Hotel Athena

od 16 390
doprava Letecky | Praha, Letiště Václava Havla
strava Polopenze
Vzdálenost od pláže: 10 m
Vzdálenost od pláže 10m
Bazén
Blízko centra
Klimatizace
TV
Vzdálenost od pláže: 10 m
Wi-Fi

Filtr

Poloha:

hotel se nachází pouze 10 m od písčito-oblázkové pláže zálivu Agios Georgios – Pagi, která je od hotelu oddělena pouze místní komunikací. Pláž oceněná pro čistotu vody Modrou vlajkou EU má pozvolný vstup do vody a je tak vhodná i pro rodiny s dětmi. V okolí hotelu se nachází další restaurace, bary a obchody.

Ubytování:

prostorné dvoulůžkové pokoje s možností 1 přistýlky jsou umístěny v přízemí a v prvním patře a mají z balkónů buď výhled do zahrady, na bazén nebo částečný výhled na moře. Pokoje mají koupelnu (sprcha, toaleta), malou lednici, sat. TV, sítě proti komárům a klimatizaci (v ceně). V hotelu je také možné na vyžádání zajistit velmi prostorné apartmány se 2 samostatnými ložnicemi (až pro 5 os.) a obývacím pokojem s kuchyňským koutem. Dětská postýlka je na vyžádání zdarma.

Vybavení a služby hotelu:

recepce, hotelová restaurace s barem, bazén (včetně dětského) s lehátky a slunečníky (zdarma), Wi-Fi (v restauraci).

Sport a zábava:

široká nabídka vodních sportů na pláži (loďky, šlapadla, vodní lyžování, paragliding, motorové čluny nebo jízda na banánech). Nedaleko hotelu je i potápěčský klub.

Stravování:

polopenze (pokoje) – snídaně formou jednoduchého bufetu (kontinentální snídaně) a večeře nově od této sezony budou také podávané formou bufetu. Snídaně a večeře připravuje sama majitelka hotelu a používá na ně koření a zeleninu z vlastní zahrady. Během dne je zde možné si dát oběd dle výběru z menu.

Vzdálenosti:

pláž: cca 10-50 m
centrum letoviska Agios Georgios - Pagi: 0 m
zastávka autobusu: cca 300 m
hl. město Korfu: cca 35 km

Cena zahrnuje:

letenku Praha - Korfu - Praha na přímém letu v optimální třídě
Ubytování 7,11,14 nocí s polopenzí
transfery letiště - hotel - letiště
český delegát
pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

pojištění léčebných výloh 36 Kč/os/den
pobytová taxa 0,5 EUR/pokoj/den

Poloha:

Řecko se nachází v jihovýchodní Evropě a jeho pevninská část se rozkládá v severní části země na Balkánském a v jižní části na Peloponéském poloostrově. K Řecku patří na 3 tisíce ostrovů, z nichž je převážná část neobydlena. Řecko sousedí na severozápadě s Albánií, na severu s Makedonií a Bulharskem, s nímž má také nejdelší pevninskou hranici a na východě s Tureckem, s nímž má naopak nejdelší námořní hranici.

Rozloha:

131 948 km².

Státní zřízení:

demokratická parlamentní republika.

Obyvatelstvo:

cca 11,2 mil. obyv.

Hlavní město:

Athény (cca 4 mil. obyv.).

Jazyk:

novořečtina.

Měna a kurzy:

euro (dříve drachma).

Geografické ukazatele:

Přibližně 80% rozlohy Řecka zaujímají hory, které dosahují téměř až do 3000 m n. m. (nejvyšší hora Olymp - 2917 m n. m.). Hory byly vytvořeny zejména díky bohaté seismické činnosti a pohybem zemských desek, proto dodnes patří Řecko do aktivní seismické oblasti Středomoří. Území Řecka je až z 50% zalesněno hustými porosty od jehličnatých lesů mírného pásma hor Balkánského poloostrova až po subtropické porosty a hojně rozšířené olivovníkové háje zejména na ostrovech.

