AKTIVNĚ: KYRGYSTÁN - KAZACHASTÁN

od 39 990
doprava Letecky | Praha, Letiště Václava Havla
strava Strava dle programu

Filtr

Program zájezdu:

Almaty – Medea – Šimbulak – Biškek – Ala-Arch – Issyk Kul – Karakol – Altyn Arashanul – údolí Kok Jek – kaňon Charyn

                    národní parky, hory a jezera

                    ukázky sokolnictví a jezdectví

                    prohlídky, vstupy, výlety a daná strava v ceně

                    česky hovořící průvodce

Program zájezdu:

1. DEN: Praha – Almaty

Ráno příjezd do Almaty, společná snídaně/oběd (v ceně zájezdu) po příjezdu vlaku a odpočinek. Prohlídka Almaty (bývalého hlavního města Kazachstánu): Panfilovův park, katedrála Nanebevzetí Panny Marie, park 1. prezidenta, Zelený bazar a další. Výjezd lanovkou na horu Kok-Tobe nad Almaty (fakultativně), ubytování v hotelu, volno na odpočinek nebo procházku a večeři (fakultativně), nocleh.

 

2. DEN: Almatinské jezero – Medea – Šymbulak

Po snídani odjezd od hotelu autobusem na celodenní výlet. Dopoledne Almatinské jezero. Odpoledne přejezd do vysokohorského střediska Medea s rychlobruslařským areálem ve výšce 2.200 m n. m. a horské středisko Šymbulak. Jízda lanovkami až do nadmořské výšky přes 3.200 metrů, krásné výhledy, procházka na horní stanici lanovky (vhodné oblečení a boty!). Volno na večeři (fakultativně) a procházku městem nebo odpočinek, nocleh.

 

3. DEN: Almaty – Biškek

Časně ráno se všemi věcmi odjezd z Almaty do Biškeku. Po cestě oběd (fakultativně při zastávce). V odpoledních hodinách příjezd do Biškeku a prohlídka hlavního města: Prezidentský palác, památník Nezávislosti, náměstí Ala-Too a další významná náměstí a parky. Biškek je krásné zelené město s mnoha parky a moderní zástavbou. Ubytování v hotelu a večeře ve městě (fakultativně).

 

4. DEN: Národní park Ala Arch – Cholpon Ata

Po snídani odjezd autobusem se všemi věcmi na exkurzi do Národního historického muzea, které v té době bude po rekonstrukci a dokončení prohlídky Biškeku. Odjezd do Národního parku Ala Archa – zde oběd (v ceně). Po obědě odjezd do Cholpon Aty k jezeru Issyk Kul, ubytování v hotelu na břehu jezera. Večeře (fakultativně) v hotelu, v pěkné restauraci i s českým pivem.

 

5. DEN: Jezero Issyk Kul – Semenovská soutěska – sokolnictví a jezdectví

Ráno možnost koupání v jezeře, aktivní odpočinek (v areálu), odjezd v cca 11 hodin do Semenovské soutěsky do hor, oběd v tradiční jurtě (v ceně). Po obědě vystoupení – přehlídka loveckého a letového umění sokolů v přírodě, dále účast na koňské přehlídce, kde místní jezdci na místních koní předvádějí svoje jezdecké umění. Dále dostihy a další ukázky. Večer návrat do hotelu, večeře (fakultativně) v hotelu.

 

6. DEN: Jezero Issyk Kul – Muzeum petroglyfů – projížďka lodí

Dopoledne možnost koupání v jezeře a samostatný aktivní odpočinek. Okolo jezera jsou různé vycházkové trasy. Po obědě (fakultativně), dle počasí, návštěva Muzea petroglyfů a projížďka lodí po jezeře. Večeře v hotelu (fakultativně).

 

7. DEN: Karakol – Altyn Arashanul

Po snídani odjezd se všemi věcmi do Karakolu, ubytování v hotelu. V cca 11 hodin odjezd speciálním autobusem (vhodný do místního terénu) do horského střediska Altyn Arashanul a výlet do soutěsky k horkým pramenům. Oběd v podobě pikniku (v ceně). Ve večerních hodinách návrat do Karakolu a nocleh.

 

8. DEN: Karakol – skalní útvary Sedm býků – Kok Jek

Po snídani návštěva místního muzea v Karakolu, zahrnujícího rozvoj celé oblasti. Dále uvidíme místní dřevěný pravoslavný kostel, Dunganskou mešitu a projdeme si tržnici s tradičními suvenýry. Skalní útvary Sedm býků, které patří k nejčastěji fotografovaným přírodním krásám v Kyrgyzstánu. Oběd formou pikniku v přírodě (v ceně). Transfer do údolí Kok Jek a pěší výlet/trek k vodopádům, s převýšením 300 m. Večer návrat do Karakolu a nocleh.

 

9. DEN: Muzeum Převalského – kaňon Charyn – Almaty

Po snídani (se všemi sbalenými věcmi) návštěva Muzea Převalského v Karakolu. Poté odjezd do kaňonu Charyn, který je „mladším bratrem“ Velkého kaňonu v Americe. Kaňon se táhne podle stejnojmenné řeky v délce 154 km a obklopují ho až 300 m vysoké skály. Odpoledne odjezd do Almaty a ubytování v hotelu. Večeře (v ceně).

