HOTEL ALKYON

od 15 802
doprava Letecky | Praha, Letiště Václava Havla
strava Soft all inclusive
Vzdálenost od pláže: 20 m
Vzdálenost od pláže 20m
Bazén
Blízko centra
Klimatizace
TV
Vzdálenost od pláže: 20 m
Wi-Fi

Filtr

Poloha:

hotel se nachází pouze 20 m od písčito-oblázkové pláže zálivu Agios Georgios – Pagi, která je od hotelu oddělena místní komunikací. Pláž oceněná pro čistotu vody Modrou vlajkou EU, má pozvolný vstup do vody a je tak vhodná i pro rodiny s dětmi. V okolí hotelu se nachází další restaurace, bary a obchody.

Poloha:

all inclusive – snídaně, oběd a večeře formou bufetu, alkoholické a nealkoholické nápoje místní výroby a lehké občerstvení v průběhu dne.

Ubytování:

nově zrekonstruované dvoulůžkové pokoje s možností až 2 přistýlek (buď 3 řádná lůžka nebo 2 lůžka  a palanda pro 2 děti do 12 let) se nachází ve 4 hotelových budovách, které tvoří uzavřený celek. Pokoje jsou umístěny v přízemí a v prvním patře a mají z balkónů buď výhled do zahrady, na bazén nebo částečný výhled na moře. Pokoje mají koupelnu (sprcha, toaleta), malou lednici, sat. TV a klimatizaci (v ceně). Dětská postýlka je na vyžádání zdarma.

Vybavení a služby hotelu:

recepce, hotelová restaurace s barem u bazénu (vyhrazená část pro děti) s lehátky a slunečníky (zdarma), Wi-Fi (ve společných prostorech u recepce, v jídelně, v baru u bazénu).

Sport a zábava:

široká nabídka vodních sportů na pláži (loďky, šlapadla, vodní lyžování, paragliding, motorové čluny nebo jízda na banánech). Nedaleko hotelu je i potápěčský klub.

Stravování:

soft all inclusive – snídaně (kontinentální bufet - světlý a tmavý chléb, bábovka, šunka, plátkový sýr, džemy, med, cerálie, jogurt, máslo, ovocné nápoje, voda, čaj, káva), oběd a večeře formou bufetu, alkoholické a nealkoholické nápoje místní výroby a lehké občerstvení v průběhu dne. Stravování a nápoje v ceně all inclusive se podávají se skončením večeří ve 21 hod. Poté už je nutné další konzumaci na baru nebo v restauraci uhradit navíc.

Vzdálenosti:

pláž: cca 20-100 m
centrum letoviska Agios Georgios: 0 m
zastávka autobusu: cca 300 m
hl. město Korfu: cca 35 km

Cena zahrnuje:

leteckou dopravu Praha – Korfu – Praha, letištní taxy a poplatky, transfery, služby česky hovořícího delegáta, 7x, 10x nebo 11x ubytování se soft all inclusive, pojištění proti úpadku CK dle zákona č. 159/1999.

Cena nezahrnuje:

komplexní cestovní pojištění (36 Kč/den/os. od 15 let, 25 Kč/den/dítě 2-15 let), místní pobytovou taxu (povinná platba na místě cca 1,50 €/den/pokoj), příplatek za jednolůžkový pokoj (od 1000 Kč/noc).

Základní informace o destinaci:

