PANAMA A KOSTARIKA - mosty mezi dvěma kontinenty

od 69 990
doprava Letecky | Praha, Letiště Václava Havla
strava Snídaně

Filtr

Informace o zájezdu:

  • Panamský průplav = patří k nejvýznamnějším stavbám Ameriky
  • navštívíte do roku 2010 nejaktivnější sopku Kostariky - Arenal
  • budete obdivovat nádhernou barvu vody u vodopádu Río Celeste
  • na závěr si odpočinete na písečných plážích Pacifiku = Guanacaste
Cesta sestavená tak, abyste z obou zemí viděli to nejlepší.
S napětím budete pozorovat preciznost kapitánů v Panamském průplavu, vrátíte se v čase díky koloniální architektuře v Panama Vieja, setkáte se s potomky domorodých indiánů Embera, stanete se součástí panenské přírody v nejkrásnějších národních parcích Kostariky. Kostarika je země přírodních krás a naleznete zde jak úžasné pláže na pacifické straně, tak i vulkány, vodopády a džungli na karibské straně. Kostarika si Vás zajisté získá svými přátelskými obyvateli, tradiční kuchyní a lahodnou kávou.

Program zájezdu:

1. DEN: ranní odlet z Prahy s přestupem v Amsterdamu nebo Paříži. Přílet do Panamy v podvečer, transfer do hotelu 3 *** v Panama City a ubytování.

2. DEN: Dnes se nasnídáme, poté se odhlásíme z hotelu a pojedeme na prohlídku hlavního města Panamy. Casco Viejo (historické centrum) dnešního hlavního města, známé jako koloniální Panama, je tichá okouzlující oblast s úzkými uličkami a s balkóny plnými květin.
Asi 2 míle od centra města můžeme navštívit zříceniny prvního hlavního města, známé pod názvy Stará Panama či Panama La Vieja z počátku 16.století. Není překvapením, že obrovská naleziště zlata lákala piráty do panamských vod. Stará Panama vyhořela a město bylo následně posunuto na západ, kde bylo založeno v roce 1671 současné hlavní město. Nejpůsobivější je katedrála s masivní věží a Biskupský dům.
Oběd v místní restauraci v ceně výletu.
Poté se pojedeme podívat ke zdymadlu Miraflores, odkud je nádherný výhled jak na kanál, tak na Panamu.
Navečer návrat do hotelu a individuální volno.

3. DEN: Po snídani transfer na letiště a přelet do Kostariky. Z letiště se vydáme rovnou do oblasti vulkánu Arenal, celá cesta zabere asi tři hodiny. Odpoledne příjezd do vesnice Fortuna, kde nás uvítá majestátní vulkán Arenal. Ubytování na 2 noci se snídaní v hotelu San Bosco Inn.
Arenal je nejznámější kostarický vulkán. Ještě do roku 2010 to byla také nejaktivnější sopka široko daleko, která od roku 1968 chrlila lávu a dým. V roce 2010 přešla do fáze spánku a od té doby se již nad jejím kráterem neobjevuje zlověstný kouř. Předchozí éra spánku trvala bezmála 400 let a ukončila ji mohutná exploze, která pohltila vše na rozloze 15 km2. Kdy se znovu probudí? Arenal je krásný symetrický vulkán ve tvaru pravidelného kužele stoupajícího do výšky 1.657 m. Jeho povrch tvoří kameny a především láva.

4. DEN: Dnes se vydáme na cestu k řece a vodopádu Rio Celeste, který se nachází v Národním parku Volcán Tenorio. Čeká nás celodenní výlet vč. oběda (formou balíčku).
Řeka Celeste má svou krásnou barvu díky různým vulkanickým minerálům. Legenda říká, že poté co Bůh domaloval nebe, vylil zbytek barvy do řeky. Návrat do hotelu a individuální volno.

5. DEN: Po snídani se vydáte na túru po visutých mostech Puentes des Bosque, které se nachází v migračním koridoru ptactva. Můžete zde pozorovat floru a faunu deštného pralesa. Samozřejmě nechybí kouzelné výhledy na sopku Arenal. Celá trasa měří asi 3 km, takže jí zvládnou všichni.
Odpoledne přejezd do oblasti Monteverde, cesta zabere necelé tři hodiny. Volné odpoledne k objevování města Santa Elena. Ubytování v hotelu Santa Fe.

6. DEN: Dopoledne procházka s kvalifikovaným průvodcem v mlžném pralese Monteverde, které je, podle našeho názoru, nejkrásnějším místem v Kostarice s ohromujícím mlžným pralesem rozdílné biodiverzity, pro kterou je toto exotické místo známé. Ti odvážní z nás mohou cestu absolvovat po tzv. zip lines, kde se spouštíme přes jednotlivé zavěšené plošiny a postupně se dostaneme zpět na pevnou zem.
Odpoledne přejezd do oblasti Rincon de la Vieja, která se nachází u hranic s Nikaraguou. Ubytování a odpočinek v hotelu Hacienda Guachipelin, který je u vstupu do Národního parku.

7.DEN: V areálu národního parku je možné podniknout řadu aktivit, mezi něž patří výstup k některému ze sopečných kráterů. Nejznámější trek vede ke zmíněnému kráteru Rincón de la Vieja, jež v sobě díky vysoké vzdušné vlhkosti, skýtá poměrně namáhavý celodenní výlet. Naopak pro pohodlnější výletníky anebo jako relaxační den lze zařadit pěknou vycházku k horkým vřídlům. Z informačního centra vede k pramenům nedlouhý turistický chodník, přičemž předností této aktivity je možnost koupání v hřejivém vodním jezírku.
Podle počasí a fyzické zdatnosti účastníků zvolíme některou z tras v Národním parku.
Odpoledne návrat do hotelu a individuální volno.

8.DEN: Po snídani nás již čeká přejezd k pacifickým plážím v oblasti Guanacaste. Cesta trvá asi tři hodiny a po příjezdu ubytování v hotelu Villas Acacia Beach, který je 5 minut pěšky od jedné z nejkrásnějších pláží - Playa Hermosa.
Volné odpoledne k odpočinku.

9.DEN: Volný den určený k lenošení na pláži.

10.DEN: Kolem dopoledne nás čeká čtyřhodinový transfer na letiště v San José a odlet přes Amsterdam nebo Paříž do Prahy. Přílet druhý den.

Cena zahrnuje:

zpáteční letenku Praha – Panama City a San José - Praha v ekonomické třídě, letištní taxy, přelet Panama City - San José, uvedená doprava (minibus, autobus) během okruhu, česky mluvícího průvodce, doprovod zkušeného místního průvodce
všechny uvedené aktivity v programu, vstupné do památek a Národních parků dle programu, ubytování na 9 nocí se snídaní v hotelech 2*/3*, 1x oběd v rámci výletu v Panamě, 1x obědový balíček v Kostarice, zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

stravování neuvedené v programu, nápoje, spropitné průvodci a řidiči

Minimální počet účastníků:

10 osob.

Výlety v okolí hotelu

Mapa polohy hotelu