HOTEL AKTEA BEACH VILLAGE

od 21 990
doprava Letecky | Praha, Letiště Václava Havla
strava Polopenze
Vzdálenost od pláže: 250 m
Vzdálenost od pláže 250m
Bazén
Fitness
Klimatizace
TV
Vzdálenost od pláže: 250 m
Wellness
Wi-Fi

Filtr

Poloha:

apartmánový hotel se nachází v klidnější části na okraji letoviska Ayia Napa asi 100 m od moře, kde je kamenitý vstup. Nejbližší písčité veřejné pláže Sandy Beach a Nissi Beach jsou vzdáleny pouze asi 250 a 350 m. Hlavní budova a patrové bungalovy spolu s velkým bazénem uprostřed a krásnou zahradou tvoří uzavřený celek. Centrum letoviska Ayia Napa je asi 3,5 km daleko, stejně jako největší vodní park Evropy – WaterWorld. Hotel je oblíbený u českých i zahraničních fotbalových týmů, které se zde v zimě ubytovávají. Mezinárodní letiště v Larnace je vzdáleno asi 55 km (asi 45 min.).

Ubytování:

hotel nabízí ubytování v nově zrekonstruovaných 56 studiích a 64 apartmánech s 1 ložnicí. Studia mají manželskou postel nebo 2 samostatná lůžka a rozkládací pohovku, plně vybavený kuchyňský kout (el. vařič, základní nádobí, lednička), LCD sat. TV, klimatizaci, Wi-Fi, sejf, koupelnu (vana nebo sprchový kout, toaleta, fén), kávovar a sadu na kávu a čaj, balkón s výhledem k bazénu nebo do zeleně. Apartmány mají navíc oddělenou ložnici od obývací části, kde jsou 2 rozkládací pohovky.

Vybavení a služby hotelu:

24-hod. recepce, restaurace, bar, bar u bazénu, prádelna a čistírna, byznys koutek, konferenční a mítinkové prostory, parkoviště.

Sport a zábava:

venkovní bazén s lehátky a slunečníky (zdarma), krytý bazén, wellness centrum (sauna, parní lázeň, jacuzzi, masáže – za poplatek), 2 dobře vybavená fitness centra, tenisový kurt (noční osvětlení), dětská herna a klub.

Stravování:

polopenze – snídaně a oběd formou bufetu. Možnost dokoupení all inclusive.

Vzdálenosti:

moře: cca 100 m
nejbližší pláže: cca 250 a 350 m
centrum Ayia Napy: cca 3,5 km
vodní park WaterWorld: cca 3,5 km
Larnaka: cca 55 km

Cena zahrnuje:

leteckou dopravu Praha – Larnaka – Praha, letištní taxy a poplatky, transfery, služby českého delegáta, 7x ubytování s vybranou stravou, pojištění CK dle zákona č.159/1999.

Cena nezahrnuje:

all inclusive (650 Kč/den/os.), příplatek za neobsazené lůžko (od 750 Kč/noc/os.), komplexní cestovní pojištění (36 Kč/den/os. od 15 let, 25 Kč/den/dítě 2-15 let).

Minimální obsazenost:

2 os. (apartmán).

Základní informace o destinaci:

