Informace o letecké přepravě

Letenky do jakékoliv destinace můžete zakoupit ZDE - KLIK :-) 

Občerstvení na palubě

Aerosnack - Informace ZDE

Travel Service provozuje pravidelné linky pod obchodní značkou SmartWings. Letadla Travel Service přistávají během roku na více než 300 letištích 4 kontinentů. Travel Service působí kromě České republiky také na Slovensku, v Polsku a Maďarsku, kde má své dceřiné společnosti.

Do destinací Řecko a Albánie (lety kratší než 3 hodiny) je během letu poskytován servis Buy on Board (zakoupení občerstvení na palubě), které je možno zakoupit dle aktuální nabídky letecké společnosti. Na těchto letech nelze objednat: vegetariánské jídlo, diabetické jídlo, jídlo s nízkým obsahem tuku, bezlepkové jídlo, jídlo s nízkým obsahem bílkovin, jídlo s nízkým obsahem sodíku a jídlo neobsahující mléčný cukr – laktózu.

Do destinace Madeira/Funchal (let delší než 3 hodiny) je během letu podáváno teplé občerstvení. Na těchto letech nelze objednat: vegetariánské jídlo, diabetické jídlo, jídlo s nízkým obsahem tuku, bezlepkové jídlo, jídlo s nízkým obsahem bílkovin, jídlo s nízkým obsahem sodíku a jídlo neobsahující mléčný cukr – laktózu.

Servis na palubě

Na palubách letadel je pro cestující připraven Travel Sky Shop s bohatým výběrem značkového zboží. Většina letadel je vybavena audio/video systémy/airshow. Na palubě všech letadel jsou zdarma k dispozici aktuální noviny (např. MF Dnes, Blesk, LN, Právo či Sport) a časopisy (Týden, Instinkt či Euro apod.) Kromě toho najdete v kapse každého sedadla aktuální číslo palubního časopisu Travel Service Magazine.

Všechny lety jsou nekuřácké.

ZÁKLADNÍ OBČERSTVENÍ - ZAKOUPENÍ NA PALUBĚ

Základní občerstvení je možno zakoupit v průběhu letu přímo na palubě.

PŘEHLEDNÁ TABULKA

bageta                     95 CZK
nápoj                      50 CZK
džus                        60 CZK
další občerstvení    ke stažení zde

NADSTANDARDNÍ OBČERSTVENÍ (nutno předem objednat)

Vybrané nadstandardní občerstvení je možno zakoupit již při koupi zájezdu, nebo nejpozději 5 dní před odletem - info zde

POZOR!

ZMĚNY V BEZPEČNOSTNÍ KONTROLE ODBAVENÝCH ZAVAZADEL

V rámci zvyšování ochrany cestujících a v souladu s platnou legislativou Evropské unie provádí pracovníci bezpečností kontroly na Letišti Václava Havla Praha od 15. 5. 2017 detekční kontroly uvnitř zapsaných zavazadel. Během tohoto procesu budou některá zavazadla otevřena a fyzicky zkontrolována na přítomnost stopových prvků po výbušninách. Postup má chránit cestující a předejít naložení výbušných látek do nákladního prostoru letadla.

Průběh kontroly

Fyzická kontrola bude probíhat za velmi přísných bezpečnostních podmínek. Díky spolupráci s výrobci zavazadel a bezpečnostních zámků mohou zaměstnanci letiště otevřít většinu zavazadel bez poškození. Celý postup bude dokumentován a elektronicky monitorován. Do každého zkontrolovaného zavazadla cestující dostane zprávu o průběhu kontroly včetně instrukcí k dalšímu postupu. Zavazadlo bude zároveň opatřeno ochrannou fólií s obrandovanou lepicí páskou, která bude majitele upozorňovat, že prošlo kontrolou.

Doporučení cestujícím
Letiště Praha bude doporučovat cestujícím, aby používali zabezpečení pomocí TSA zámků (jsou označeny červeným diamantem), zabalením do folie nebo standardním visacím zámkem, který je možné přeštípnout bez poškození zavazadla.

Postup v případě poškození zavazadla

Při některých formách zabezpečení (integrovaný zámek bez tzv. TSA) může během otevření zavazadla dojít k jeho poškození a nemožnosti toto zavazadlo znovu uzavřít a uzamknout. V takovém případě bude zavazadlo kromě ochranné fólie vybaveno také stahovacími popruhy s logem Letiště Praha.

