Apartmány Val Sinestra

od 1 790
doprava Vlastní
strava Vlastní stravování

Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

Strava Období 03.01.21 - 30.01.21 28.02.21 - 01.05.21 30.01.21 - 13.02.21 21.02.21 - 28.02.21 13.02.21 - 21.02.21
Nastupní dny Libovolné Libovolné Libovolné
Minimální počet nocí 2 2 2
apartmán A Vlastní stravování Na noc 1790 Kč 2390 Kč 2590 Kč
apartmán B Vlastní stravování Na noc 2690 Kč 3290 Kč 3990 Kč

Poloha:

Nově postavená kapacita má slunnou a klidnou polohu v Plattwies, asi 1,5 km od centra obce, cca 12 km od Ischglu.

Lanovky: 3 km v lyžařské oblasti Kappl
Skibus: 50 m

Ubytování:

apartmány mají SAT/TV, trezor, rádio, kuchyň s lednicí, sporák (4 plotny), horkovzdušnou troubu, myčku nádobí, kávovar, balkon, vysavač.
Typ A: 3pokojový apartmán pro 4 osoby o velikosti cca 43 m2, chodba se skříní, obývací kuchyně s jídelním koutem, ložnice s 2lůžkem, ložnice s oddělenými lůžky, koupelna/WC.
Typ B: 3pokojový apartmán pro 6 osob o velikosti cca 53 m2, chodba se skříní, obývací pokoj s kuchyňskou linkou, rozkládací gauč pro 2 osoby, 2 ložnice s 2lůžkem, koupelna/WC.

Vybavení a služby hotelu:

kryté parkování.

Stravování:

Bez stravy

Cena zahrnuje:

ubytování, elektřina, voda a teplo
povlečení a ručníky (výměna 1x14 dní)
finální úklid
WIFI
parkování

Cena nezahrnuje:

pobytová taxa 2,5 EUR/os/den
depozit 75 EUR
dětská postýlka 2,5 EUR/den

Základní informace o destinaci:

oficiální název Rakouská republika. Skládá se z devíti spolkových zemí. Je významnou turistickou destinací, lákající na malebné krajiny, rozsáhlé vysokohorské terény a vysokou úroveň služeb. Mezi nejoblíbenější cíle patří hlavní město Vídeň, které je významným kulturním střediskem, a města Salzburg a Štýrský Hradec. Lákavé pro turisty jsou také početné zámky, hrady, kláštery a kostely. V neposlední řadě nabízí Rakousko návštěvníkům světově známá alpská horská střediska, jakými jsou Innsbruck, Kitzbühel, oblast Solné komory nebo Zell am See.

Poloha:

stát ležící v jižní částí střední Evropy, velice hornatá země díky své poloze na východním okraji Alp. Toto pohoří vévodí západní a jižní části Rakouska, zatímco východní spolkové země leží v Podunajské nížině.

Rozloha:

83 871 km2

Státní zřízení:

federální parlamentní republika.

Obyvatelstvo:

cca 8,8 mil. obyv.

Hlavní město:

Vídeň – cca 2 mil. obyv. Další velká města: Štýrský Hradec, Linec, Salcburk a Innsbruck.

Jazyk:

úřední němčina, dále regionálně slovinština, maďarština, italština.

Měna a kurzy:

euro (EUR).

Geografické ukazatele:

Grossglockner – Taurské Alpy (3 798 m n. m.).

Podnebí:

je označováno za smíšení oceánského a kontinentálního klimatu, resp. panonské klima. Díky zvláštnostem těchto podnebí, východní část má mrazivé zimy a horká léta s celoročně nízkými srážkami. Západ země má zimy většinou mírnější a léta spíše teplá. Leží zde také oblasti bohaté na srážky. Z geografických podmínek vychází další klimatická zóna, a to alpínské klima, které způsobuje v horách silnější zimu než na hlouběji položeném východě. Další zajímavostí jsou občasné severní a jižní větry, které jsou na jedné straně polárně ledové a na straně druhé s sebou někdy přinášejí saharský písek.

Místní kuchyně:

bývá často redukována pouze na vídeňskou kuchyni, ačkoli obsahuje i tradiční kuchařské umění bývalého Rakouska-Uherska. Vedle samotných krajových specialit je tato kuchyně ovlivněna především svými sousedy, tedy Čechy a Maďary, kdy recepty byly přebírány do vlastní kuchyně, např. guláš, který je původem z Maďarska. Typické rakouské jídlo je vídeňský řízek neboli Wiener Schnitzel. Mezi snad nejvíce typické sladké pokrmy patří Sachrův dort, Malakov, Mozartovy koule, pralinky různých druhů, jablečný štrůdl, oplatky Manner. V alpských regionech jsou jídla tradičně založená na špeku a horském sýru, např. Speckknödl (špekové knedlíky), Brettl-Jause (neboli svačina na prkénku). Dále oblíbené jsou Fleischkrapfen (masem plněné taštičky), Spätzle nebo také Kasnocken (jsou těstoviny podávané se sýrem nebo více druhy sýra rozpuštěného na nich).

Suvenýry:

jído-Heublumenrebell (Bochník horského sýra obalený vrstvou divokých alpských bylinek), Dřínový likér, Hořcová pálenka, Tyrolský špek. Sklo, keramika, výrobky s modrotiskem, zboží vyšívané pavími pery, kroje.

Časové pásmo:

středoevropský čas (stejně jako v ČR).

Výlety v okolí hotelu

Mapa polohy hotelu