CHATY ALTAUSSEE - ZIMA 2019

od 1 130
doprava Vlastní
strava Vlastní stravování
TV
Wellness
Wi-Fi

Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

Strava Období 01.12.18- 22.12.18 30.03.19- 22.04.19 22.12.18- 05.01.19 05.01.19- 02.02.19 09.03.19- 30.03.19 02.02.19- 09.03.19
Nastupní dny Libovolné So Libovolné So
Minimální počet nocí 2 7 4 7
Osoba na pevném lůžku Vlastní stravování Na noc 1130 Kč 2340 Kč 1710 Kč 2060 Kč
Osoba na pevném lůžku Vlastní stravování Na noc 1460 Kč 2720 Kč 1980 Kč 2510 Kč

Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

Strava Období 01.12.18- 22.12.18 30.03.19- 22.04.19 22.12.18- 05.01.19 02.02.19- 09.03.19 05.01.19- 02.02.19 09.03.19- 30.03.19
Nastupní dny Libovolné So Libovolné
Minimální počet nocí 2 7 4
Osoba na přistýlce (5. a 6. lůžku) Vlastní stravování Na noc 0 Kč 0 Kč 0 Kč

Poloha:

komplex luxusních horských chat se nachází v bezprostřední blízkosti dolních stanic lanovek lyžařského areálu Loser-Altaussee (33 km sjezdovek) v nadmořské výšce přibližně 800 m, přičemž nejvyšší místo areálu je asi v 1800 m n. m. Další areály patřící do lyžařské oblasti Scheebärenland – Tauplitz a Freesports Arena Dachstein – Krippenstein jsou vzdáleny cca 30 km, resp. 20 km od resortu. Přímo od resortu vedou upravované běžkařské stopy. Centrum střediska Altaussee, kde jsou nejbližší obchody, leží asi 4 km daleko.

Ubytování:

resort nabízí ubytování v luxusních dřevěných chatách postavených v typickém alpském stylu. Dvoupodlažní chaty pro 4 až 8 osob mají v přízemí vstupní halu se šatnou a lyžárnou (pouze největších chaty), obývací pokoj s rozkládací sedací soupravou (2 lůžka pro děti do 15 let), kabelovou LCD TV, Wi-Fi a plně vybavenou kuchyní (mikrovlnná trouba, indukční sporák s troubou, myčka, kávovar, základní nádobí ad.). V prvním patře se nachází 2 až 3 samostatné ložnice, 1-3 koupelny (vana nebo sprcha, toaleta, fén). Chaty se 3 ložnicemi mají navíc soukromou saunu, největší chaty pak i lyžárnu a úschovnu kol. Všechny chaty mají terasy, některé i balkóny.

Vybavení a služby hotelu:

recepce, restaurace, bar, prádelna, Wi-Fi, parkoviště.

Sport a zábava:

lyžařský areál v bezprostřední blízkosti.

Stravování:

bez stravy, možnost dokoupení snídaně nebo polopenze (platba na místě).

Vzdálenosti:

skiareál Loser-Altaussee: 100 m
středisko Altaussee: 4 km

Cena zahrnuje:

3x až 7x ubytování bez stravy (jiný počet nocí na vyžádání v CK a na www.agltravel.cz), Wi-Fi připojení, parkování, pojištění proti úpadku CK dle zákona č. 159/1999.

Cena nezahrnuje:

dopravu, místní pobytovou taxu (cca 2,50 €/den/os. od 15 let), povinné platby: závěrečný úklid (90-105 €/chata), komplexní cestovní pojištění.

Speciální nabídka:

7=6 nocí a 4=3 noci (v období 01.12.-21.12.2018, 05.01.-01.02.2019 a 09.03.-21.04.2019).

Minimální obsazenost:

Chaty typu Comfort a Wellfeel: 4 os.