V případě poškození zavazadla prosíme cestující, aby se obrátili na přepážku reklamací v cílové destinaci a vyřídili do sedmi dnů písemnou reklamační žádost (v souladu s nařízením Evropské Rady č. 2027/97).

V případě dalších dotazů kontaktujte informační linku na čísle +420 220 111 888.

Informace o kontrole zapsaných zavazadel a rady pro cestující naleznete na webových stránkách www.prg.aero/kontrola/

Přeprava zavazadel na letech Travel Service a Smart Wings

Zavazadla se přepravují jako zapsaná a nezapsaná.

PRAVIDLA PRO ZAPSANÁ ZAVAZADLA:

 • Za zavazadla, která cestující odevzdá dopravci k přepravě (zapsaná zavazadla), je cestujícímu jako potvrzení o převzetí vydán identifikační útržek zavazadlového lístku, který je cestující povinen uschovat pro případnou reklamaci. Dopravce neodpovídá za zavazadlo, které nebylo ihned po příletu vyzvednuto.
 • Zapsané zavazadlo musí být zabaleno v kufrech anebo jiných obalech vhodných pro bezpečnou dopravu. Takové zavazadlo musí být uzavřené/uzamčené a zajištěné proti samovolnému otevření.
 • Každé zavazadlo před přijetím k přepravě musí být opatřeno jmenovkou se jménem cestujícího a jeho kontaktní adresou v místě pobytu (např. název a adresa hotelu, adresa trvalého pobytu apod.). Jméno uvedené na jmenovce musí souhlasit se jménem v letence a v cestovním dokladu. Zavazadla, včetně zavazadel s uzávěrem na zip, musí být uzavřena, aby během přepravy nedošlo k jejich samovolnému otevření.
 • Každý cestující s nárokem na sedadlo v letadle má nárok na bezplatnou přepravu zapsaných zavazadel o celkové hmotnosti maximálně:
 • 23 kg v přepravní třídě Economy (nadváhu 8 kg si lze zakoupit přímo v CK za poplatek)
 • V případě, že má cestující zakoupeno sedadlo navíc, váhový limit se mu navýší o povolený váhový limit vztahující se k takto zakoupenému sedadlu.
 • Slučování váhy zavazadel na rodinu/skupinu není možné.
 • Maximální váha jednoho kusu zavazadla nesmí v žádném případě překročit 32 kg a zavazadlo musí splňovat následující rozměrová omezení: délka každé strany menší než 150 cm a součet všech tří stran menší než 250 cm. Zavazadlo větších rozměrů se považuje za nadrozměrné zavazadlo a může být přijato k přepravě pouze po předchozím schválení dopravcem a po zaplacení příslušného poplatku dle ceníku dopravce.
 • Bezplatně se přepravují kočárky, dětské postýlky, sedačky pro děti, invalidní vozíky na suché nebo gelové baterie. Kočárky a dětské postýlky je nutné zabalit do obalu, nebo ochranné folie, jinak dopravce nenese odpovědnost za jejich poškození.
 • Bezplatně se přepravují asistenční psi, doprovází-li nevidomé, hluché, či jinak postižené osoby.

PRAVIDLA PRO PŘÍRUČNÍ (KABINOVÁ) ZAVAZADLA:

Váha příručního zavazadla může být max. 8 kg a rozměry - délka 56 cm, šířka 45 cm a hloubka 25 cm (přičemž součet těchto tří rozměrů může být max. 115 cm). Každý cestující může mít pouze jedno příruční zavazadlo.

Navíc si cestující může vzít na palubu následující předměty pro osobní užití:
 • dámská kabelka
 • kabát, šál nebo přikrývka
 • deštník nebo vycházková hůl
 • malý fotoaparát, kamera nebo dalekohled
 • malý přenosný počítač
 • četba na dobu letu
 • jídlo pro dítě na dobu letu
 • berle nebo podpěrné přístroje a zcela složitelný vozík pro invalidní osoby (který se z prostorových důvodů ukládá do nákladového prostoru letadla)
 • sedačka pro dítě v případě, že se vejde do uzavíratelné schránky nad hlavami cestujících
Poznámka: Povolená hmotnost a rozměry příručního zavazadla, jakož i počet zavazadel bude důsledně kontrolován. Příruční zavazadlo bude nutné předložit na odbavovací přepážce ke kontrole a bude označeno visačkou „APPROVED CABIN BAGGAGE“. Neoznačená příruční zavazadla (s výjimkou výše uvedených předmětů pro osobní užití a tašek s prodejem DUTY FREE, zakoupených v tranzitním prostoru) nebudou při nástupu do letadla akceptována a budou odbavena jako zapsaná s příslušným poplatkem.

