo (olivový olej, vína, likéry), keramika, bižuterie, religiózní a poutní suvenýry.

Časové pásmo:

stejné jako ČR.

Výlety v okolí hotelu

Mapa polohy hotelu