Ensana Thermal Hévíz

od 2 190
doprava Vlastní
strava Polopenze
Bazén
Blízko centra
Fitness
Klimatizace
TV
Wellness
Wi-Fi

Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

Strava Období 21.06.20 - 01.10.20 01.10.20 - 15.11.20
Nastupní dny Libovolné Libovolné
Minimální počet nocí 2 2
Dospělý na pevném lůžku v pokoji standard Polopenze Na noc 2390 Kč 2190 Kč
Dospělý na pevném lůžku v pokoji superior Polopenze Na noc 2590 Kč 2390 Kč
Dospělý v jednolůžkovém pokoji standard Polopenze Na noc 3090 Kč 2390 Kč
Dospělý na v jednolůžkovém pokoji superior Polopenze Na noc 3490 Kč 3290 Kč

Poloha:

hotel se nachází v lázeňském městě Hévíz, které je nejstarším maďarským lázeňským městem a leží asi 7 km od západního konce jezera Balaton. Pouze 500 m od hotelu je termální jezero Hévíz, jenž je největším biologicky aktivním přírodním termálním jezerem na světě. Jezero je obklopeno lesoparkem, kterým se od hotelu prochází.

Ubytování:

hotel nabízí ubytování ve 203 dvoulůžkových pokojích standard a superior s možností přistýlky a v 7 suitách (až pro 2 dosp. os. a 2 děti). Pokoje mají koupelnu (vana, toaleta, fén, župany), klimatizaci, sat. TV, sadu pro přípravu kávy a čaje (pokoje superior a suity), sejf a minibar, Wi-Fi a balkón. Některé pokoje je možné propojit. Suity mají oddělenou ložnici od obývacího pokoje s rozkládací pohovkou.

Vybavení a služby hotelu:

24-hod. recepce, restaurace, kavárna, koktejlový bar, mítinkové prostory (pro 60 os.), prádelna a čistírna, úschovna zavazadel, obchod se suvenýry, novinový stánek, bankomat, autopůjčovna, kosmetický a kadeřnický salón, wellness centrum, parkoviště (za poplatek), Wi-Fi ve všech prostorách hotelu zdarma.

Sport a zábava:

fitness centrum, venkovní zábavní bazén (tryskové podvodní masáže, gejzír, vodopád), wellness centrum (2 kryté termální bazény, krytý plavecký bazén, jacuzzi, venkovní termální bazén), saunový svět (finská sauna, infrasauna, parní lázně, masážní sprchy). Masáže a léčebné procedury za poplatek. Stolní tenis, fotbalové hřiště, tenisové kurty, jízda na koních, výlety v okolí hotelu za poplatek.

Stravování:

polopenze – snídaně a večeře formou bohatého bufetu (navíc 1x nealkoholický nápoj k večeři dle výběru - voda, káva, čaj, minerální voda).

Cena zahrnuje:

ubytování s polopenzí vč. 1 nealko nápoje k večeři, neomezený vstup do SPA (bazén, jacuzzi, termální bazény, sauna), vstup do posilovny, skupinová cvičení, župan, zdarma wifi v celém hotelu.

Cena nezahrnuje:

místní taxu - 1,7 EUR na osobu a den, platí se na místě, poplatek za domácí zvíře - 18 EUR na noc, parkování 3 EUR na den (zdarma při min. počtu 7 nocí).

Základní informace o destinaci:

Maďarsko patří k těm zemím, o které v posledních letech zájem opět roste. Turisté začínají vyhledávat destinace, které mimo koupání v moři nabízí řadu jiných aktivit. K nim patří Maďarsko s relaxačními pobyty v termálních lázních. Maďarsko turistům kromě toho nabízí výbornou gastronomii, skvělá vína, proslavené maďarské cukrárny, stejně jako aktivity, jako jsou jízda na vodních lyžích, plavby lodí, nostalgické vyjížďky kočárem, krásní koně a cikánská hudba. To vše a ještě více můžete zažít na dovolené v Maďarsku.

Poloha:

Maďarsko je středoevropský vnitrozemský stát bez přístupu k moři. Rozkládá se po obou březích středního toku řeky Dunaje. Řadí se mezi menší státy, je jen o málo větší než Česká republika. Na severu sousedí se Slovenskem a Ukrajinou, na západě s Rakouskem a Slovinskem, na východě s Rumunskem a na jihu s Chorvatskem a Srbskem.

Rozloha:

93 036 km2

Státní zřízení:

parlamentní republika. Administrativně se Maďarsko dělí na 19 žup (krajů).

Obyvatelstvo:

přibližně 9,5 mil. obyvatel. 98% populace tvoří Maďaři. Na území Maďarska žijí také národnostní menšiny - Slováci, Romové, Němci, Srbové a Chorvati.

Hlavní město:

Budapešť - přibližně 1,75 mil. obyvatel.

Jazyk:

maďarština, domluvíte se zde německy (převážně v oblastech blízkých rakouským hranicím a u Balatonu) a anglicky.

Měna a kurzy:

forint (HUF). Momentálně jsou v oběhu mince v hodnotě 5, 10, 50, 100 a 200 forintů a bankovky v hodnotě 500, 1000, 2000, 5000, 10 000 a 20 000 forintů. Jeden forint sestává ze sta fillérů. Kupní hodnota fillérů je natolik nízká, že nejnižší používanou mincí je 5 forintů a neexistují žádné fillerové mince. Kurzovní přepočet v listopadu 2017: 1 EUR = 311 HUF, 100 HUF = 8,2 CZK.

Podnebí:

maďarské podnebí je mírné kontinentální s chladnou zimou a horkým létem. Průměrná roční teplota se pohybuje kolem 10°C, v létě 27° až 35°C, v zimě přibližně 0° až -15°C. Západní části Maďarska se dostává více srážek než východní části, kde se vyskytují i velice suchá léta. Teploty u Balatonu nejsou extrémní jako v jižní Evropě. Deštivé dny se v červenci a v srpnu vyskytují jenom výjimečně.

Místní kuchyně:

pro maďarskou kuchyni jsou typické lahodné a výživné pokrmy připravované s mletou červenou paprikou, cibulí, rajčaty a paprikovými lusky. Mezi vyhlášená jídla patří např. szegedínský guláš, perkelt, paprikáš, kuře na paprice s noky, sedmihradské dušené zelí, rybí polévka (haláslé) a kuřecí polévka „Eintopf“ á la Újházy. Jako dezert se podávají nudle s tvarohem a slaninou, závin s třešňovou, tvarohovou a makovou náplní či lahodné sladkosti jako např. galušky Somlói, či proslavený Dobošův dort.

Suvenýry:

mletá červená paprika - podle kvality se rozlišuje sedm typů (neobvyklá, lahůdková neostrá, lahůdková, sladká šlechtěná, polosladká, růžová a ostrá). Nejoblíbenější je paprika lahůdková (csemege) a ostrá (csípős). Dále trvanlivé salámy (uherák) a klobásy/čabajky (gyulai klobász), vína - Tokajské (bílé) a Bikavér (červené), barack pálinka (meruňkovice), cseresnye pálinka (třešňovice) a körte pálinka (hruškovice), koňakové višně v čokoládě, ruční bílé i barevné výšivky, modrotisk, dřevořezby, porcelán z manufaktur Herend a Zsolnay, keramika (např. černá keramika), předměty z olovnatého křišťálu a kožené zboží.

Časové pásmo:

středoevropské (+ 1 hod. oproti GMT).

Výlety v okolí hotelu

Mapa polohy hotelu