Velmi známé a populární letovisko kypící čilým ruchem. Ayia Napa se nachází v kyperské části ostrova a leží asi 50 km východně od letiště v Larnace. Láká turisty krásnými písčitými plážemi s tyrkysovým, průzračným mořem. Nejznámější je pláž Nissi Beach s jemným bílým pískem, obklopená skalami. Tato pláž, stejně jako většina ostatních pláží, má pozvolný vstup do moře a je tak vhodná pro děti i starší osoby. Dalšími krásnými plážemi jsou Ayia Thekla, Makronissos a Konnos Bay sousedící s letoviskem Protaras. V letovisku si na své přijdou rodiny s dětmi, neboť je zde několik resortů přímo na plážích, některé z nich i s vlastními vodními parky. Jsou zde také klidné lokality a hotely vhodné i pro starší osoby s pohybovými problémy. Mladší generace pak jistě ocení nepřeberné množství zábavy, ať již přes den na plážích, kde se provozují vodní sporty, tak i večer v centru letoviska, kde je velké množství restaurací, barů a diskoték a provoz zde končí často až nad ránem. Toto živější centrum města je daleko od hotelů na pláži, takže hosté těchto hotelů nejsou ruchem města vůbec rušeni. Asi 5 km západně od letoviska se nachází největší vodní park Evropy – Water World s vyžitím pro malé i velké milovníky vodních radovánek na rozloze asi 5 hektarů. Pokud vás omrzí celodenní pobyt u moře, můžete vyrazit a prozkoumat místní antické památky, kláštery nebo se zajet zchladit do příjemného prostředí pohoří Troodos.

Výlety v okolí hotelu

Výlety pro sezónu 2019:

Výlet do pohoří Troodos – Klášter Kykkos
Celodenní výlet do pohoří Troodos, kde se setkáte s krásnou přírodou a bujnou vegetací, dopřejete si tak zchlazení v horkých dnech. Projedete několik typických horských vesnic, přičemž v jedné z nich, Lanii, která je světově proslulá výrobou dezertního červeného vína Commandaria. Zde se dozvíte mnohé o pěstování a výrobě vína na Kypru. Po obědě (fakultativně) následuje zastávka v klášteře Kykkos, nejlépe dochovaného kyperského kláštera ležícího v nadmořské výšce 1318 m. Poslední zastávka po cestě bude u hrobky prvního prezidenta Kyperské republiky, arcibiskupa Makaria III.
Orientační cena: cca 50 € (25 €/děti do 12 let).

Výlet od východu na západ – Pafos - Kourion
Celodenní výlet podél jižního do města Pafos, které je pro své dobře dochované antické stavební památky zařazeno na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Cestou přes města Larnaka a Limasol bude první zastávka v původně antickém městě Kourion s amfiteátrem, krásnými mozaikami v římské vile Eustolia, ranně křesťanským domem, agorou a dalšími památkami. Poté přejedete do Pafosu, kde navštívíte archeologické naleziště s mnoha památkami, např. uvidíte sloup Apoštola Pavla u kostela svaté Kyriaki. Dále se projdete přístavem, kde uvidíte Pafoskou pevnost a budete mít čas i na oběd (fakultativně). Výlet zakončíte na pláži Petra tou Romiou, kde se podle řecké legendy z pěny zrodila bohyně Afrodita.
Orientační cena: cca 55 € (30 €/děti do 12 let).

Výlet na severní Kypr – hlavní město Nikósie - Kyrenia
Celodenní výlet s návštěvou hlavního města Kypru, Nikósie, posledního rozděleného hlavního města Evropy. Městem prochází tzv. Zelená linie, která rozděluje město na tureckou a řeckou kyperskou enklávu a je střežena vojáky. V Nikósii se projdete starým městem obehnaným hradbami, budete moci obdivovat např. katedrálu Sv. Jana ze 17. st. Po průjezdu přes hraniční přechod pojedete do přístavu Kyrenia (turecky Girne) na severním pobřeží v turecké části Kypru. Zde si projdete staré město s benátským hradem Kyrenia ze 16 st., kde je muzeum vraku řecké obchodní lodi ze 4. st. př. n. l. i s jeho nákladem. Ve starém městě u přístavu budete mít dostatek času na oběd (fakultativně). Odpoledne bude následovat přejezd přes druhé nejvyšší pohoří ostrova Bellapais a poslední zastávka v původně gotickém opatství Bellapais, které nabízí procházku krásnou zahradou s výhledy do okolí. Cestovní doklad je na výlet nutný!
Orientační cena: cca 70 € (35 €/děti do 12 let).

Mapa polohy hotelu