PORTUGALSKO, POŽITEK PRO VŠECHNY SMYSLY

od 29 990
doprava Letecky | Praha, Letiště Václava Havla
strava Bez stravování

Filtr

Program zájezdu:

1. DEN: Přílet do Lisabonu v dopoledních hodinách, prohlídka Lisabonské čtvrti Belém, která je spojena s obdobím zámořských objevů (klášter a kostel Sv. Jeronýma, lisabonské dortíky, Belémská věž a Památník objevů). Panoramatická prohlídka starého Lisabonu: Av. Da Liberdade, náměstí Restaradores, Rossio, Comercio, Figueira, výtahy Gloria a Santa Justa). Transfer do hotelu na Lisabonské riviéře, večeře (fakultativně), nocleh.

2. DEN:
Po snídani odjezd na celodenní výlet. První zastávka bude u mysu Cabo da Roca, kde končí evropský kontinent, dále budeme pokračovat do pahorkatiny přírodního parku Sintra - Cascais na pěší procházku, poté na prohlídku historického centra města Sintra. Fakultativně zde můžete navštívit palác Palacio da Villa nebo Castelos dos Mouros nebo zajít na oběd. Po obědě odjedete do přímořského města Cascais, kde můžete strávit odpoledne na pláži Praia Grande nebo si prohlédnout město. K večeru návrat do Carcavelosu, večeře (fakultativně), nocleh v hotelu.

3. DEN:
Po snídani odjezd do vnitrozemí regionu Alentejo přes Most 25. dubna do města Évora. Po cestě do Évory se zastavíte u Sochy Krista (Cristo Rei), kde bude možnost prohlídky expozice (fakultativně). Po obědě (fakultativně) prohlídka historického města Évora s průvodcem, ubytování v hotelu, večeře (fakultativně), nocleh.

4. DEN:
Po snídani odjezd na celodenní výlet prohlídka města Corticarte (v blízkosti Évory), návštěva továrny na zpracování korku (v ceně), možnost nákupu výrobků z korku za výhodnou cenu. Následuje přejezd do středověkého města Monsaraz, odkud je dechberoucí výhled na vodní nádrž Alqueva, možnost oběda (fakultativně). V Reguengos de Monsaraz budete mít možnost návštěvy jednoho z nejlepších vinařství Alenteja Herdade do Esporao s odborným výkladem o výrobě vín, skladování a zrání, doprovázené ochutnávkou vín (za poplatek, délka cca 2 hod.) - možnost nákupu vín za velmi dobré ceny! Kdo se nezúčastní, může zvolit procházku okolní přírodou s výjimečným výhledem na Alentejo a vinice. Pozdě odpoledne návrat do Évory, večeře (fakultativně), nocleh.

5. DEN:
Po snídani odjezd na celodenní výlet, který začne ve městě Estremoz - hlavního města mramoru - procházka historickým centrem. Poté následuje prohlídka historické městečka Vila Vicosa, které bylo obýváno už v antických dobách. Návštěva královského paláce rodu Braganců (v ceně), k večeru odjezd zpět do Évory na večeři (fakultativně), nocleh v hotelu.

6. DEN:
Po snídani odjezd na celodenní výlet, první zastávka na prohlídku městečka Alter do Chao. Poté přejedete na návštěvu Královského hřebčína a odtud do opevněného městečka Marvao (cca 50 km), které bylo vybudováno na skalním masivu ve výšce téměř 900 m n. m. Zde si můžete prohlédnout pozůstatky hradu zvaného Orlí hnízdo. Odjezd do Lisabonu přes most Vasco da Gama. Ubytování v Lisabonu, večerní procházka po Lisabonu s možností jízdy starou tramvají (fakultativně), nocleh v hotelu.

7. DEN: 
Po snídani odjezd z hotelu na dopolední prohlídku Lisabonu - Park národů, Oceanárium (vstup fakultativně), městská architektura a místo konání světové výstavy Expo 98. Transfer na letiště, odlet do Prahy.

Cena zahrnuje:

leteckou dopravu Praha – Lisabon – Praha (do ceny letenky 9 000 Kč/os.), letištní taxy a poplatky, 6x ubytování v hotelu  *** se snídaní, česky hovořícího a místního průvodce, transfery v průběhu celého zájezdu, výlety a vstupy do navštívených objektů dle programu, pojištění CK dle zákona č. 159/1999.

Cena nezahrnuje:

komplexní cestovní pojištění (35 Kč/os./den), obědy a večeře, degustaci vína nad rámec specifikovaného programu, fakultativní výlety, služby a vstupy nad rámec programu: vinařství Herdade do Esporao (cca 15 €), vstup do mramorových dolů, Socha Krista – expozice (cca 6 €), oceánského muzea a lanovka (celkem cca 22 €).

Výlety v okolí hotelu

Mapa polohy hotelu