Madeira zemědělská

od 31 500
doprava Letecky | Praha, Letiště Václava Havla
strava Polopenze

Filtr

Informace o zájezdu:

Ostrov Madeira, kterému se kvůli stále krásnému a teplému počasí říká také ostrov věčného jara. Madeira patří k Portugalsku, ale je daleko v Atlantiku, zhruba 600 km od pobřeží Maroka. Turisté sem jezdí hlavně kvůli krásné tropické přírodě, a divokému pobřeží, ale dá se zde nalézt i něco málo z tropického zemědělství. V rámci programu budete mít možnost navštívit například banánovou plantáž nebo vinařství. Další zájezdy postupně chystáme na příští rok.

Program zájezdu:

1. den: 09.10. Patek– plánovaný odlet z Prahy ve 12:20 hod.
Plánovaný přílet na Madeiru v 15:55 hod., transfer do hotelu, večeře bez nápojů v hotelu, nocleh.

2. den: 10.10. sobota – celodenní Funchal vč. oběda a Madeirský folklorní večer
Po snídani odjezd na celodenní výlet po Funchalu, hlavního města ostrova Madeira. Ve městě si prohlédnete sochu císařovny Sissi, zahrady regionální vlády, Park Santa Catarina, sochu Kryštofa Kolumba, dále uvidíte divadlo Baltazar Dias, sochu objevitele Zarca, Katedrálu Sé a navštívíte vinný sklípek Oliveiras, kde se dozvíte něco o historii vzniku Madeirského vína. Později vás cesta zavede malebnými uličkami k městské tržnici s různými druhy tropického ovoce, ryb, květin a suvenýrů. Vila Quinta Vigia (1 €). Výstup do čtvrti Monte (možno využít lanovku – 11 €/jeden směr), kde navštívíte Tropickou zahradu (12,50 €), dále cestou ke kostelu Monte, kde je pochovaný rakousko-uherský císař Karel I. Zájemci mohou využít původní místní dopravu zpět do Funchalu – jízdu na saních o délce 2 km (15 €/os.). V odpoledních hodinách navštívíme Tropickou zahradu (vstupné v ceně) Zahrada otevrena r.1987 . najdete zde mistni madeiske stromy,exoticke tropicke rostliny,jezirka, potucky,mustky a fontany.Najdete tu azijskou zahradu,zed zdobene kachliky Azulejos z 16 stoleti a z kachlicek je nazorne zachycena portugalska historie ze 12 stoleti. Nesmime zapomenout take na unikatni sbuirku mineralu a drahokamu.
Návrat do hotelu. Odpočinek. Večer madeirský folklorní večer s večeří (v ceně)
Madeirský Folklórní Večer“ – se koná v klasické portugalské restauraci, kde máte možnost ochutnat jedno z typických Madeirských jídel "Espetada" a zároveň se seznámit s Madeirským folklórním zpěvem a tancem.
Večeře - Jako předkrm se podává "Bolo do Caco" , tradiční kulatý plochý chlebík s česnekovým máslem uvnitř. Hlavní jídlo je "Espetada", hovězí maso marinované v soli s bobkovým listem, které se připravuje na otevřeném ohni (původně na vavřínových větvích). K masu se podává "Milho Frito", lahodné , do zlata pražené kostky z kukuřičné mouky (známé jako polenta), hranolky a salát. Během večeře se podává voda, červené nebo bílé víno a káva.


3. den: 11.10. Nedele – celodenní okruh východní částí ostrova vč. oběda
Odjezd z hotelu po snídani v 9:00. Naše první zastávka na tomto výletu bude na druhém nejvyšším vrcholu Madeiry "Pico do Areeiro", který se pne až do 1.818 m a nachází se uprostřed východní části Madeiry. Pokračuje se přes vnitrozemí do "Ribeiro Frio", známé pro jeho pstruží farmu zasazenou do krásné zahrady. V tomto místě se napojíme na krátkou Levadu "Balcoes" (balkóny), která vyústí v srdci hor a poskytne vám panoramaticky výhled na hory.
Po cestě na severovýchod navštívíme městečko "Santana", kde se nacházejí jedny z posledních typických Madeirských domů ve tvaru písmene "A". Na zpáteční cestě budeme pokračovat do nejvýchodnější části Madeiry a zastavíme na vyhlídce "Ponta do Rosto". Pojedeme podél pobřeží kolem "Machico" a přistávací dráhy zpět do Funchalu. Návrat do hotelu v cca 17:00 hodin. Večeře bez nápojů v hotelu (v ceně).

Fakultativně je možné zařadit ochutnávku rumu v destilérii Porto da Cruz.

