Hotel Pyli Bay

od 15 490
doprava Letecky | BRNO
strava All inclusive

Filtr

Poloha:

hotelový komplex s příjemnou rodinnou atmosférou se nachází na okraji klidného střediska Marmari, kde jsou nákupní i zábavní možnosti. Krásná pláž s velmi světlým pískem je cca 550m od hotelu a je k dosažení cestou podél silnice. K původnímu hotelu byla v roce 2004 dostavena další část s novými pokoji.

Ubytování:

Dvoulůžkové pokoje: stylově zařízené s vanou nebo sprchou, WC, telefonem, satelitní TV, chladničkou, klimatizací (od 15.06 do 15.09) a balkonem.

Vybavení a služby hotelu:

Velmi oblíbený hotel se skládá z hlavní budovy a několikavedlejších budov. Celková ubytovací kapacita skýtá 212 pokojů. Recepce s trezory k pronajmutí, společenská místnost s TV, restaurace, bar s terasou a výhledem na bazén. Ve venkovním areálu naleznete 2 sladkovodní bazény se samostatným bazénem pro děti. Opalovací terasa s lehátky a slunečníky (zde zdarma, na pláži za poplatek). Nechybí ani bar u bazénu.
Internet:
Za poplatek: internetový koutek, WiFi v lobby

Sport a zábava:

2 bazény, 2 dětské bazény, slunečníky a lehátka u bazénu (zdarma), na pláži (za poplatek cca 6EUR/set/den), dětské hřiště, stolní tenis (zdarma), tenis (zdarma, vratná záloha na rakety a míčky cca 10EUR), minigolf a kulečník (zdarma). Hotel pořádá pro své hosty 1 x týdně barbecue a řecký večírek. Vodní sporty jsou k dispozici na pláži vzdálené cca 700m od hotelu.

Stravování:

All inclusive:
Snídaně a večeře formou bufetových stolů. Při objednání all inclusive navíc obědy formou bufetových stolů. Místníalkoholické a nealkoholické nápoje od 10:00 hod. do 23:30 hod. Od 16:00 hod. do 17:00 hod. káva, koláče a zmrzlina.

Vzdálenosti:

Pláž:
s jemným bílým pískem a pozvolným vstupem do moře, cca 300 m (vzdálenost závisí dle místa ubytování)

Cena zahrnuje:

letenku Praha - Kos - Praha na přímém letu v optimální třídě
Ubytování 7,11 nocí All inclusive
transfery letiště - hotel - letiště
česká asistence
pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

komplexní cestovní pojištění, místní taxu

Poloha:

Řecko se nachází v jihovýchodní Evropě a jeho pevninská část se rozkládá v severní části země na Balkánském a v jižní části na Peloponéském poloostrově. K Řecku patří na 3 tisíce ostrovů, z nichž je převážná část neobydlena. Řecko sousedí na severozápadě s Albánií, na severu s Makedonií a Bulharskem, s nímž má také nejdelší pevninskou hranici a na východě s Tureckem, s nímž má naopak nejdelší námořní hranici.

Rozloha:

131 948 km².

Státní zřízení:

demokratická parlamentní republika.

Obyvatelstvo:

cca 11,2 mil. obyv.

Hlavní město:

Athény (cca 4 mil. obyv.).

Jazyk:

novořečtina.

Měna a kurzy:

euro (dříve drachma).

Geografické ukazatele:

Přibližně 80% rozlohy Řecka zaujímají hory, které dosahují téměř až do 3000 m n. m. (nejvyšší hora Olymp - 2917 m n. m.). Hory byly vytvořeny zejména díky bohaté seismické činnosti a pohybem zemských desek, proto dodnes patří Řecko do aktivní seismické oblasti Středomoří. Území Řecka je až z 50% zalesněno hustými porosty od jehličnatých lesů mírného pásma hor Balkánského poloostrova až po subtropické porosty a hojně rozšířené olivovníkové háje zejména na ostrovech.

Podnebí:

vzhledem k velké ploše, na které se Řecko rozkládá, dělí se země na 2 podnebná pásma. Na severu země a zejména převládá mírné podnebí s chladnými zimami a dostatečným množstvím sněhu na horách (avšak i na Krétě v nejvyšších pohořích bývá až 3 m sněhu a sníh leží v nejvyšších partiích hor od prosince do dubna). Na zbývajícím území a především na ostrovech je podnebí teplé středomořské, na jižních ostrovech až subtropické, kde jsou zimy mírné a léta horká (až 40°C) téměř beze srážek.

Místní kuchyně:

Řecká kuchyně se řadí ke středomořských kuchyním, je velice pestrá a chutná a ač je známá jako i zdravá, je poměrně kaloricky výživná. Patří mezi nejstarší a nejoblíbenější kuchyně světa. V řecké kuchyni se mísí mnoho typů kuchyní i díky vlivům národů, které Řecko v minulosti obsadily a okupovaly. Je směsicí balkánské, italské (benátské), bulharské, turecké kuchyně i asijské. Nejznámějšími pokrmy řecké kuchyně jsou tsatsiky, gyros, musaka a řecký salát. Kouzlo a výborná chuť řecké kuchyně jsou ukryty ve velké rozmanitosti. Na své si zde přijdou vegetariáni, milovníci masa, ryb a mořských plodů. Nejchutnější jídla bývají jednoduchá a nenáročná na přípravu. Specifickou chuť místním pokrmům dodává vynikající olivový olej. Další neodmyslitelnou potravinou je zde sýr feta a také tučný řecký jogurt.
K řecké kuchyni také od nepaměti patří víno, ať ji červené nebo bílé a na Krétě světoznámá retsina (bílé víno s pryskyřicí). Po vydatném obědě nebo u Řeků zejména večeři se podává řecká káva se sklenicí vody, ouzo s vodou nebo rakije (jinde též tsipuro). Přes den si v horkém letním dni můžete dopřát občerstvení ve formě frapé (ledová řecká káva) nebo džusu s čerstvě vymačkaných citrusů.

Suvenýry:

výrobky ze dřeva olivovníků, koření, sýr feta, řecký jogurt, včelí med, výrobky z mořských hub, kožené výrobky ad.

Časové pásmo:

+ 2 hod. (oproti GMT).

Výlety v okolí hotelu

Mapa polohy hotelu