Výlety a pamětihodnosti:

VÍDEŇ – Brána Evropy. Při vyslovení názvu hlavního města Rakouska vás bude provázet melodie vídeňského valčíku nebo se vám vybaví chuť vídeňské speciality Sachrova dortu s vídeňskou kávou. Další možné spojení, kterým ji lze pojmenovat, je Vídeň císařská. Můžete se vypravit po stopách císařské rodiny a navštívit jejich zimní rezidenci Hofburg a letní sídlo Schönbrunn. Navštivte také místo jejich posledního odpočinku – královskou hrobku. Milovníci moderního umění zcela jistě nesmí vynechat návštěvu Hundertwasserhause, který byl původně koncipován jako bydlení pro sociálně slabé vrstvy. Nejznámější vídeňskou atrakcí je pak slavný Práter a jeho obří ruské kolo, které tvoří nepřehlédnutelnou dominantu města.

BAD ISCHL – příjemné to lázeňské středisko, takřka v centru oblasti Solné komory a je považován za její hlavní město. Ať se podíváte na jakoukoliv stranu, všude uvidíte rozeklané vrcholky Alp, které tvoří korunu kolem celého města. Ve srovnání s mnohem větším Salcburkem je toto lázeňské městečko klidnější, nicméně jej doporučujeme i pro vyznavače nočního života. Je to vhodný výchozí bod pro poznávání Solné komory a jejích jezer. Bad Ischl dýchá atmosférou doby. Byl oblíbeným místem císaře Františka Josefa I., který sem jezdil již od dětství. Tak si zdejší kraj oblíbil, že sem v pozdějších letech na léto stěhoval celý císařský dvůr. Dříve byl Bad Ischl centrem těžby soli, až v 19. století místní doktor Josef Götz objevil blahodárné účinky solných koupelí na revmatismus a tím se Bad Ischl stal lázeňským střediskem. Pobývali zde Johannes Brahms, Franz Lehár, Johann Strauss a bratr císaře Františka Josefa, arcivévoda a olomoucký biskup Rudolf. Kníže Metternich si zdejší léčivou vodu pro nedostatek času nechával vozit až do Vídně. Arcivévodkyně Sofie přičítala blahodárné účinky léčebné vodě, která jí prý napomohla k jejím četným těhotenstvím.

GOSAU – městečko s výhledem na jedno z nejkrásnějších pohoří v Rakousku – Gosaukamm. Poloha Gosau skýtá příležitosti pro aktivně strávenou dovolenou v oblasti jezer Solné komory, kde lze pořádat alpské túry. V blízkosti Gosau je zábavní park „Urzeitwald“ (Prales) s množstvím atrakcí pro děti. Ty si zde mohou vyzkoušet své dovednosti a přitom si užijí hodně zábavy. Skvostem Gosau je rašelinné jezero Löckernmoos s výstupem do výšky 1 400 m n.m.

OBERTRAUN – městečko rozkládající se u Halštatského jezera, které láká ke koupání a vodním sportům. Vhodné výchozí místo pro výlet na Dachstein, kam vás vyveze lanová dráha. Právě na tomto místě naleznete křišťálové vody jezera a horské masívy odrážející se v jeho hladině.

ANNABERG – pobyt v tomto městečku je přímo sportovní výzvou. Okolí nabízí více než 300 km turistických tras a 700 km tras pro horskou cyklistiku. Pro děti je zde stoprocentně přírodní koupaliště Waldbad Lungötz o rozloze 2 000 m2. Na své si zde přijdou i vyznavači vodních radovánek, kterým slouží areál Erlebnisbad se skluzavkami, plaveckým bazénem a mnoha jinými aktivitami, jakou je např. 1 980 m dlouhá letní sáňkařská dráha. Nedaleko Annabergu u obce Golling se nachází Gollinger Wasserfall, vodopád padající do hloubky 76 m.

RUSSBACH – zde naleznete vše, co očekáváte od rodinné dovolené- horskou turistiku s možností koupání v jezerech Solné komory a vyžitím pro děti. Přímo v centru obce se nachází vodní zábavní park. Zatímco v klidu dopíjíte kávu, děti již jezdí na kajaku.