NADVÁHA A DALŠÍ POPLATKY NA LETECH TRAVEL SERVICE A SMART WINGS

NADVÁHA - OBECNÝ POSTUP
Cestující nadváhu nahlásí u cestovní kanceláře a uhradí při koupi zájezdu nadváhu 8 kg za poplatek 600,- Kč/v jednom směru.
Cestující nadváhu nenahlásí dopředu a uhradí při odbavení na letišti před odletem. Odbavující pracovník bude mít připravené předtištěné doklady, které dá cestujícímu jako potvrzení, že nadváha byla uhrazena. Upozorňujeme zákazníky na zvýhodněné ceny při platbě předem v CK ve srovnání s platbou na letišti před odletem, kde zaplatíte 160,- Kč za 1 kilogram v jednom směru.
Poznámka: Cestující, který si u cestovní kanceláře předplatí zvýšený limit pro volnou váhu zavazadel, je povinen uhradit při odbavení na letišti příslušný doplatek, jestliže jeho skutečná váha zavazadel překročí limit, který si předplatil.


TRAVEL PLUS COMFORT
Na našich charterových letech do většiny destinací nabízíme možnost objednání nadstandardní třídy Travel Plus Comfort, která zahrnuje možnost využití VIP salónku před odletem na letištích v Praze (salonky Menzies), Brně a Ostravě (v závislosti na otevírací době salónku), zajištění míst v přední části letadla, podhlavníky TPC, deka a polštář, nápoj na uvítanou, bohatší catering na velkém platě (předkrm, teplé jídlo, dezert, jednohubky, káva nebo čaj) s výběrem alkoholických a nealkoholických nápojů, zvýšená péče posádky a zvýšená volná váha zapsaných zavazadel na 20kg. Tuto cestovní třídu si můžete zakoupit za cenu 3 990 Kč (za oba směry).

ODBAVENÍ CESTUJÍCÍCH NA LETECH TRAVEL SERVICE A SMART WINGS - NOVINKA

Pro zajištění většího pohodlí cestujících a plynulejšího odbavování na letišti Václava Havla v Praze zavádí společnost Travel Service a Smartwings tzv. „common check-in“ (hromadné odbavení), pro který budou vyčleněny některé z následujících odbavovacích přepážek:

Terminál 1 (určen pro cestující do zemí mimo schengenský prostor): odbavovací přepážky 111 - 118
Terminál 2 (určen pro cestující do zemí schengenského prostoru): odbavovací přepážky 250 - 259

Počty aktuálně otevřených odbavovacích přepážek se budou v průběhu dne měnit dle potřeby.

Common check-in neboli hromadné odbavení v praxi znamená, že se bude na každé přepážce daného terminálu odbavovat několik letů současně. Odbavení pro všechny lety z Prahy bude začínat minimálně 4 hodiny před plánovaným odletem a uvítají ho zejména všichni ti cestující, kteří se na letiště dostavují s větší časovou rezervou. Odbavení jednotlivých linek se bude striktně ukončovat 40 minut před plánovaným odletem. Cestující musí brát v úvahu případné fronty a čas potřebný na samotný úkon.

Air Malta

Letecká společnost Air Malta byla ustanovena národním leteckým přepravcem Maltské republiky v roce 1973 s cílem podpořit, rozvinout a provozovat leteckou přepravu na Maltu a z Malty a která přepravou cestujících, zboží a pošty slouží národnímu zájmu. Svoji činnost zahájila v dubnu 1974 se dvěma letouny typu Boeing 720B a linkami do Londýna, Birminghamu, Manchesteru, Říma, Frankfurtu, Paříže a Tripolisu. Nyní operuje lety do 45 destinací v Evropě, severní Africe a na Středním Východě. Air Malta zahájila pravidelnou linku mezi Prahou a Maltou v květnu 1999 a pokračuje v ní každou letní sezonu. I naše společnost AGL travel využívá vynikajícího servisu společnosti Air Malta.

