PORTUGALSKO, POŽITEK PRO VŠECHNY SMYSLY

od 29 431
doprava Letecky | Praha, Letiště Václava Havla
strava Snídaně

Filtr

Program zájezdu:

1. DEN: Odlet z Prahy do Lisabonu. Po příletu transfer do letoviska Carcavelos asi 20 km západně od Lisabonu. Ubytování v hotelu, večeře (fakultativně), nocleh.

2. DEN:
Po snídani odjezd na celodenní výlet. První zastávka bude u mysu Caboo da Roca, kde končí evropský kontinent, dále budeme pokračovat do pahorkatiny přírodního parku Sintra - Cascais na pěší procházku, poté na prohlídku historického centra města Sintra. Fakultativně zde můžete navštívit palác Palacio da Villa nebo Castelos dos Mouros nebo zajít na oběd. Po obědě odjedete na prohlídku přímořského města Cascais. K večeru návrat do Carcavelosu, večeře (fakultativně), nocleh v hotelu.

3. DEN:
Po snídani odjezd do vnitrozemí regionu Alentejo do města Évora. Po cestě se zastavíte u Sochy Krista (Cristo Rei), kde bude možnost prohlídky expozice (fakultativně). Dále budete pokračovat do Vinařství Bacalhoa v Azeitao na ochutnávku vína Moscatel (v ceně). Z vinařství se vrátíte do přímořského města Setúbal, kde si budete moci dopřát oběd (fakultativně), opočinek na pláži nebo jet na fakultativní lodní výlet na pozorování delfínů (2-3 hod.). V odpoledních hodinách odjezd do historického města Évora, ubytování v hotelu, večeře (v ceně), nocleh.

4. DEN:
Po snídani odjezd na celodenní výlet k velice členité přehradě Monsaraz, největší vodní nádrži Portugalska, poté odjedete do vinařské obce Reguengos de Monsaraz. Zde budete mít možnost Vinařství Herdade do Esporao s odborným výkladem o výrobě, skladování a zrání místních vín doprovázené jejich ochutnávkou (fakultativně). Můžete si zde objednat i oběd v restauraci ve vinařství nebo si zajít do centra do některé z místních restaurací. Odpoledne se vrátíte do Évory na pěší prohlídku historického centra, fakultativně večeře, nocleh v hotelu.

5. DEN:
Po snídani odjezd na celodenní výlet, který začne návštěvou továrny na zpracování korku - Cort carte. Po prohlídce zpracování a výroby korku budete moci si nakoupit výrobky z korku za výhodnou cenu. Poté přejedete do městečka Estremoz - hlavního města mramoru - procházka historickým centrem. Poté následuje prohlídka historické městečka Vila Vicosa, které bylo obýváno už v antických dobách. Návštěva královského paláce rodu Braganců (v ceně), k večeru odjezd zpět do Évory na večeři (v ceně zájezdu), nocleh v hotelu.

6. DEN:
Po snídani odjezd na celodenní výlet, první zastávka na prohlídku městečka Alter do Chao. Poté přejedete do opevněného městečka Marvao (cca 50 km), které bylo vybudováno na skalním masivu ve výšce téměř 900 m n. m. Zde si prohlédnete pozůstatky hradu zvaného Orlí hnízdo. Dále při návratu zpět do Évory zastavíte megalitických kamenů a dalších zajímavých míst. Den bude zakončen večeří (v ceně zájezdu) a noclehem v hotelu.

7. DEN:
Po brzké snídani odjezd do hlavního města Portugalska - Lisabonu. Celodenní prohlídka moderního Lisabonu - nově zrekonstruovaná východní část města Parc de Nacoes, oceanarium, lanovka, architektura a místo poslední světové výstavy 20. st. - Expo 98. Individuální volno, večeře individuálně nebo fakultativně v typické taverně Fado - portugalská večeře za doprovodu zpěvu (cca 48 €/os.). Ubytování v hotelu, nocleh.

8. DEN:
Po snídani následuje pěší prohlídka starého Lisabonu (Alfama, Castle Sao Jorge, Katedrála) a jízda tramvají (cca 45 min.). V případě dostatku času možnost oběda (fakultativně) a individuálního volna. Transfer na letiště, odlet do Prahy ve večerních hodinách.

Cena zahrnuje:

leteckou dopravu Praha – Lisabon – Praha (do ceny letenky 5 000 Kč/os.), letištní taxy a poplatky, 7x ubytování v hotelu ** až *** se snídaní, 3x večeři, česky hovořícího a místního průvodce, transfery, výlety a vstupy do navštívených objektů dle programu, degustaci vína ve vinařství Bacalhoa, projížďku typickou tramvají v Lisabonu.

Cena nezahrnuje:

komplexní cestovní pojištění (35 Kč/os./den), degustaci vína nad rámec specifikovaného programu, fakultativní výlety, služby a vstupy nad rámec programu: pozorování delfínů (cena dle výběru lodi - cca 35-45 €), vinařství Herdade do Esporao (22 €), královský hřebčín Alter do Chao (16 €), Fado – program s bohatou večeří v taverně (cca 48 €), Socha Krista – expozice (10 €), vstupy do oceánského muzea a lanovka (celkem cca 22 €).

Výlety v okolí hotelu

Mapa polohy hotelu