4. den: 12.10. pondeli– celodenní okruh západní částí ostrova vč. oběda
Odjezd z hotelu po snídani. Během výletu poznáme nejkrásnější místa západní části ostrova Madeiry. Hlavní cesta ostrova Estrada Monumental nás zavede do městečka „Camara de Lobos“ (kde Winston Churchill trávil čas malováním obrazů v době jeho návštěv Madeiry a také zde vznikla replika lodi Kryštofa Kolumba, kterou najdete ve funchalském přístavu a slouží jako výletní loď). Cesta pokračuje na “Cabo Girão”, který je druhým nejvyšším útesem na světě. Zastávka v Ovo Girao (založeno1986 ) – prohlidka a vyklad
(Toto o sobě píší : S rozsáhlými zkušenostmi a uznáním v produkci vajec od roku 1986 pracujeme každý den tak, aby podmínky snášky byly perfektní, se zvláštním zřetelem na zdraví našich nosnic, kvalitu krmiv a výživy a především hygienu, kvalitu životního prostředí a zdravého života. Naším cílem je vždy sledovat vývoj drůbeže, neustále hledat nejlepší výrobní metody a produkty, které prezentujeme našim spotřebitelům toto v článku být nemusí
Následně pojedeme do „São Vicente“, kde by byl obed a prednaska o zemedelstvi na stredni zemedelske skole.
Následně návrat do Funchalu. Návrat do hotelu kolem 17:00 a večeře bez nápojů v hotelu (v ceně).


5. den: 13.10. utery – půldenní pěší túra po levádě Canical a jatka
Odjezd po snídani z hotelu. Čeká nás půldenní levada okolo políček a pěší túra po levádě do Caniçal z Maroços do Ribeira Seca, nazývané leváda mimóz, díky množství stromů a keřů, které levádu lemují.
Podél levády uvidíte soukromá políčka, kde se pěstují brambory, bataty, třtina, zelí, fazole. Po projití levády pojedeme do Santo da Serra, kde se nachází porážka zvířat (nevíme zda nás tam úplně dovnitř pustí ,informace bude)
Návrat do hotelu

6. den: 14.10. Streda - puldenni vylet
Návsteva Camacha, kde je kde se nachází manufaktura proutěného nábytku.Pokracujeme do Quinta do Furao, kde bude prohlidka vinic s vykladem a ochutnavka. - http://www.quintadofurao.com/
Odpoledne je možné fakultativně udělat výlet na člunu Rota dos Cetaceos.
Cena je 50 EUR/osoba, odplouvá se ve 13:30, plavba cca. 2,5 hodiny.
Většinou se vidí delfíni, popř. velryby a želvy.

7. den 15.10. ctvrtek - puldenni vylet
Navštivime městečko Ribeira Brava, kde je jeden z nejstarsich kostelu na Madeire. Pokracujeme do Ponta do Sol, kde jsou banánove plantáže a velký sklad banánů – návstěva skladu Bana Madeira – vyklad o pěstovani banánů. Pokračujeme na sever pres Fanal. Kde jsou nejstarši vavriny. Od prosince 1999 jsou součástí lesa Laurissilva klasifikovaného jako světové přírodní dědictví UNESCO. Dostaneme se do Porto Moniz, kde se můžeme vykoupat v lávovych jezírkách na břehu oceánu
Navrat do hotelu
9. den 16.10. – patek odlet
Snídaně, volno a plánovaný odlet do Prahy v 16:40 hod. (předpokládaný přílet do Prahy ve 22:10 hod.).

Cena zahrnuje:

Leteckou přepravu Praha – Funchal – Praha (do ceny letenky 9 000,- Kč/os., při zvýšení ceny si CK vyhrazuje navýšení ceny zájezdu), letištní taxy a poplatky, transfery, 7x ubytování v hotelu Raga 4* ve 2lůžkovém pokoji se snídaní, 6x večeře bez nápojů, 5x celodenní výlet vč. oběda, 1x půldenní výlet bez oběda, Madeirský folklorní večer s večeří, česky hovořícího delegáta a průvodce, pojištění CK dle zákona č. 159/1999.

Cena nezahrnuje:

místní turistickou taxu (povinná platba na místě 5 €/os./pobyt), komplexní cestovní pojištění (36 Kč/den/os. od 15 let, 25 Kč/den/dítě 2-15 let), fakultativní vstupy a výlety, popř. ochutnávky

Výlety v okolí hotelu

Příklady výletů pro sezónu 2019:

Casino Dinner Show
Koná se v Madeirském kasinu, je to kombinace večeře s "tanečním Show". Večeře – skládá se z více chodů: uvítací drink při příchodu, předkrm, polévka, hlavní jídlo, dezert, káva. Během celé večeře se servíruje voda, červené nebo bílé víno a pivo.
Orientační cena: cca 45 €/os.

Madeirský Folklórní Večer
Koná se v klasické portugalské restauraci, kde máte možnost ochutnat jedno z typických Madeirských jídel, jako např. "Espetada" a zároveň se seznámit s Madeirským folklórním zpěvem a tancem.
Večeře – jako předkrm se podává "Bolo do Caco", což je tradiční kulatý plochý chlebík s česnekovým máslem uvnitř. Hlavní jídlo je "Espetada", hovězí maso, marinované v soli s bobkovým listem, které se připravuje na otevřeném ohni (původně na vavřínových větvích). K masu se podává "Milho Frito", lahodné, do zlata pražené kostky, z kukuřičné mouky (známé i jako polenta), hranolky a salát. Během večeře se podává voda, červené nebo bílé víno a káva.
Orientační cena: cca 30 €/os.