Podnebí:

vzhledem k velké ploše, na které se Řecko rozkládá, dělí se země na 2 podnebná pásma. Na severu země a zejména převládá mírné podnebí s chladnými zimami a dostatečným množstvím sněhu na horách (avšak i na Krétě v nejvyšších pohořích bývá až 3 m sněhu a sníh leží v nejvyšších partiích hor od prosince do dubna). Na zbývajícím území a především na ostrovech je podnebí teplé středomořské, na jižních ostrovech až subtropické, kde jsou zimy mírné a léta horká (až 40°C) téměř beze srážek.

Místní kuchyně:

Řecká kuchyně se řadí ke středomořských kuchyním, je velice pestrá a chutná a ač je známá jako i zdravá, je poměrně kaloricky výživná. Patří mezi nejstarší a nejoblíbenější kuchyně světa. V řecké kuchyni se mísí mnoho typů kuchyní i díky vlivům národů, které Řecko v minulosti obsadily a okupovaly. Je směsicí balkánské, italské (benátské), bulharské, turecké kuchyně i asijské. Nejznámějšími pokrmy řecké kuchyně jsou tsatsiky, gyros, musaka a řecký salát. Kouzlo a výborná chuť řecké kuchyně jsou ukryty ve velké rozmanitosti. Na své si zde přijdou vegetariáni, milovníci masa, ryb a mořských plodů. Nejchutnější jídla bývají jednoduchá a nenáročná na přípravu. Specifickou chuť místním pokrmům dodává vynikající olivový olej. Další neodmyslitelnou potravinou je zde sýr feta a také tučný řecký jogurt.
K řecké kuchyni také od nepaměti patří víno, ať ji červené nebo bílé a na Krétě světoznámá retsina (bílé víno s pryskyřicí). Po vydatném obědě nebo u Řeků zejména večeři se podává řecká káva se sklenicí vody, ouzo s vodou nebo rakije (jinde též tsipuro). Přes den si v horkém letním dni můžete dopřát občerstvení ve formě frapé (ledová řecká káva) nebo džusu s čerstvě vymačkaných citrusů.

Suvenýry:

výrobky ze dřeva olivovníků, koření, sýr feta, řecký jogurt, včelí med, výrobky z mořských hub, kožené výrobky ad.

Časové pásmo:

+ 2 hod. (oproti GMT).

Výlety v okolí hotelu

Příklady výletů pro sezónu 2019:

1. Klasický okruh ostrova - celodenní výlet s českým průvodcem
Z letoviska pojedeme přímo do zámečku Achillion, který si nechala postavit rakouská císařovna Alžběta (Sissi). Po prohlídce přejedeme na historický poloostrov Kanoni, kde se původně nacházelo starověké město Kerkyra. Tady si užijeme pohledu na přistávající letadla. Po cestě z města do Paleokastritsi navštívíme likérku Kum-Quat. V Paleokastritse, která patří k nejkrásnějším místům na Korfu, je delší přestávka na oběd, koupání nebo projížďku loďkou do jeskyň. V odpoledních hodinách vyjedeme na vyhlídkové místo zvané Bella Vista a zastavíme u vesničky Makrades na nákup přírodních výrobků - olivového oleje, domácího vína, mýdla z olivového oleje, místního koření, krémů apod. Z Makrades se vrátíme zpět do letoviska.

Orientační čas: 8 hod až 18 hod.
Cena: dospělý 38,0 EUR, dítě 19,0 EUR, v ceně není zahrnuta vstupenka do Achillia

2. Achillio a město – odpolední výlet s českým průvodcem
S českým průvodcem navštívíme palác Achillion a ukážeme si to nejzajímavější ve městě Kerkyra, které je zařazeno do seznamu světového dědictví Unesco. Projdeme se společně po náměstí Liston a náměstí Radnice, navštívíme kostel sv. Spyridiona a další. Po společné procházce s průvodcem bude volno a návrat do letoviska.

Orientační čas: 15 hod až 22 hod.
Cena: dospělý 28,0 EUR, dítě 14,0 EUR, v ceně není zahrnuta vstupenka do Achillia 6 EUR

3. Výlet na Pantokratoras a do Kassiopi
Autobusem vyjedeme prakticky až vrchol hory Pantokrator, kde stojí stejnojmenný klášter, původně postavený v roce 1347. Z Pantokratora se otevírá nádherný výhled na protější Albánii i na město Korfu, pokud se vydáme stezkou pod anténami. Volný čas na prohlídku kostela. Dále pojedeme na severovýchodní cíp do letovisku Kassiopi, kde bude volný čas na koupání, procházku a na oběd. Po cestě zpět zastavíme na 10 minut u pískovcových skal Sidari a na pláži Arillas.