WOLFGANGSEE – je údajně nejkrásnějším jezerem v Rakousku a nachází se v oblasti Solné komory . Svojí polohou a nadmořské výšce 539m n.m. se stalo výchozím bodem pro túry do okolních hor. V létě si nenechte ujít koupání v jezeře s průzračnou kvalitní vodou, v zimě zase bruslení po zamrzlé hladině. Na březích jezera dlouhého 10 km a širokého 2 km leží 3 městečka – St. Wolfgang, Strobl a St. Gilgen. Každé z těchto městeček má nezapomenutelnou atmosféru. V době adventu pluje po hladině jezera obří lucerna, jež je jedním z lákadel pro turisty, kteří se do okolí jezera ve vánočním čase rádi stahují. V městečku St. Wolfgang je raritou vyřezávaný starobylý oltář obrovské historické hodnoty v místím kostele. Z městečka vede 6 km dlouhá zubačka na nedalekou horu Schafberg, kam se po překonání 1200 výškových metrů pohodlně parní lokomotivou dostanete na vyhlídku, z níž můžete spatřit nejvíce jezer Solné komory najednou.

MAYERHOFEN – městečko v údolí Zillertal v nadmořské výšce 633 m je obklopené "třítisícovkami" Zillertalských Alp. Se svojí rozlohou je čtvrtou největší obcí Tyrolska. Skládá se ze 13 částí, nabízí povyražení pro malé i velké. Vrcholek hory Ahorn je jedinečný. Na plošině Adlerbühne můžete zblízka vidět orly, jestřáby a sovy. V nedalekém zážitkovém parku Naturerlebnis-Center se můžete dozvědět mnohé o floře a fauně okolní krajiny. K dispozici je 18 různých tras pro horská kola a singletrailové sjezdy „Himmelfahrt & Höllenritt“, 200 km pěších turistických tras a další atraktivní volnočasové aktivity. Návštěva sýrovny Erlebnissennerei se opravdu vyplatí, stejně tak jako jízda vláčkem Zillertalbahn. Lanovky a vleky Penkenbahn nebo Ramsberglift bývají v létě hojně využívány například horolezci pro cestu nahoru.

GERLOS - horské středisko ležící v nadmořské výšce 1250 m n. m. v lyžařské oblasti Zillertal Arena. Přímo z Gerlosu vedou 2 lanovky do výšky více než 2000 m n. m., v létě je možné je využít pro pěší výlety i pro výlety na horských kolech, neboť zde vedou i singltrailové i turistické tratě. Gerlos je výborným výchozím místem do Zillertalských alp i bez využití lanovek. Asi 4,5 km od střediska se nachází přehradní nádrž Durlassboden, kde je možné se vykoupat, rybařit, půjčit si šlapadla nebo provozovat windsurfing. V okolí Gerlosu jsou lezecké lokality, je zde možné provozovat canyoning a pro rodiny s dětmi jsou zde různé programy, lanový park ad.

KRIMML - horské středisko Krimml se nachází v nadmořské výšce asi 1050 m n. m. v srdci NP Vysoké Taury, jejichž štíty středisko obklopují. Nejznámější přírodní turistickou atrakcí jsou vodopády Krimml (spodní, prostřední, horní) dostupné pěšky z centra obce asi za 30 min. (infocentrum, cca 1,3 km). Turistické trasy v jejich okolí nabízí mnoho krásných vyhlídek na vodopády tvořící kaskádu vysokou až 380 m. V blízkém okolí střediska je velké množství značených turistických tras pro pěší i cyklotrasy pro horská kola. Pro milovníky zimních sportů jsou ve středisku upravované běžkařské stopy, lyžařský areál Zillertal Arena – Gerlos (Hochkrimml) je cca 8 km daleko. V centru střediska je několik restaurací, obchodů i veřejné koupaliště (venkovní bazén).

WAGRAIN - 

Výlety v okolí hotelu

Mapa polohy hotelu