HOTEL THERMAL MOSONMAGYAROVAR

od 1 140
doprava Vlastní
strava Snídaně
Bazén
Blízko centra
TV
Wellness
Wi-Fi

Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

Strava Období 01.04.19 - 01.11.19
Nastupní dny Libovolné
Minimální počet nocí 2
Osoba na pevném lůžku - pokoj standard Snídaně Na noc 1240 Kč
Dítě 6-12 let na přistýlce (3. lůžko) (6 - 11,99 let) Snídaně Na noc 620 Kč
Osoba od 12 let na přistýlce (3. lůžko) Snídaně Na noc 1070 Kč

Poloha:

hotel se nachází asi 300 m od historického centra lázeňského města Mosomagyaróvár, které leží pouze 18 km od hranic se Slovenskem a je tak nejdostupnějším lázeňským městem z Česka (cca 360 km z Prahy). Za hotelovým komplexem se nachází velké termální koupaliště (za poplatek).

Ubytování:

menší lázeňský hotel nabízí ubytování ve 42 dvoulůžkových pokojích superior s možností přistýlky, ve 4 rodinných pokojích a 1 apartmánu. Pokoje mají koupelnu (sprcha, toaleta, fén), klimatizaci, sat. TV, Wi-Fi, sejf a minibar. Některé pokoje superior mají balkón. Apartmány jsou na vyžádání a mají oddělenou dvoulůžkovou ložnici od obývacího pokoje s rozkládací sedací soupravou (2 lůžka pro děti do 12 let).

Vybavení a služby hotelu:

24-hod. recepce, restaurace se zimní zahradou, snack bar, kosmetický a kadeřnický salón, mítinková místnost, prádelna a čistírna, úschovna zavazadel, obchod se suvenýry, výtah, wellness centrum.

Sport a zábava:

zdarma finská sauna a jacuzzi. Termální koupaliště – krytý (cca 33 x 20 m) a venkovní plavecký bazén (cca 25 x 14 m), venkovní a vnitřní termální bazény, jacuzzi, léčebné bazény, saunový svět (finská sauna, parní lázně ad.), masáže, léčebné terapie – vše za poplatek.

Stravování:

snídaně formou bufetu. Možnost dokoupení večeří (výběr z menu).

Cena zahrnuje:

2x až 7x ubytování se snídaní, využití wellness centra (finská sauna, jacuzzi), 1x denně vstup do termálních lázní a bazénu, Wi-Fi připojení, parkoviště, pojištění proti úpadku CK.

Cena nezahrnuje:

dopravu, komplexní cestovní pojištění (36 Kč/den/os. od 15 let, 25 Kč/den/dítě 2-15 let), příplatek za polopenzi (470 Kč/den/os., 240 Kč/den/dítě 6-12 let), místní pobytovou taxu (cca 1€/den/os.).

Základní informace o destinaci:

Maďarsko patří k těm zemím, o které v posledních letech zájem opět roste. Turisté začínají vyhledávat destinace, které mimo koupání v moři nabízí řadu jiných aktivit. K nim patří Maďarsko s relaxačními pobyty v termálních lázních. Maďarsko turistům kromě toho nabízí výbornou gastronomii, skvělá vína, proslavené maďarské cukrárny, stejně jako aktivity, jako jsou jízda na vodních lyžích, plavby lodí, nostalgické vyjížďky kočárem, krásní koně a cikánská hudba. To vše a ještě více můžete zažít na dovolené v Maďarsku.

Poloha:

Maďarsko je středoevropský vnitrozemský stát bez přístupu k moři. Rozkládá se po obou březích středního toku řeky Dunaje. Řadí se mezi menší státy, je jen o málo větší než Česká republika. Na severu sousedí se Slovenskem a Ukrajinou, na západě s Rakouskem a Slovinskem, na východě s Rumunskem a na jihu s Chorvatskem a Srbskem.

Rozloha:

93 036 km2

Státní zřízení:

parlamentní republika. Administrativně se Maďarsko dělí na 19 žup (krajů).

Obyvatelstvo:

přibližně 9,5 mil. obyvatel. 98% populace tvoří Maďaři. Na území Maďarska žijí také národnostní menšiny - Slováci, Romové, Němci, Srbové a Chorvati.

Hlavní město:

Budapešť - přibližně 1,75 mil. obyvatel.

Jazyk:

maďarština, domluvíte se zde německy (převážně v oblastech blízkých rakouským hranicím a u Balatonu) a anglicky.

Měna a kurzy:

forint (HUF). Momentálně jsou v oběhu mince v hodnotě 5, 10, 50, 100 a 200 forintů a bankovky v hodnotě 500, 1000, 2000, 5000, 10 000 a 20 000 forintů. Jeden forint sestává ze sta fillérů. Kupní hodnota fillérů je natolik nízká, že nejnižší používanou mincí je 5 forintů a neexistují žádné fillerové mince. Kurzovní přepočet v listopadu 2017: 1 EUR = 311 HUF, 100 HUF = 8,2 CZK.

