Hotel Kogler

od 1 690
doprava Vlastní
strava Snídaně
Bazén
TV
Wellness
Wi-Fi

Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

Strava Období 21.12.19 - 02.02.20 02.02.20 - 30.03.20 30.03.20 - 13.04.20
Nastupní dny Libovolné Libovolné Libovolné
Minimální počet nocí 2 2 2
Dospělý na pevném lůžku v pokoji výhled jih Snídaně Na noc 2690 Kč 2290 Kč 1690 Kč
Dospělý na pevném lůžku v pokoji výhled východ/západ Snídaně Na noc 2590 Kč 2190 Kč 1690 Kč
Dítě na přistýlce 3 - 10 let (3 - 10,99 let) Snídaně Na noc 1090 Kč 790 Kč 890 Kč
Dítě na přistýlce 11 - 16 let (11 - 16,99 let) Snídaně Na noc 1390 Kč 1090 Kč 890 Kč

Poloha:

hotel se nachází v centru horského střediska Mitterndorf, v blízkosti hotelu jsou restaurace, obchody. Termální koupaliště Bad Mitterndorf je pouze 350 m od hotelu, lázně Grimming Therme jsou pak vzdáleny 1,6 km od hotelu, lyžařský areál Tauplitz je 7 km daleko, zastávka skibusu přímo před hotelem. Nebližší upravované běžkařské stopy jsou 200 m od hotelu. Od jara do podzimu nabízí okolí hotelu velké množství pěších tras i tras pro cyklisty i lezecké terény. Oblíbené středisko Hallstatt s mnoha zajištěnými lezeckými trasami via ferrata (obtížnost začátečníci až pokročilí) se nachází asi 30 km od hotelu.

Ubytování:

hotel nabízí ubytování ve dvoulůžkových pokojích s přistýlkou (18-23 m2, pro 2 dosp. os. a dítě do 17 let) s výhledem na západ nebo východ, ve dvoulůžkových pokojích (cca 24 m2) s výhledem na jih a v rodinných pokojích (cca 30-32 m2, pro 2 dosp. os a 2 děti do 17 let). Všechny pokoje mají koupelnu (sprcha nebo vana, toaleta, fén), kabelová TV, Wi-Fi, telefon, rádio, balkón nebo terasa. Rodinné pokoje mají oddělenou dětskou ložnici se 2 lůžky a obývací pokoj s manželskou postelí a ledničku.

Vybavení a služby hotelu:

recepce s krbem, restaurace se 2 salónky, bar, úschovna lyží a kol, slunná terasa, wellness, Wi-Fi, parkoviště.

Sport a zábava:

wellness (krytý bazén 10 x 4 m, sauna, parní lázeň, infrasauna, solárium, odpočinková místnost, na objednávku masáže za poplatek). 150 m od hotelu je sportovní hala s lezeckou stěnou a hřištěm na tenis (půjčení vybavení v hotelu).

Stravování:

polopenze – snídaně formou bufetu s regionálními produkty, večeře servírované (menu o 3 chodech, několikrát v týdnu tématické večeře – grilování, bufet).

Vzdálenosti:

centrum střediska Mitterndorf: 100 m
lázně Grimming Therme: 1,6 km
skiareál Tauplitz: 7 km
skibus: 0 m
Praha: cca 380 km
Brno: cca 400 km

Cena zahrnuje:

Cena zahrnuje: 3 x nebo 7x ubytování se snídaní (jiný počet nocí na vyžádání v CK a na www.agltravel.cz), vstup do wellness, kartu Saltzkammergut adventure card, Wi-Fi připojení, parkování, pojištění proti úpadku CK.

Cena nezahrnuje:

Cena nezahrnuje: místní taxu 2,25 EUR/os/noc (od 15 let), dopravu, povinnou štědrovečení a silvestrovskou gala večeři 20 EUR/os, komplexní cestovní pojištění

Základní informace o destinaci:

oficiální název Rakouská republika. Skládá se z devíti spolkových zemí. Je významnou turistickou destinací, lákající na malebné krajiny, rozsáhlé vysokohorské terény a vysokou úroveň služeb. Mezi nejoblíbenější cíle patří hlavní město Vídeň, které je významným kulturním střediskem, a města Salzburg a Štýrský Hradec. Lákavé pro turisty jsou také početné zámky, hrady, kláštery a kostely. V neposlední řadě nabízí Rakousko návštěvníkům světově známá alpská horská střediska, jakými jsou Innsbruck, Kitzbühel, oblast Solné komory nebo Zell am See.

Poloha:

stát ležící v jižní částí střední Evropy, velice hornatá země díky své poloze na východním okraji Alp. Toto pohoří vévodí západní a jižní části Rakouska, zatímco východní spolkové země leží v Podunajské nížině.

Rozloha:

83 871 km2

Státní zřízení:

federální parlamentní republika.

Obyvatelstvo:

cca 8,8 mil. obyv.

Hlavní město:

Vídeň – cca 2 mil. obyv. Další velká města: Štýrský Hradec, Linec, Salcburk a Innsbruck.

Jazyk:

úřední němčina, dále regionálně slovinština, maďarština, italština.

Měna a kurzy:

euro (EUR).

Geografické ukazatele:

Grossglockner – Taurské Alpy (3 798 m n. m.).

Podnebí:

je označováno za smíšení oceánského a kontinentálního klimatu, resp. panonské klima. Díky zvláštnostem těchto podnebí, východní část má mrazivé zimy a horká léta s celoročně nízkými srážkami. Západ země má zimy většinou mírnější a léta spíše teplá. Leží zde také oblasti bohaté na srážky. Z geografických podmínek vychází další klimatická zóna, a to alpínské klima, které způsobuje v horách silnější zimu než na hlouběji položeném východě. Další zajímavostí jsou občasné severní a jižní větry, které jsou na jedné straně polárně ledové a na straně druhé s sebou někdy přinášejí saharský písek.

Místní kuchyně:

bývá často redukována pouze na vídeňskou kuchyni, ačkoli obsahuje i tradiční kuchařské umění bývalého Rakouska-Uherska. Vedle samotných krajových specialit je tato kuchyně ovlivněna především svými sousedy, tedy Čechy a Maďary, kdy recepty byly přebírány do vlastní kuchyně, např. guláš, který je původem z Maďarska. Typické rakouské jídlo je vídeňský řízek neboli Wiener Schnitzel. Mezi snad nejvíce typické sladké pokrmy patří Sachrův dort, Malakov, Mozartovy koule, pralinky různých druhů, jablečný štrůdl, oplatky Manner. V alpských regionech jsou jídla tradičně založená na špeku a horském sýru, např. Speckknödl (špekové knedlíky), Brettl-Jause (neboli svačina na prkénku). Dále oblíbené jsou Fleischkrapfen (masem plněné taštičky), Spätzle nebo také Kasnocken (jsou těstoviny podávané se sýrem nebo více druhy sýra rozpuštěného na nich).

Suvenýry:

jído-Heublumenrebell (Bochník horského sýra obalený vrstvou divokých alpských bylinek), Dřínový likér, Hořcová pálenka, Tyrolský špek. Sklo, keramika, výrobky s modrotiskem, zboží vyšívané pavími pery, kroje.

Časové pásmo:

středoevropský čas (stejně jako v ČR).

Výlety v okolí hotelu

Mapa polohy hotelu