Hotel Nina

od 9 690
doprava Letecky | Praha, Letiště Václava Havla
strava Polopenze

Filtr

Poloha:

Oblíbený rodinný hotel je situován na klidném místě, v malebném letovisku Marmari, jen 600 m od krásné písčité pláže. Nákupní možnosti a zábavu mají hosté v 1,5 km vzdáleném centru městečka nebo ve 12 km vzdáleném kosmopolitním letovisku Kos. Mezinárodní letiště Kos se nachází 15 km od ubytování.

Ubytování:

Vzdušné dvoulůžkové pokoje s možností přistýlky jsou vybaveny sociálním zařízením (sprcha nebo vana, toaleta, fén), satelitní TV (za poplatek), telefonem, rádiem, lednicí, centrální klimatizací (za poplatek) a balkónem či terasou. Dětská postýlka a vysoká jídelní židlička je k dispozici za poplatek. Všechny pokoje jsou nekuřácké.

Vybavení a služby hotelu:

Oblíbený rodinný hotel disponuje 102 pokoji a studii rozmístěnými v moderní budově, obklopené prostornou zahradou. Klientům je k dispozici vstupní hala s recepcí, směnárnou, trezory (za poplatek) a lobby barem, výtah, společenská místnost se satelitní TV, internetový koutek (za poplatek), restaurace, venkovní bazén, dětský bazén, opalovací terasa (lehátka a slunečníky zdarma), dětské hřiště, sportoviště a parkoviště.

Sport a zábava:

Umožňuje celou řadu sportovních aktivit jako např. tenis, volejbal, minigolf, vodní sporty na pláži stolní fotbal, stolní tenis, lukostřelba, šipky či biliard. Pro děti je připravené dětské hřiště a brouzdaliště. Hosté mohou relaxovat u bazénu či popíjet drink v baru. Okolí hotelu je ideální pro cykloturistiku či pěší turistiku.

Stravování:

Polopenze obnáší snídaně a večeře podávané formou bufetu (nápoje u večeře jsou za poplatek).

Vzdálenosti:

Dlouhá, písčitá pláž s pozvolným vstupem do moře a křišťálově čistou vodou se nachází 600 m od hotelu (přístup přes místní komunikaci). Klientům je k dispozici pestrá nabídka motorizovaných i nemotorizovaných vodních sportů a lehátka se slunečníky (za poplatek). Díky vynikajícím povětrnostním podmínkám je oblast ideální pro milovníky surfování.

Cena zahrnuje:

letenku Praha - Kos - Praha na přímém letu v optimální třídě
Ubytování 7,11 nocí s polopenzí
transfery letiště - hotel - letiště
česká asistence
pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

komplexní cestovní pojištění, místní taxu

Poloha:

Řecko se nachází v jihovýchodní Evropě a jeho pevninská část se rozkládá v severní části země na Balkánském a v jižní části na Peloponéském poloostrově. K Řecku patří na 3 tisíce ostrovů, z nichž je převážná část neobydlena. Řecko sousedí na severozápadě s Albánií, na severu s Makedonií a Bulharskem, s nímž má také nejdelší pevninskou hranici a na východě s Tureckem, s nímž má naopak nejdelší námořní hranici.

Rozloha:

131 948 km².

Státní zřízení:

demokratická parlamentní republika.

Obyvatelstvo:

cca 11,2 mil. obyv.

Hlavní město:

Athény (cca 4 mil. obyv.).

Jazyk:

novořečtina.

Měna a kurzy:

euro (dříve drachma).

Geografické ukazatele:

Přibližně 80% rozlohy Řecka zaujímají hory, které dosahují téměř až do 3000 m n. m. (nejvyšší hora Olymp - 2917 m n. m.). Hory byly vytvořeny zejména díky bohaté seismické činnosti a pohybem zemských desek, proto dodnes patří Řecko do aktivní seismické oblasti Středomoří. Území Řecka je až z 50% zalesněno hustými porosty od jehličnatých lesů mírného pásma hor Balkánského poloostrova až po subtropické porosty a hojně rozšířené olivovníkové háje zejména na ostrovech.

Podnebí:

vzhledem k velké ploše, na které se Řecko rozkládá, dělí se země na 2 podnebná pásma. Na severu země a zejména převládá mírné podnebí s chladnými zimami a dostatečným množstvím sněhu na horách (avšak i na Krétě v nejvyšších pohořích bývá až 3 m sněhu a sníh leží v nejvyšších partiích hor od prosince do dubna). Na zbývajícím území a především na ostrovech je podnebí teplé středomořské, na jižních ostrovech až subtropické, kde jsou zimy mírné a léta horká (až 40°C) téměř beze srážek.

Místní kuchyně:

Řecká kuchyně se řadí ke středomořských kuchyním, je velice pestrá a chutná a ač je známá jako i zdravá, je poměrně kaloricky výživná. Patří mezi nejstarší a nejoblíbenější kuchyně světa. V řecké kuchyni se mísí mnoho typů kuchyní i díky vlivům národů, které Řecko v minulosti obsadily a okupovaly. Je směsicí balkánské, italské (benátské), bulharské, turecké kuchyně i asijské. Nejznámějšími pokrmy řecké kuchyně jsou tsatsiky, gyros, musaka a řecký salát. Kouzlo a výborná chuť řecké kuchyně jsou ukryty ve velké rozmanitosti. Na své si zde přijdou vegetariáni, milovníci masa, ryb a mořských plodů. Nejchutnější jídla bývají jednoduchá a nenáročná na přípravu. Specifickou chuť místním pokrmům dodává vynikající olivový olej. Další neodmyslitelnou potravinou je zde sýr feta a také tučný řecký jogurt.
K řecké kuchyni také od nepaměti patří víno, ať ji červené nebo bílé a na Krétě světoznámá retsina (bílé víno s pryskyřicí). Po vydatném obědě nebo u Řeků zejména večeři se podává řecká káva se sklenicí vody, ouzo s vodou nebo rakije (jinde též tsipuro). Přes den si v horkém letním dni můžete dopřát občerstvení ve formě frapé (ledová řecká káva) nebo džusu s čerstvě vymačkaných citrusů.

Suvenýry:

výrobky ze dřeva olivovníků, koření, sýr feta, řecký jogurt, včelí med, výrobky z mořských hub, kožené výrobky ad.

Časové pásmo:

+ 2 hod. (oproti GMT).

Výlety v okolí hotelu

Mapa polohy hotelu