Podnebí:

maďarské podnebí je mírné kontinentální s chladnou zimou a horkým létem. Průměrná roční teplota se pohybuje kolem 10°C, v létě 27° až 35°C, v zimě přibližně 0° až -15°C. Západní části Maďarska se dostává více srážek než východní části, kde se vyskytují i velice suchá léta. Teploty u Balatonu nejsou extrémní jako v jižní Evropě. Deštivé dny se v červenci a v srpnu vyskytují jenom výjimečně.

Místní kuchyně:

pro maďarskou kuchyni jsou typické lahodné a výživné pokrmy připravované s mletou červenou paprikou, cibulí, rajčaty a paprikovými lusky. Mezi vyhlášená jídla patří např. szegedínský guláš, perkelt, paprikáš, kuře na paprice s noky, sedmihradské dušené zelí, rybí polévka (haláslé) a kuřecí polévka „Eintopf“ á la Újházy. Jako dezert se podávají nudle s tvarohem a slaninou, závin s třešňovou, tvarohovou a makovou náplní či lahodné sladkosti jako např. galušky Somlói, či proslavený Dobošův dort.

Suvenýry:

mletá červená paprika - podle kvality se rozlišuje sedm typů (neobvyklá, lahůdková neostrá, lahůdková, sladká šlechtěná, polosladká, růžová a ostrá). Nejoblíbenější je paprika lahůdková (csemege) a ostrá (csípős). Dále trvanlivé salámy (uherák) a klobásy/čabajky (gyulai klobász), vína - Tokajské (bílé) a Bikavér (červené), barack pálinka (meruňkovice), cseresnye pálinka (třešňovice) a körte pálinka (hruškovice), koňakové višně v čokoládě, ruční bílé i barevné výšivky, modrotisk, dřevořezby, porcelán z manufaktur Herend a Zsolnay, keramika (např. černá keramika), předměty z olovnatého křišťálu a kožené zboží.

Časové pásmo:

středoevropské (+ 1 hod. oproti GMT).

Základní informace o destinaci:

Lázeňské město s těžko vyslovitelným jménem „Mošonmaďárovár“ se nachází v bezprostřední blízkosti Rakousko-Maďarských hranic (přechod Rusovkce-Rajka). Město vzniklo roku 1939 spojením dvou městeček Moson a Magyarovár. Zdejší lázně se specializují na léčbu pohybového, zažívacího a dýchacího ústrojí.

BIO Flexum Termální koupaliště

Blahodárné účinky termální vody si můžete užívat během celého roku. Termální a léčebné bazény koupaliště jsou ideální pro návštěvníky přicházejících za odpočinkem, regenerací či léčbou. Plavecké bazény si najdou příznivce mezi hosty milujícími aktivní odpočinek a dětem se bude určitě líbit v zážitkových bazénech.

Termální voda

Termální voda vyvěrá z hloubky 2 000 metrů, má teplotu 74°C a je bohatá na prospěšně působící rozpustné soli. Svým alkalicko-hydrouhličitanovo a chloridovým charakterem se řadí mezi jodové minerální vody. Ministerstvo zdravotnictví ji už v roce 1967 uznalo za léčivou vodu a dnes patří mezi 5 nejúčinnějších termálních vod v celé Evropě. Termální voda má blahodárný vliv u těchto skupin chorob:

1. Lázeňská léčba nemocí pohybového ústrojí

  • chronické, zánětlivé onemocnění kloubů a svalů, revmatické potíže
  • doléčení poruch pohybového ústrojí po zraněních a nehodách
  • léčení chronických zánětlivých onemocnění gynekologického původu. (Před lázeňskou léčbou nemocí pohybového ústrojí je nutné vyžádat si doporučení svého ošetřujícího lékaře!)
2. V případě chronických nemocí dýchacích cest - inhalační forma

  • chronický zánět průdušek (např. kuřáci)
  • určité formy rozšíření, rozedmy plic (emfyzém)
  • chronické choroby nosově - hltanové dutiny, přínosných dutin (léčba rozprašováním nebo napařováním), pod dohledem lékaře!
3. Pitná kůra při chorobách žaludku a střev

  • chronické trávicí poruchy (nedostatek nebo nadbytek žaludeční kyseliny, chronické střevní potíže)
  • prevence zubního kazu u dětí
  • určité poruchy štítné žlázy a začínající kornatění cév (arterioskleróza), pod dohledem lékaře!
Výlety v okolí hotelu

Mapa polohy hotelu