Aparthotel Central

od 1 890
doprava Vlastní
strava Snídaně
Blízko centra
Fitness
TV
Wellness
Wi-Fi

Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

Strava Období 01.11.20 - 19.12.20 06.04.21 - 16.04.21 19.12.20 - 27.12.20 02.01.21 - 10.01.21 24.01.21 - 28.02.21 10.01.21 - 24.01.21 28.02.21 - 06.04.21
Nastupní dny Libovolné Libovolné Libovolné Libovolné
Minimální počet nocí 2 2 2 2
Dospělý na pevném lůžku Snídaně Na noc 1890 Kč 3790 Kč 2890 Kč 2190 Kč

Ubytování:

hotel nabízí ubytování v 51 moderně zařízených dvoulůžkových pokojích typu standard (cca 20 m2;) a apartmánech s 1 až 3 ložnicemi (cca 40-92 m2, až pro 8 os.). Všechny pokoje a apartmány mají koupelnu (sprcha, toaleta), sat. TV, Wi-Fi, balkón. Apartmány mají 1-2 koupelny (některé s vanou), obývací pokoj s rozkládací sedací soupravou (až 2 přistýlky pro děti do 16 let) s plně vybaveným kuchyňským koutem, balkón nebo terasu.

Vybavení a služby hotelu:

recepce s lobby, restaurace, bar, kavárna, úschovna lyží a kol, parkoviště.

Sport a zábava:

finská sauna, bylinková sauna, relaxační místnost, fitness místnost.

Stravování:

bez stravy (apartmány) nebo snídaně formou bohatého bufetu (pokoje standard). Možnost dokoupení polopenze (večeře servírované výběr z menu, 4 chody).

Vzdálenosti:

centrum střediska Zell am See: 0 m
skibus: 100 m
skiareál Zell am See (Schmittenhöhe): 250 m
skiareál Saalbach – Hinterglemm: 18 km
Praha: cca 450 km
Brno: cca 510 km

Cena zahrnuje:

ubytování se snídaní, sauna, WIFI, parkování v garáži

Cena nezahrnuje:

pobytová taxa - 1,1 EUR/os/den, domácí zvíře 15 EUR/den

Základní informace o destinaci:

oficiální název Rakouská republika. Skládá se z devíti spolkových zemí. Je významnou turistickou destinací, lákající na malebné krajiny, rozsáhlé vysokohorské terény a vysokou úroveň služeb. Mezi nejoblíbenější cíle patří hlavní město Vídeň, které je významným kulturním střediskem, a města Salzburg a Štýrský Hradec. Lákavé pro turisty jsou také početné zámky, hrady, kláštery a kostely. V neposlední řadě nabízí Rakousko návštěvníkům světově známá alpská horská střediska, jakými jsou Innsbruck, Kitzbühel, oblast Solné komory nebo Zell am See.

Poloha:

stát ležící v jižní částí střední Evropy, velice hornatá země díky své poloze na východním okraji Alp. Toto pohoří vévodí západní a jižní části Rakouska, zatímco východní spolkové země leží v Podunajské nížině.

Rozloha:

83 871 km2

Státní zřízení:

federální parlamentní republika.

Obyvatelstvo:

cca 8,8 mil. obyv.

Hlavní město:

Vídeň – cca 2 mil. obyv. Další velká města: Štýrský Hradec, Linec, Salcburk a Innsbruck.

Jazyk:

úřední němčina, dále regionálně slovinština, maďarština, italština.

Měna a kurzy:

euro (EUR).

Geografické ukazatele:

Grossglockner – Taurské Alpy (3 798 m n. m.).

Podnebí:

je označováno za smíšení oceánského a kontinentálního klimatu, resp. panonské klima. Díky zvláštnostem těchto podnebí, východní část má mrazivé zimy a horká léta s celoročně nízkými srážkami. Západ země má zimy většinou mírnější a léta spíše teplá. Leží zde také oblasti bohaté na srážky. Z geografických podmínek vychází další klimatická zóna, a to alpínské klima, které způsobuje v horách silnější zimu než na hlouběji položeném východě. Další zajímavostí jsou občasné severní a jižní větry, které jsou na jedné straně polárně ledové a na straně druhé s sebou někdy přinášejí saharský písek.

Místní kuchyně:

bývá často redukována pouze na vídeňskou kuchyni, ačkoli obsahuje i tradiční kuchařské umění bývalého Rakouska-Uherska. Vedle samotných krajových specialit je tato kuchyně ovlivněna především svými sousedy, tedy Čechy a Maďary, kdy recepty byly přebírány do vlastní kuchyně, např. guláš, který je původem z Maďarska. Typické rakouské jídlo je vídeňský řízek neboli Wiener Schnitzel. Mezi snad nejvíce typické sladké pokrmy patří Sachrův dort, Malakov, Mozartovy koule, pralinky různých druhů, jablečný štrůdl, oplatky Manner. V alpských regionech jsou jídla tradičně založená na špeku a horském sýru, např. Speckknödl (špekové knedlíky), Brettl-Jause (neboli svačina na prkénku). Dále oblíbené jsou Fleischkrapfen (masem plněné taštičky), Spätzle nebo také Kasnocken (jsou těstoviny podávané se sýrem nebo více druhy sýra rozpuštěného na nich).

Suvenýry:

jído-Heublumenrebell (Bochník horského sýra obalený vrstvou divokých alpských bylinek), Dřínový likér, Hořcová pálenka, Tyrolský špek. Sklo, keramika, výrobky s modrotiskem, zboží vyšívané pavími pery, kroje.

Časové pásmo:

středoevropský čas (stejně jako v ČR).

Výlety v okolí hotelu

Mapa polohy hotelu