SALZBURGER DOLOMITENHOF

od 1 890

Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

min. počet nocí
Strava Období 06.01.20 - 01.02.20 29.02.20 - 14.04.20 01.02.20 - 29.02.20
Nastupní dny Libovolné Libovolné
Minimální počet nocí 2 7
Dospělý na pevném lůžku Polopenze Na noc 1890 Kč 2190 Kč

Poloha:

hotel se nachází přímo na sjezdovce lyžařského střediska Dachstein West – Annaberg v nadmořské výšce asi 900 m v horské osadě Steuer. Obchody a restaurace jsou u dolní stanice lanovky v horském středisku Annaberg im Lammertal asi 4 km jízdy autem.

Ubytování:

hotel nabízí ubytování ve dvoulůžkových pokojích standard s možností 1 přistýlky a komfort s možností až 2 přistýlek (2 dosp. os. a 2 děti do 15 let). Všechny pokoje mají koupelnu (sprcha nebo vana, toaleta, fén), sat. TV, většina pokojů má balkón s výhledem na lyžařský areál Dachstein West nebo na údolí Lammertal. Pokoje typu komfort jsou nově zrekonstruované. Dětská postýlka je zdarma na vyžádání.

Vybavení a služby hotelu:

recepce, jídelna, hotelový bar, úschovna lyží a kol.

Sport a zábava:

v létě venkovní bazén a vstup do lesního koupaliště Lungötz zdarma (cca 9 km), sauna a infrasauna.

Stravování:

polopenze – snídaně formou bohatého bufetu, večeře výběr z menu o 3 chodech a salátový bufet, 1x týdně selský bufet (večeře v rámci polopenze).

Vzdálenosti:

skiareál Dachstein West (Annaberg): 0 m
centrum Annaberg im Lammertal: cca 4 km

Cena zahrnuje:

Cena zahrnuje: 3x nebo 7x ubytování s polopenzí (jiný počet nocí na vyžádání v CK a na www.agltravel.cz), volné použití wellness, Wi-Fi připojení, parkování, pojištění proti úpadku CK.

Cena nezahrnuje:

Cena nezahrnuje: dopravu, místní pobytovou taxu (cca 2,05 €/den/os. od 15 let), komplexní cestovní pojištění.

Základní informace o destinaci:

oficiální název Rakouská republika. Skládá se z devíti spolkových zemí. Je významnou turistickou destinací, lákající na malebné krajiny, rozsáhlé vysokohorské terény a vysokou úroveň služeb. Mezi nejoblíbenější cíle patří hlavní město Vídeň, které je významným kulturním střediskem, a města Salzburg a Štýrský Hradec. Lákavé pro turisty jsou také početné zámky, hrady, kláštery a kostely. V neposlední řadě nabízí Rakousko návštěvníkům světově známá alpská horská střediska, jakými jsou Innsbruck, Kitzbühel, oblast Solné komory nebo Zell am See.

Poloha:

stát ležící v jižní částí střední Evropy, velice hornatá země díky své poloze na východním okraji Alp. Toto pohoří vévodí západní a jižní části Rakouska, zatímco východní spolkové země leží v Podunajské nížině.

Rozloha:

83 871 km2

Státní zřízení:

federální parlamentní republika.

Obyvatelstvo:

cca 8,8 mil. obyv.

Hlavní město:

Vídeň – cca 2 mil. obyv. Další velká města: Štýrský Hradec, Linec, Salcburk a Innsbruck.

Jazyk:

úřední němčina, dále regionálně slovinština, maďarština, italština.

Měna a kurzy:

euro (EUR).

Geografické ukazatele:

Grossglockner – Taurské Alpy (3 798 m n. m.).

Podnebí:

je označováno za smíšení oceánského a kontinentálního klimatu, resp. panonské klima. Díky zvláštnostem těchto podnebí, východní část má mrazivé zimy a horká léta s celoročně nízkými srážkami. Západ země má zimy většinou mírnější a léta spíše teplá. Leží zde také oblasti bohaté na srážky. Z geografických podmínek vychází další klimatická zóna, a to alpínské klima, které způsobuje v horách silnější zimu než na hlouběji položeném východě. Další zajímavostí jsou občasné severní a jižní větry, které jsou na jedné straně polárně ledové a na straně druhé s sebou někdy přinášejí saharský písek.

Místní kuchyně:

bývá často redukována pouze na vídeňskou kuchyni, ačkoli obsahuje i tradiční kuchařské umění bývalého Rakouska-Uherska. Vedle samotných krajových specialit je tato kuchyně ovlivněna především svými sousedy, tedy Čechy a Maďary, kdy recepty byly přebírány do vlastní kuchyně, např. guláš, který je původem z Maďarska. Typické rakouské jídlo je vídeňský řízek neboli Wiener Schnitzel. Mezi snad nejvíce typické sladké pokrmy patří Sachrův dort, Malakov, Mozartovy koule, pralinky různých druhů, jablečný štrůdl, oplatky Manner. V alpských regionech jsou jídla tradičně založená na špeku a horském sýru, např. Speckknödl (špekové knedlíky), Brettl-Jause (neboli svačina na prkénku). Dále oblíbené jsou Fleischkrapfen (masem plněné taštičky), Spätzle nebo také Kasnocken (jsou těstoviny podávané se sýrem nebo více druhy sýra rozpuštěného na nich).

Suvenýry:

jído-Heublumenrebell (Bochník horského sýra obalený vrstvou divokých alpských bylinek), Dřínový likér, Hořcová pálenka, Tyrolský špek. Sklo, keramika, výrobky s modrotiskem, zboží vyšívané pavími pery, kroje.

Časové pásmo:

středoevropský čas (stejně jako v ČR).

Výlety v okolí hotelu

Mapa polohy hotelu