NADVÁHA A DALŠÍ POPLATKY NA LETECH AIR MALTA

Společnost Air Malta na svých letech povoluje 1 kabinové zavazadlo o váze 10 kg a rozměrech 20 x 40 x 55 cm. Maximální povolená volná váha odbavených zavazadel je v turistické třídě 20 kg, pokud není uvedeno jinak. Jedno zavazadlo nesmí překročit váhu 32 kg, jinak nebude akceptováno k přepravě a bude muset být přebaleno do dvou zavazadel. Za nadměrné kilogramy je uplatňován poplatek za nadváhu 430 Kč za 1 kg, splatný na letišti.

Sportovní vybavení: Společnost Air Malta vybírá za přepravu sportovního vybavení na svých letech fixní poplatek 30 EUR za jeden let/jeden kus. Cestující je povinen zakoupit si voucher na přepravu vybavení na webových stránkách www.airmalta.com (Sport baggage) a to nejpozději 24 hodin před odletem. Zakoupený voucher bude vyžadován na přepážce u odbavení cestujícího, je nepřenosný a nerefundovatelný. Cestující, kteří nebudou mít u sebe platný voucher na přepravu sportovního vybavení, budou nuceni zaplatit 40 EUR přímo na přepážce odbavení na letišti.

Maximální váha zavazadla nebo přepravovaného předmětu nesmí přesáhnout 32 kg. Sportovní vybavení musí být zabaleno samostatně.


České Aerolinie - ČSA

České aerolinie jsou leteckým dopravcem České republiky, působící v oboru od října 1923. Patří tak k pěti nejstarším leteckým společnostem na světě. České aerolinie jsou členy Mezinárodního sdružení leteckých dopravců (IATA) a aliance SkyTeam. České aerolinie jsou držiteli certifikátu systému environmentálního managementu podle standardu ISO 14001, a kontinuálně od roku 2005 také certifikátu podle požadavků IOSA (IATA Operational Safety Audit) představujících nejpokročilejší bezpečnostní standardy v letecké přepravě. Společně se svými partnery zajišťují České aerolinie spojení z hlavního města Prahy do důležitých destinací v Evropě a Asii.

SERVIS NA PALUBĚ
Na letech společnosti ČSA plastí stejný palubní servis jako u letů společnosti Smart Wings. Pokud budete mít zájem o zajištění teplé stravy na palubě, objednávejte si při koupi zájezdu za poplatek 330,-Kč/v jednom směru (Petrohrad,Moskva). Tato služba se jmenuje upgrade menu v třídě Ecomony na business meal. Cena stravy odpovídá kvalitě, máme vyzkoušené a jídlo je chutné.

Cestující, kteří si předem neobjednali službu UPGRADE MENU, si mohou během letu vybírat z nabídky nového placeného palubního občerstvení BUY-ON-BOARD obsahující široký sortiment více než 40 položek lehkých snacků a nápojů. K dispozici budou například plněné croissanty, medovníky, čokoládové i müsli tyčinky, sušenky, bramborové lupínky, oříšky a další slané i sladké pochutiny, chlazené i teplé, nealkoholické i alkoholické nápoje. Nákup občerstvení je možné uhradit v hotovosti v českých korunách nebo eurech, ale také bezhotovostně platebními kartami typu VISA, MasterCard a American Express. Více informací o BUY-ON-BOARD včetně aktuální nabídky naleznete zde.

Na palubách letadel je pro cestující připraven Travel Sky Shop s bohatým výběrem značkového zboží. Většina letadel je vybavena audio/video systémy/airshow. Na palubě všech letadel jsou zdarma k dispozici aktuální noviny (např. MF Dnes, Blesk, LN, Právo či Sport) a časopisy (Týden, Instinkt či Euro apod.) Kromě toho najdete v kapse každého sedadla aktuální číslo palubního časopisu Travel Service Magazine.

Všechny lety jsou nekuřácké.

PŘEPRAVA ZAVAZADEL NA LETECH ČSA

Zavazadla se přepravují jako zapsaná a nezapsaná.