KORFU je řecký ostrov, jemuž se často přezdívá Smaragd Středomoří nebo Zelený diamant. Díky vydatným srážkám od pozdzimu do jara a příznivému klimatu se zde daří rozličné fauně i flóře (např. 40 druhů orchidejí), které přispívají ke kráse tohoto zeleného ostrova. Korfu je nejsevernější a největší řecký ostrov na rozhraní Jónského a Jaderského moře. Ostrov je zároveň stejnojmennou prefekturou v kraji Jónské ostrovy s hlavním městem i přístavem Kerkyra, kde se také nachází mezinárodní letiště. Má rozlohu 613 km2 a žije zde více než 100 tis. obyvatel.
Hlavním městem je již zmiňovaná Kerkyra s přibližně 40 tis. obyvateli. Korfu patří k vyhledávaným cílům letní dovolené. Velice si ho oblíbila již před 150 lety i rakouská císařovna Sissi, která si zde nechala vybudovat zámeček Achilleion. Pobřeží Korfu je dlouhé více než 200 km a zdejší pláže patří k nejkrásnějším v celém Středomoří. Většina z nich je dobře dostupná, pouze na západě ostrova je místy pobřeží strmější a pláže větrnější. Rušný život kypí zejména v hlavním městě ostrova - Kerkyře. Ve většině přímořských letovisek se nachází dostatek mini- i supermarketů, obchody se suvenýry převážně místní výroby, restaurace a bary. Korfu je oblíbenou destinací zejména britských turistů, kteří sem jezdí po stopách spisovatele G.Byrona, G. Durrella či manžela britské královny Alžběty II., prince Filipa, který se zde narodil.
V naší nabídce naleznete pobyty zejména v klidných letoviscích Agios Georgios - Pagi a Agios Stefanos a v letovisku Acharavi, které je rušnější, ale ubytovací kapacity AGL travel jsou v jeho klidné části. Výlet můžete podniknout i do hlavního města Korfu (jemuž Řekové říkají Kerkyra).

Výlety a pamětihodnosti:

KORFU (řecky Kerkyra)
Hlavní město řeckého ostrova Korfu. Nachází se na východním pobřeží ostrova, žije zde asi 40 tis. obyvatel. Město je často navštěvováno turisty. Velkým lákadlem je Staré město, které je od roku 2007 součástí světového dědictví UNESCO. Město Kerkyra zažilo hlavní rozmach v 15. století, kdy byly postavené mohutné hradby. V té době vznikly také Stará pevnost a krátce na to Nová pevnost. Obě lze navštívit. Doporučujeme se projít krásným centrem s řadou úzkých uliček a navštívit kostel svatého Spyridona, patrona ostrova Korfu.

AGIOS GEORGIOS – PAGI
Středisko ležící 35 km severozápadně od hlavního města. Je jedním z mála klidnějších letovisek na ostrově, přesto však nabízí mnoho volnočasových aktivit. Ve středisku naleznete obchody, restaurace, bary, půjčovnu aut, skútrů a kol, je zde i potápěčské centrum. V příjemném zálivu s pozvolným vstupem do moře se nachází jedna z nejhezčích pláží ostrova, která měří téměř 5 km a je oceněna „modrou vlajkou“ kvality a čistoty. Na této písečné pláži si lze pronajmout slunečníky a lehátka.

AGIOS STEFANOS
Velice příjemné a poklidné letovisko se nachází na severozápadě ostrova. Nabízí dostatečný výběr taveren a restaurací, obchůdků se suvenýry a obchody s potravinami. Co zde nenajdete, jsou hlučné diskotéky a rušný noční život. Středisko je ideální především pro rodiny s dětmi i páry všeho věku, hledající relaxaci a poklidnou atmosféru. Pláž s jemným pískem, dlouhá 1,5 km, je oceněna „modrou vlajkou“ kvality a čistoty, patří k jedné z nejkrásnějších na Korfu. Pozvolný vstup do vody je vhodný pro děti i úplné neplavce. Na pláži jsou půjčovny sportovních potřeb. Z vodních sportů můžete provozovat paragliding a windsufring.

ACHARAVI
Letovisko s příjemnou a klidnou atmosférou se nachází na severním pobřeží Korfu. Je obklopené olivovými háji a políčky místních farmářů. Vzdálenost od hlavního města je přibližně 35 km. Písčito-oblázková, 6 km dlouhá pláž se vine až do blízkého střediska Roda, se kterým je spojeno pobřežní promenádou. Mělké pobřeží s průzračně modrou vodou dělá toto místo rájem pro děti. Je tu možnost vodních sportů, a to jak na moři, tak v nedalekém aquaparku Hidropolis. Do vedlejšího městečka Sidari se slavným kanálem lásky „Canal d´Amour“ se pohodlně dostanete ostrovním autobusem. Pro každého koho láká nakupování, nabízí Acharavi velké množství obchůdků se suvenýry, zlatnictví a obchody s oděvy. V letovisku jsou půjčovny aut, skútrů a kol. Jakmile zapadne slunce, můžete objevovat zdejší noční život, o který se starají četné taverny a bary.