Orientační čas: 8 až 14.00 hod.
Cena: 25,0 EUR, dítě 15,0 EUR

4. Lodní výlet do Pargy a na ostrov Paxos - celodenní výlet (Sarris)
Plavba výletní lodí podél jižního pobřeží ostrova Korfu na ostrov Paxos. Na Paxosu je možnost prohlídky městečka Gaios nebo občerstvení v některé z místních taveren.
V poledních hodinách přeplujeme do malebného městečka Parga, ležícího na pobřeží pevninského Řecka. V Parze je čas na prohlídku města, návštěvu zříceniny středověkého hradu, koupání, nákup suvenýrů atd. V odpoledních hodinách návrat lodí na Korfu.

Orientační čas: 7.30 hod až 20.00 hod
Cena: dospělý 37,0 EUR, dítě 18,5 EUR

5. Lodní výlet na Paxos a Antipaxos, jeskyně – celodenní výlet (Joy)
Plavba výletní lodí podél jižního pobřeží ostrova Korfu na západní pobřeží ostrova Paxos, kde jsou
impozantní skály a jeskyně. Doplujeme až k ostrůvku Antipaxos, který je kvůli barvě moře a písku
mnohdy přirovnáván ke Karibiku. Tady se budeme koupat v průzračném azurovém moři. Potom proplujeme úžinou mezi Paxosem a ostrůvky Panagia a sv. Nikolaj do přístavu Gaios, kde budeme mít dostatek času na prohlídku městečka a občerstvení v některé z místních taveren.

Orientační čas: 7.30 hod až 20.00 hod
Cena: dospělý 37,0 EUR, dítě 18,5 EUR


6. Polodenní výlet na plachetnici 45 ft pro 8-12 osob (Costas cars)
Náš výlet začneme 90ti minutovou výukou ovládání plachetnice. Mezitím dojedeme k zátoce, kde budeme mít 90 minut čas na šnorchlování a ty, kteří šnorchlovat neumí, to naučíme (zapůjčení šnorchlů v ceně). Po krátkém odpočinku a občerstvení (sendvič a nápoj), pojedeme zpět do přístavu a po cestě necháme nové námořníky, aby si vyzkoušeli, co se naučili o plachtění.

Orientační čas: 14.00 hod až 19 hod (a transfer)
Cena: 60,0 EUR

7. Celodenní výlet jeepem Suzuki 4x4 open (Costas cars) z celého severu kromě Kassiopi
Při výletě projedeme tradičními vesnicemi, zastavíme na několika krásných vyhlídkách, navštívíme klášter na nejvyšší hoře a Canal d´Amour v Sidari.
Ze Sidari pojedeme přes Rodu, Acharavi a Lutses do kdysi opuštěné vesnice Old Perithia, kde uděláme krátkou zastávku. Dál pojedeme nahoru do Lafki a na nejvyšší horu Pantokratora a navštívíme klášter ze 14. stol. Tady budeme mít čas na kávu s krásným výhledem. Z Pantokratora pojedeme přes horské vesnice Strinillas, Sgourades a Sokraki. Dál budeme pokračovat přes hřeben Trumpeta vesnicemi Alimatades a Vistonas. Zastavíme na vyhlídce Chelidonas a sjedeme dolů do Agios Georgios, kde bude 2 hodinová zastávka na oběd, koupání. Přes tradiční vesnice Afionas a Avliotes zajedeme k další krásné vyhlídce Logas, kde uděláme další zastávku na kávu. Přes Perulades a Canal d´Amour v Sidari se vrátíme do našich letovisek.

Orientační čas: 8.15 hod až 20 hod
Cena: 50,0 EUR

Poznámka: pokud není uvedeno jinak, dítě je ve věku 4 - 12 let, děti do 4 let bez nároku na místo v autobuse a stravu jsou zdarma

Mapa polohy hotelu