Hotel Neunbrunnen

od 1 490
doprava Vlastní
strava All inclusive
Klimatizace
TV
Wi-Fi

Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

Strava Období 04.12.21 - 18.12.21 18.12.21 - 25.12.21 09.01.22 - 19.02.22 06.03.22 - 03.04.22 25.12.21 - 02.01.22 02.01.22 - 09.01.22 19.02.22 - 06.03.22
Nastupní dny Libovolné Libovolné Libovolné Libovolné
Minimální počet nocí 2 2 2 2
Dospělý v DBL pokoji All inclusive Na noc 1490 Kč 1790 Kč 2290 Kč 1890 Kč
Dospělý v SGL pokoji All inclusive Na noc 1790 Kč 2090 Kč 2590 Kč 2190 Kč
Dospělý v rodinném pokoji All inclusive Na noc 1590 Kč 1890 Kč 2390 Kč 1990 Kč

Poloha:

Na okraji lesa, v chráněné krajinné oblasti Neunbrunnen, přímo u vlastního přírodního jezera, v létě ke koupání. Dům leží mezi Zell am See (cca 7 km) a skiareálem Saalbach-Hinterglemm (cca 10 km). Centrum Maishofenu cca 2 km.
Vlek/lanovka: Zell am See cca 7 km, Saalbach-Hinterglemm cca 10 km
Sjezdovka: cca 7 km
Běžecká stopa: cca 50 m
Skibus: cca 1 km
Půjčovna lyží: cca 7 km
Lyžařská škola: cca 7 km
Zimní turist. stezky: od domu

Ubytování:

Nekuřácké pokoje jsou částečně renovovány a jsou vybaveny sprchou, WC, kabel. TV a některé balkónem.

Vybavení a služby hotelu:

rodinný útulný venkovský hotel s 22 pokoji, společenskou místností, restaurací á-la-carte se zimní zahradou a výhledem na jezero, hotelovým barem, terasa na opalování s kavárnou a krásným výhledem na salcburské hory a jezero Waldsee. Wi-fi . V létě místo u jezera s lehátky a slunečníky. Veslice podle dostupnosti.

Sport a zábava:

Zima: 1x týdně výlet s pochodněmi se svařeným vínem a curling na zamrzlém jezeře Waldsee (pokud možné) na přání. Kluziště na jezeře (podle počasí).
Léto: dětské hřiště, za poplatek půjčovna kol v bezprostřední blízkosti. Možnost rybaření cca 15
EUR/den.

Stravování:

all inclusive.
Program All inclusive:
Dobrá rakouská a mezinárodní kuchyně s řadou specialit. Snídaně formou bufetu s koutkem zdravé výživy, obědový balíček připravený podle vlastního výběru ze snídaňového bufetu, večeře výběr z menu o 3 chodech se salátovým bufetem. Zákusek, káva a čaj 15:30-16:30 h (v zimě 16-17 h). Nápoje v ceně 8-21 h: točené pivo, stolní víno (červené a bílé), čaj, šťávy z baru formou samoobsluhy a stolní voda.25.12. vánoční večeře a 31.12. speciální silvestrovské menu s lahví sektu na pokoj.

Cena zahrnuje:

ubytování all inclusive
wifi
parkování

Cena nezahrnuje:

místní pobytovou taxu 2 EUR/os/den
domácí mazlíček 10 EUR/den

Základní informace o destinaci:

oficiální název Rakouská republika. Skládá se z devíti spolkových zemí. Je významnou turistickou destinací, lákající na malebné krajiny, rozsáhlé vysokohorské terény a vysokou úroveň služeb. Mezi nejoblíbenější cíle patří hlavní město Vídeň, které je významným kulturním střediskem, a města Salzburg a Štýrský Hradec. Lákavé pro turisty jsou také početné zámky, hrady, kláštery a kostely. V neposlední řadě nabízí Rakousko návštěvníkům světově známá alpská horská střediska, jakými jsou Innsbruck, Kitzbühel, oblast Solné komory nebo Zell am See.

Poloha:

stát ležící v jižní částí střední Evropy, velice hornatá země díky své poloze na východním okraji Alp. Toto pohoří vévodí západní a jižní části Rakouska, zatímco východní spolkové země leží v Podunajské nížině.

Rozloha:

83 871 km2

Státní zřízení:

federální parlamentní republika.

Obyvatelstvo:

cca 8,8 mil. obyv.

Hlavní město:

Vídeň – cca 2 mil. obyv. Další velká města: Štýrský Hradec, Linec, Salcburk a Innsbruck.

Jazyk:

úřední němčina, dále regionálně slovinština, maďarština, italština.

Měna a kurzy:

euro (EUR).

Geografické ukazatele:

Grossglockner – Taurské Alpy (3 798 m n. m.).

Podnebí:

je označováno za smíšení oceánského a kontinentálního klimatu, resp. panonské klima. Díky zvláštnostem těchto podnebí, východní část má mrazivé zimy a horká léta s celoročně nízkými srážkami. Západ země má zimy většinou mírnější a léta spíše teplá. Leží zde také oblasti bohaté na srážky. Z geografických podmínek vychází další klimatická zóna, a to alpínské klima, které způsobuje v horách silnější zimu než na hlouběji položeném východě. Další zajímavostí jsou občasné severní a jižní větry, které jsou na jedné straně polárně ledové a na straně druhé s sebou někdy přinášejí saharský písek.

Místní kuchyně:

bývá často redukována pouze na vídeňskou kuchyni, ačkoli obsahuje i tradiční kuchařské umění bývalého Rakouska-Uherska. Vedle samotných krajových specialit je tato kuchyně ovlivněna především svými sousedy, tedy Čechy a Maďary, kdy recepty byly přebírány do vlastní kuchyně, např. guláš, který je původem z Maďarska. Typické rakouské jídlo je vídeňský řízek neboli Wiener Schnitzel. Mezi snad nejvíce typické sladké pokrmy patří Sachrův dort, Malakov, Mozartovy koule, pralinky různých druhů, jablečný štrůdl, oplatky Manner. V alpských regionech jsou jídla tradičně založená na špeku a horském sýru, např. Speckknödl (špekové knedlíky), Brettl-Jause (neboli svačina na prkénku). Dále oblíbené jsou Fleischkrapfen (masem plněné taštičky), Spätzle nebo také Kasnocken (jsou těstoviny podávané se sýrem nebo více druhy sýra rozpuštěného na nich).

Suvenýry:

jído-Heublumenrebell (Bochník horského sýra obalený vrstvou divokých alpských bylinek), Dřínový likér, Hořcová pálenka, Tyrolský špek. Sklo, keramika, výrobky s modrotiskem, zboží vyšívané pavími pery, kroje.

Časové pásmo:

středoevropský čas (stejně jako v ČR).

Výlety v okolí hotelu

Mapa polohy hotelu