PRAVIDLA PRO ZAPSANÁ ZAVAZADLA:
 • Za zavazadla, která cestující odevzdá dopravci k přepravě (zapsaná zavazadla), je cestujícímu jako potvrzení o převzetí vydán identifikační útržek zavazadlového lístku, který je cestující povinen uschovat pro případnou reklamaci. Dopravce neodpovídá za zavazadlo, které nebylo ihned po příletu vyzvednuto.
 • Zapsané zavazadlo musí být zabaleno v kufrech anebo jiných obalech vhodných pro bezpečnou dopravu. Takové zavazadlo musí být uzavřené/uzamčené a zajištěné proti samovolnému otevření.
 • Každé zavazadlo před přijetím k přepravě musí být opatřeno jmenovkou se jménem cestujícího a jeho kontaktní adresou v místě pobytu (např. název a adresa hotelu, adresa trvalého pobytu apod.). Jméno uvedené na jmenovce musí souhlasit se jménem v letence a v cestovním dokladu. Zavazadla, včetně zavazadel s uzávěrem na zip, musí být uzavřena, aby během přepravy nedošlo k jejich samovolnému otevření.
 • Každý cestující s nárokem na sedadlo v letadle má nárok na bezplatnou přepravu zapsaných zavazadel o celkové hmotnosti maximálně:
 • 15 kg v přepravní třídě Economy, nebo 20 kg (do destinací Petrohrad/Moskva)
 • V případě, že má cestující zakoupeno sedadlo navíc, váhový limit se mu navýší o povolený váhový limit vztahující se k takto zakoupenému sedadlu.
 • V případě, že letí dva nebo více cestujících prokazatelně společně jako skupina (rodina, partneři) stejným letem, resp. stejnými lety, a odbavují se společně, umožňuje dopravce jejich zavazadla sdružovat, jejich nároky na volnou váhu zavazadel se sečtou a zavazadla jsou odbavena společně na jednoho cestujícího.
 • Maximální váha jednoho kusu zavazadla nesmí v žádném případě překročit 32 kg a zavazadlo musí splňovat následující rozměrová omezení: délka každé strany menší než 150 cm a součet všech tří stran menší než 250 cm. Zavazadlo větších rozměrů se považuje za nadrozměrné zavazadlo a může být přijato k přepravě pouze po předchozím schválení dopravcem a po zaplacení příslušného poplatku dle ceníku dopravce.
 • Bezplatně se přepravují kočárky, dětské postýlky, sedačky pro děti, invalidní vozíky na suché nebo gelové baterie. Kočárky a dětské postýlky je nutné zabalit do obalu, nebo ochranné folie, jinak dopravce nenese odpovědnost za jejich poškození.
 • Bezplatně se přepravují asistenční psi, doprovází-li nevidomé, hluché, či jinak postižené osoby.
PRAVIDLA PRO PŘÍRUČNÍ (KABINOVÁ) ZAVAZADLA:

Váha příručního zavazadla může být max. 5 kg a rozměry - délka 55 cm, šířka 45 cm a hloubka 25 cm (přičemž součet těchto tří rozměrů může být max. 125 cm). Každý cestující může mít pouze jedno příruční zavazadlo.

Navíc si cestující může vzít na palubu následující předměty pro osobní užití:
dámská kabelka
 • kabát, šál nebo přikrývka
 • deštník nebo vycházková hůl
 • malý fotoaparát, kamera nebo dalekohled
 • malý přenosný počítač
 • četba na dobu letu
 • jídlo pro dítě na dobu letu
 • berle nebo podpěrné přístroje a zcela složitelný vozík pro invalidní osoby (který se z prostorových důvodů ukládá do nákladového prostoru letadla)
 • sedačka pro dítě v případě, že se vejde do uzavíratelné schránky nad hlavami cestujících
Poznámka: Povolená hmotnost a rozměry příručního zavazadla, jakož i počet zavazadel bude důsledně kontrolován. Příruční zavazadlo bude nutné předložit na odbavovací přepážce ke kontrole a bude označeno visačkou „APPROVED CABIN BAGGAGE“. Neoznačená příruční zavazadla (s výjimkou výše uvedených předmětů pro osobní užití a tašek s prodejem DUTY FREE, zakoupených v tranzitním prostoru) nebudou při nástupu do letadla akceptována a budou odbavena jako zapsaná s příslušným poplatkem.