MESSONGHI
Letovisko se nachází na východním pobřeží, zhruba 20km jižně od hlavního města Kerkyry. Jako většina z letovisek na ostrově Korfu, se vyvinulo z malé rybářské vesničky. Dnes je známým místem prázdninové relaxace. Dovolená v tomto středisku je určena pro mladé, ale i pro rodiny s dětmi. Nachází se zde rovněž hodně obchodů, barů a restaurací. Hlavní pláž je písčito-oblázková a přechází pozvolna do moře. Leží mimo rušné silnice, takže poskytuje klid a pohodu. Z pláže je výhled na řecké pobřeží a břehy Albánie. Voda je tu většinou poklidná a křišťálově čistá, a tak ji ocení hlavně děti a příznivci vodních sportů. 

Základní informace o destinaci:

Letovisko Agios Georgios - Pagi leží 35 km severozápadně od hlavního města Kerkyra. Je jedním z mála klidnějších letovisek na ostrově, přesto však nabízí mnoho volnočasových aktivit. Ve středisku naleznete obchody, restaurace, bary, půjčovnu aut, skútrů a kol, je zde i potápěčské centrum. V příjemném zálivu s pozvolným vstupem do moře se nachází jedna z nejhezčích pláží ostrova, která měří téměř 5 km a je oceněna „modrou vlajkou“ kvality a čistoty. Na této písečné pláži si lze pronajmout slunečníky a lehátka.

Výlety v okolí hotelu

Výlety pro sezónu 2019:

Klasický okruh ostrovem - nejdříve pojedeme do vesničky Gastouri přímo k zámečku Achillion, který si nechala postavit rakouská císařovna Alžběta (Sissi). Po prohlídce pokračujeme na historický poloostrov Kanoni, kde se původně nacházelo starověké město Kerkyra. V historickém centru hlavního města zapsaném do seznamu kulturního dědictví UNESCO se projdete uzkými uličkami s benátskými domy i více než 5 pater vysokými, navštívíte kostel sv. Spyridiona a uvidíte i novou a starou pevnost. Poté následuje po cestě do leviska Paleokastritsa návštěva světoznámého likérku z ovoce kumquat. V Paleokastritse si projdete mužský ortodoxní klášter ze 13. stol. a budete mít možnost dát si zde oběd nebo vykoupat se na krásných plážích. Odpoledne vyjedeme na vyhlídku Bella Vista a zastavíme se také ve vesničce Makrades na nákup zdejších produktů – olivového oleje, domácího vína, mýdla z olivového oleje, krémů, místního koření, apod.
Orientační cena: dospělý 34 EUR, dítě 17 EUR.

Aqualand (celodenní výlet do vodního zábavního parku) - jeden z nejmodernějších a největších vodních parků v Evropě s mnoha atrakcemi (obří skluzavky a tobogány, líná řeka, jacuzzi, dětské koutky, bazén s umělými vlnami). Občerstvit se můžete v místních barech, stáncích s občerstvením, cukrárně či restauraci. Samozřejmostí je bezplatná možnost využití lehátek, slunečníků, šaten a sprch. Za malý poplatek je možné si pronajmout bezpečnostní skříňky.
Orientační cena: dospělý 34 EUR, dítě 25 EUR.

Lodní výlet do Pargy a na ostrov Paxos (celodenní výlet s průvodcem) - plavba výletní lodí podél jižního pobřeží ostrova Korfu na ostrov Paxos. Na Paxosu je možnost prohlídky městečka Gaios nebo občerstvení v některé z místních taveren. V poledních hodinách přeplujeme do malebného městečka Parga, ležícího na pobřeží pevninského Řecka. V Parze je čas na prohlídku města, návštěvu zříceniny středověkého hradu, koupání, nákup suvenýrů atd. V odpoledních hodinách návrat lodí na Korfu.
Orientační cena: dospělý 34 EUR, dítě 17 EUR.