Výlet lodí a pozorovaní delfínů
Katamarán/Santa Maria - čas plavby: 10:30 – 13:30 hod. (sraz v 10:00 hod. sraz v přístavu) a 15:00 – 18:00 (v 14:30 v loděnici).
Výlet lodí CATAMARAN – plochá loď pluje na otevřené moře, kde budete mít možnost pozorovat delfíny a velryby, dále plavba pokračuje pod Cabo Girão - které je známé jako 2. nejvyšší útes do moře na světě a kde je možné si zaplavat v moři (možnost půjčit na palubě Catamaranu šnorchlovací masky). Plavání se šnorchlem s delfíny se uskuteční v případě vhodných klimatických podmínek.
Orientační cena: cca 30 €/os. (navíc zpáteční transfer hotel – přístav – 5,00 €/os.).

Výlet lodí na Porto Santo
Porto Santo je ostrov, který se nachází severně od východní části Madeiry, je pravým opakem Madeiry, protože se zde nacházejí přírodní pláže a skoro žádná vegetace. Výlet je velmi oblíbený pro ty, kteří mají zájem strávit den v klidném prostředí na krásné pláži. Samozřejmě se na ostrově nacházejí restaurace a bary.
Orientační cena: cca od 60 €/os.

Madeira Island Jeep Safaris
Výlet terénním autem 4x4 za krásnou přírodou Madeiry se stává velmi populární. Během výletu si můžete vychutnat nádherné panoramatické výhledy a spatřit nádhernou přírodu s mnoha druhy květin a stromů.
Půldenní výlet:
Z Funchalu směrem na Câmara de Lobos. Vyhlídka Fajã dos Padres. Odtud dále na sever, okolo Cabo Girão, druhého nejvyššího útesu na světě. Jízda bude pokračovat po prašných ce stách přes Jardim da Serra kde se zastavíme a můžete ochutnat místní tradiční nápoj “Poncha” (není zahrnutý v ceně). Panoramatické výhledy na Funchal a Câmara de Lobos. Poslední zastávka bude v Boca dos Namorados, odkud budete mít nádherný výhled na Údolí jeptišek.
Délka výletu: 3 hod and 30 minut.
Orientační cena: cca 32 €/os. (děti do 12 let mají 50% slevu).
Celodenní výlet na jihozápad-sever (včetně oběda)
Z Funchalu na Ribeiru Bravu, vyhlídka Candelaria (v horní části Tabua). Dále na Lombo do Mouro, s výhledem na Serra d'Água, v nadmořské výšce 1620 metrů. Přes Encumeada až do São Vicente. Po cestě do Porto Moniz budete mít výhled na moře a na rybářské vesnice. Další zastávka bude na vyhlídce "Véu da Noiva." V Porto Moniz oběd.
Po obědě se vydáme směrem na Ribeiru da Janelu, kde zastavíme a odkud budete mít možnost zhlédnout celé severní pobřeží. Dále vede cesta do Paul da Serra, kde se nachází největší náhorní plošina ostrova ve 1200 metrech. Odtud se budeme vracet přes Ponta do Sol do Funchalu.
Orientační cena: cca 55 €/os. (děti do 12 let mají 50% slevu), každé - pondělí až pátek.

Celodenní výlet na východ (včetně oběda)
Z Funchalu na Ribeiro Frio. Odtud po prašných cestách do Santany, kde si budete moci prohlédnout typické trojúhelníkové domečky. Po prohlídce Santany pojedeme do S. Roque a do Faialu, kde se naobědváme.
Po obědě se vydáme dolů přes Fonduras, do Machica, na místo kde byla objevena Madeira v roce 1419. Nedaleko odtud se zastavíme na vyhlídce Pico do Facho, odkud bude te mít překrásný výhled na Ponta de São Lourenço, Caniçal, Machico a letiště. Potom se vydáme zpět do Funchalu.
Orientační cena: cca 55 €/os. (děti do 12 let mají 50% slevu).

Loď Bonita da Madeira na ostrovy Desertas
Ostrovy "Desertas" jsou chráněnou přírodní rezervací pro velmi vzácné druhy ptáků, jako je Monachus Monachus. Podél pobřeží ostrovů, můžete obdivovat jejich dramatické stěny a jeskyně. Zakotvíme u jednoho ostrova, uděláme si na něj výlet a můžeme si zaplavat v krystalovém moři. Oběd se bude podávat na palubě lodi u Dezertních ostrovů.
Orientační cena: cca 80 €/os.

Výlet lodí Bonita da Madeira do Krásných zátok
Loď "Bonita da Madeira" vás dopraví na místa, kde můžete obdivovat krásné zátoky Madeiry. Nalodění ve Funchalu. Plavba k Machico zálivu, dále do Baia d `Abra, k nejvýchodnějšímu pobřeží Madeiry. V tomto místě můžete plavat, potápět se nebo relaxovat. Na palubě se bude servírovat chutné teplé jídlo.
Orientační cena: cca 40 €/os.

Mapa polohy hotelu