 

10. DEN: Almaty – Praha 

V ranních hodinách odlet do Prahy. Snídaně klasicky nebo formou balíčku.

Cena zahrnuje:

Cena zahrnuje: leteckou dopravu Praha – Almaty – Praha (s přestupem) včetně všech tax a poplatků, 9x ubytování ve 3-4* hotelech ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, 9x snídani, 4x oběd, 1x večeři, transfery, vstupy do národních parků, ekologické poplatky, atrakce podle programu, služby místního a česky hovořícího průvodce, pojištění CK dle zákona č. 159/1999

Cena nezahrnuje:

Cena nezahrnuje: lanovku na Šymbulak, jídla a pití nad rámec stanoveného programu.


Doporučená částka na fakultativní služby: vstupy, jízdné, různé atrakce, stravování nad rámec programu, suvenýry apod. – cca 80 EUR. Pozor – platba je vždy v místní měně!

 

Minimální počet účastníků:

Program je určen pro fyzicky aktivní osoby.

Změna programu vyhrazena.

Minimální počet účastníků: 10 osob.

Základní informace o destinaci:

Kazachstán je rozvíjející se moderní a zároveň nejbohatší země střední Asie. Jedná se o největší vnitrozemský stát na světě. Kazachstán vás ohromí hlavně svou nádhernou a rozmanitou přírodou, kterou jen málokde ruší přítomnost člověka. Přes svou nesmírnou rozlohu je Kazachstán velmi málo obydlen a to hlavně díky drsnému vnitrozemskému klimatu. Průměrná teplota v lednu na severu země je -19°C a v létě se vyšplhá na pouhých 22°C. Jih země je o něco teplejší, zde je průměrná teplota v lednu jen něco kolem -5°C a v létě 25°C. Kazachstán utváří od východu vysoké pohoří Altaj a z Číny se táhnoucí pohoří Ťan-šan. Pohoří zvolna přechází do náhorních stepí a končí na západě země nížinou kolem Kaspického moře, jehož hladina se nachází 28,5 m pod úrovní hladiny světového oceánu. Astana hostila roku 2017 mezinárodně významnou výstaveu EXPO 2017 a dokázala, že i postsovětská země má co nabídnout.

Poloha:

Republika Kazachstán je vnitrozemský stát v centrální Asii. Jeho sousedy jsou na východě Čína, na severu Rusko a na jihu Kyrgyzstán, Uzbekistán a Turkmenistán. Kazachstán byl jednou ze svazových republik SSSR, nezávislost získal v roce 1991.

Rozloha:

2 717 300 km2

Státní zřízení:

republika v čele s prezidentem, kterým je již od roku 1991 Nursultan Nazarbajev. Tím, že nechal vypovědět z rodiny svého zetě, který chtěl kandidovat roku 2012 na prezidenta, dal jasně najevo, že se nehodlá ze svého postu nikým vyhodit.

Obyvatelstvo:

cca 18,5 mil. obyv., největší část populace tvoří Kazaši a to 66%, dále jsou zastoupeni 21 % Rusové, 3% Uzbekové a 2% Ukrajinci a další. Obyvatelé jsou z 69% sunitští muslimové a z 28% pravoslavní křesťané.

Hlavní město:

Astana a to od roku 1997, do té doby bylo hlavní město Almaty (dříve známé jako Alma-Ata). Astana má asi 800 tis. obyv. a nadále se rozrůstá.

Jazyk:

oficiální kazašti na a ruština

Měna a kurzy:

tenge (KZT), 1 tenge se dále dělí na 100 tiynů, 100 KZT je cca 6,50 CZK (listopad 2017).

Podnebí:

kontinentální, chladné zimy s teplotami až do -20°C a mírná léta s teplotou kolem 20 – 26°C, (maximální teploty se pohybují kolem -45°C až po nejvyšší teploty +30°C).

Místní kuchyně:

využívá zejména skopové, ale i koňské maso. Ochutnejte národní jídlo plov (skopové maso s rýží, tento pokrm pochází z Uzbekistánu) a šašlik s lepjoškou (nekvašeným chlebem). Silné povahy mohou ochutnat kumys (chutná jako šumivé mléko), což je zkvašené kobylí mléko nebo šubat – obdoba kumysu, jen vyráběná z velbloudího mléka.

Suvenýry:

typickým suvenýrem jsou výroby z vojlku, což je netkaná texti lie, vyráběná ze zplstnatělé vlny. Dnes se z vojlku vyrábí šály, dečky, čepice a další dekorační předměty. Místní porcelán zdobený orientálními postavami v krojích. Vynikajícím suvenýrem jsou také bonbony a čokolády a to hlavně značky Rachát, která je na trhu již od roku 1942. V součtu suvenýrů nesmí chybět vodka, která se zde také hojně prodává.

Vízová povinnost a vstupní formality:

pro vstup do Kazachstánu byla vízová povinnost 1.1. 2017 zrušena a to u příležitosti konání světové výstavy EXPO 2017, díky které se chtěl Kazachstán otevřít západnímu světu.

Časové pásmo:

posun + 5 hod. oproti SEČ.

Výlety v okolí hotelu

Mapa polohy hotelu