Hotel Goldenes Schiff

od 1 890
doprava Vlastní
strava Snídaně

Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

Strava Období 07.01.21 - 01.04.21
Nastupní dny Libovolné
Minimální počet nocí 2
Dospělý ve dvoulůžkovém pokoji classic Snídaně Na noc 1890 Kč
Dospělý v jednolůžkovém pokoji classic Snídaně Na noc 2390 Kč
Dospělý ve dvoulůžkovém pokoji classic Plus Snídaně Na noc 2190 Kč

Poloha:

Hotel se nachází na vynikajícím místě, přímo na průsmyku Traun, v blízkosti slavné cukrárny Zauner, v oblasti s omezenou dopravou.
Centrum: Bad Ischl, veřejný krytý bazén: Eurotherme Bad Ischl 300 m, potraviny: Bad Ischl 100 m, obchody: Bad Ischl 50 m, nádraží: Bad Ischl 800 m, letiště: Salzburg 60 km, ledovec: Ramsau / Dachstein 80 km

Ubytování:

Typy pokojů / apartmánů: 2 lůžka / sprcha / WC, klasika, ~ 20 m², 2-4 lůžka / sprcha / WC, Classic plus, ~ 23 m².
Dětská postýlka jako přeplnění ve všech typech pokojů, vana nebo sprcha / WC, vysoušeč vlasů, zapůjčení županu: za poplatek na místě, Euro 4, -, pantofle za poplatek: za poplatek na místě, Euro 3, Minibar: poplatek platí místně, rádio, telefon, kabelová TV, W-Lan: zdarma, trezor: zdarma, nekuřácký pokoj.

Vybavení a služby hotelu:

Recepce, Místo recepce, Lobby, Salonek, TV místnost, Bezdrátová síť LAN: zdarma, Lyžárna: uzamykatelné úschovna lyží, Výtah, Parkování: za poplatek místně Speciální sazba MHD. Parkování v centru hotelu k dispozici, snídaňová místnost, restaurace, bar: hotelový bar s krbem, nekuřácký dům.

Stravování:

snídaně formou bufetu

Cena zahrnuje:

ubytování
bufetová snídaně
užívání wellness
WIFI
10% sleva v Eurotherme Bad Ischl
sleva na gree fees

Cena nezahrnuje:

pobytová taxa 2 EUR/os/noc
domácí mazlíčci - 12 EUR/den (max. 10 kg)
parkování - 14 EUR/den

Základní informace o destinaci:

oficiální název Rakouská republika. Skládá se z devíti spolkových zemí. Je významnou turistickou destinací, lákající na malebné krajiny, rozsáhlé vysokohorské terény a vysokou úroveň služeb. Mezi nejoblíbenější cíle patří hlavní město Vídeň, které je významným kulturním střediskem, a města Salzburg a Štýrský Hradec. Lákavé pro turisty jsou také početné zámky, hrady, kláštery a kostely. V neposlední řadě nabízí Rakousko návštěvníkům světově známá alpská horská střediska, jakými jsou Innsbruck, Kitzbühel, oblast Solné komory nebo Zell am See.

Poloha:

stát ležící v jižní částí střední Evropy, velice hornatá země díky své poloze na východním okraji Alp. Toto pohoří vévodí západní a jižní části Rakouska, zatímco východní spolkové země leží v Podunajské nížině.

Rozloha:

83 871 km2

Státní zřízení:

federální parlamentní republika.

Obyvatelstvo:

cca 8,8 mil. obyv.

Hlavní město:

Vídeň – cca 2 mil. obyv. Další velká města: Štýrský Hradec, Linec, Salcburk a Innsbruck.

Jazyk:

úřední němčina, dále regionálně slovinština, maďarština, italština.

Měna a kurzy:

euro (EUR).

Geografické ukazatele:

Grossglockner – Taurské Alpy (3 798 m n. m.).

Podnebí:

je označováno za smíšení oceánského a kontinentálního klimatu, resp. panonské klima. Díky zvláštnostem těchto podnebí, východní část má mrazivé zimy a horká léta s celoročně nízkými srážkami. Západ země má zimy většinou mírnější a léta spíše teplá. Leží zde také oblasti bohaté na srážky. Z geografických podmínek vychází další klimatická zóna, a to alpínské klima, které způsobuje v horách silnější zimu než na hlouběji položeném východě. Další zajímavostí jsou občasné severní a jižní větry, které jsou na jedné straně polárně ledové a na straně druhé s sebou někdy přinášejí saharský písek.

Místní kuchyně:

bývá často redukována pouze na vídeňskou kuchyni, ačkoli obsahuje i tradiční kuchařské umění bývalého Rakouska-Uherska. Vedle samotných krajových specialit je tato kuchyně ovlivněna především svými sousedy, tedy Čechy a Maďary, kdy recepty byly přebírány do vlastní kuchyně, např. guláš, který je původem z Maďarska. Typické rakouské jídlo je vídeňský řízek neboli Wiener Schnitzel. Mezi snad nejvíce typické sladké pokrmy patří Sachrův dort, Malakov, Mozartovy koule, pralinky různých druhů, jablečný štrůdl, oplatky Manner. V alpských regionech jsou jídla tradičně založená na špeku a horském sýru, např. Speckknödl (špekové knedlíky), Brettl-Jause (neboli svačina na prkénku). Dále oblíbené jsou Fleischkrapfen (masem plněné taštičky), Spätzle nebo také Kasnocken (jsou těstoviny podávané se sýrem nebo více druhy sýra rozpuštěného na nich).

Suvenýry:

jído-Heublumenrebell (Bochník horského sýra obalený vrstvou divokých alpských bylinek), Dřínový likér, Hořcová pálenka, Tyrolský špek. Sklo, keramika, výrobky s modrotiskem, zboží vyšívané pavími pery, kroje.

Časové pásmo:

středoevropský čas (stejně jako v ČR).

Výlety v okolí hotelu

Mapa polohy hotelu