Lodní výlet na ostrovy Paxos a Antipaxos, jeskyně -  plavba výletní lodí podél jižního pobřeží ostrova Korfu na západ ostrova Paxos. Jsou zde impozantní skály a jeskyně. Doplujeme až k ostrůvku Antipaxos, který je mnohými často přirovnáván ke Karibiku. Zde se budeme koupat v průzračném azurovém moři. Potom proplujeme úžinou mezi Paxosem a ostrůvky Panagia a sv. Nikolaj do přístavu Gaios, kde budete mít dostatek času na prohlídku městečka a občerstvení v některé z místních taveren.
Orientační cena: dospělý 34 EUR, dítě 17 EUR.

Albánie – po zhruba hodinové plavbě podél malebného východního pobřeží Korfu loď připluje do přístavu Saranda. Den strávíte procházkou po městě nebo si dokoupíte výlet do významného archeologického místa Butrint, kde se zachovala řada památek z antického Řecka a Říma: divadlo, gymnázium, chrám s mozaikovou podlahou atd. V ceně tohoto výletu je i oběd v místní restauraci. Po obědě odpočinkový výlet autobusem do vnitrozemí Albánie k pramenům řeky Bystrice do malebné oblasti zvané „Modré oko“. Výlet si můžete dokoupit přímo na lodi.
Orientační cena: dospělý 29 EUR, dítě 14,50 EUR + 10 EUR přístavní poplatek + 23 EUR výlet do Butrintu a k Modrému oku, oběd v ceně.

Modrá laguna – výlet lodí podél jihovýchodního pobřeží ostrova Korfu k protějšímu pevninskému Řecku. Nejdřív poplujeme k jeskyním Mourtos, kde se za druhé světové války ukrývaly řecké ponorky. Dále pokračujeme k malebné zátoce, zde se natáčel film „Modrá laguna“. Tady zůstaneme asi hodinu. Naše plavba dál pokračuje mezi mnoha malými ostrůvky na pláž sv. Paraskevi, kde můžete šnorchlovat a koupat se. Na palubě lodi bude podáván oběd formou bufetu (grilované kuře, tzatziki, salát, pečivo, víno a nealkoholické nápoje pro děti).
Orientační cena: dospělý 37 EUR, dítě 22 EUR, oběd v ceně.

Loď Kalypso a návštěva města Kerkyra - výlet autobusem do hl. města Korfu spojený s projížďkou lodí Kalypso s proskleným dnem, která na nás čeká v malém přístavu pod Novou pevností. Při projížďce budeme pozorovat podvodní život a za ostrovem Vidos budeme sledovat cvičení s mořskými lvouny. Projížďka trvá celkem 1 hodinu. Ve městě Korfu - Kerkyra (Unesco) budeme mít volný čas zhruba dvě hodiny. Večer návrat do letoviska.
Orientační cena: dospělý 28 EUR, dítě 15 EUR.

Lodní výlet na ostrov Erikousa - z letoviska Sidari poplujeme k ostrovu Erikousa, zapomenutému civilizací, který leží naproti Sidari, na severozápadě ostrova Korfu. Tento ostrůvek se svým členitým pobřežím, sráznými skalami, písečnými plážemi a průzračnou vodou plnou mořského života patří k nejkrásnějším místům celého Středozemního moře. Na Erikouse budete mít možnost vyjít na vyhlídku s krásným výhledem na ostrůvek i na protilehlé pobřeží Korfu. Též tady bude dostatek času na koupání či návštěvu místní taverny. V odpoledních hodinách vyplujeme zpět ke Korfu. Po cestě poplujeme kolem úchvatných skal v oblasti Capo Drastis, podél romantické pláže Loggas a též světoznámého Canal d´Amour v Sidari.
Orientační cena: dospělý 28 EUR, dítě 14 EUR.

Mapa polohy hotelu