Studia Irina Beach

od 16 990
doprava Letecky | Praha, Letiště Václava Havla
strava Snídaně

Filtr

Poloha:

Z aparthotelu Irina Beach se Vám naskytne krásný výhled na Tureckou pevninu a na řecké ostrovy Kalymnos a Pserimos. Hotel leží přímo u písečno-oblázkové pláže, na začátku dlouhé zátoky a poblíž letoviska Tigaki (cca 2 km). Do centra Tigaki se dostanete krátkou procházkou (cca 30 minut), kde se nachází spousta restaurací, taveren a barů. Odtud je dobré autobusové spojení do hlavního města Kos (cca 10 km). Na pláži v centru Tigaki najdete centrum vodních sportů. Letiště cca 13 km.

Ubytování:

Studia Family: ložnice se dvěma lůžky a obývací pokoj s kuchyňským koutem s možností až dvou přistýlek, Kuchyňský kout je vybaven základním vybavením pro vaření a stolování, lednice, koupelna s WC (vysoušeč vlasů), klimatizace (za poplatek 7EUR/den), bezpečnostní schránka (za poplatek 15 EUR/týden a 25 EUR/2 týdny, klíč za vratnou zálohu), satelitní TV, balkon nebo terasa
Apartmán standard - pokoje bez kuchyňky, koupelna s WC, lednice, klimatizace (za poplatek 7EUR/den), bezpečnostní schránka (za poplatek 15 EUR/týden a 25 EUR/2 týdny, klíč za vratnou zálohu), Wi-Fi, satelitní TV, balkon nebo terasa
Apartmán superior - nově zrekonstruované pokoje bez kuchyňky, koupelna s WC, lednice, klimatizace (za poplatek 7EUR/den), bezpečnostní schránka (za poplatek 15 EUR/týden a 25 EUR/2 týdny, klíč za vratnou zálohu), Wi-Fi, satelitní TV, balkon nebo terasa

Vybavení a služby hotelu:

Recepce, internet za poplatek, TV koutek, restaurace, minimarket, bar u bazénu, bazén a dětský bazén, lehátka a slunečníky u bazénu i na pláži zdarma, sluneční terasa, dětské hřiště

Sport a zábava:

Vodní sporty na pláži (za poplatek), nabídka fakultativních výletů, půjčovna aut, skútrů a kol v blízkém Tigaki.

Stravování:

snídaně formou bufetu

Vzdálenosti:

Písečná pláž je vzdálena cca 50 metrů od hotelu. Lehátka a slunečníky na pláži za poplatek.

Cena zahrnuje:

letenku Praha - Kos - Praha na přímém letu v optimální třídě
Ubytování 7,11 nocí se snídaní
transfery letiště - hotel - letiště
česká asistence
pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

komplexní cestovní pojištění, místní taxu

Poloha:

Řecko se nachází v jihovýchodní Evropě a jeho pevninská část se rozkládá v severní části země na Balkánském a v jižní části na Peloponéském poloostrově. K Řecku patří na 3 tisíce ostrovů, z nichž je převážná část neobydlena. Řecko sousedí na severozápadě s Albánií, na severu s Makedonií a Bulharskem, s nímž má také nejdelší pevninskou hranici a na východě s Tureckem, s nímž má naopak nejdelší námořní hranici.

Rozloha:

131 948 km².

Státní zřízení:

demokratická parlamentní republika.

Obyvatelstvo:

cca 11,2 mil. obyv.

Hlavní město:

Athény (cca 4 mil. obyv.).

Jazyk:

novořečtina.

Měna a kurzy:

euro (dříve drachma).

Geografické ukazatele:

Přibližně 80% rozlohy Řecka zaujímají hory, které dosahují téměř až do 3000 m n. m. (nejvyšší hora Olymp - 2917 m n. m.). Hory byly vytvořeny zejména díky bohaté seismické činnosti a pohybem zemských desek, proto dodnes patří Řecko do aktivní seismické oblasti Středomoří. Území Řecka je až z 50% zalesněno hustými porosty od jehličnatých lesů mírného pásma hor Balkánského poloostrova až po subtropické porosty a hojně rozšířené olivovníkové háje zejména na ostrovech.

Podnebí:

vzhledem k velké ploše, na které se Řecko rozkládá, dělí se země na 2 podnebná pásma. Na severu země a zejména převládá mírné podnebí s chladnými zimami a dostatečným množstvím sněhu na horách (avšak i na Krétě v nejvyšších pohořích bývá až 3 m sněhu a sníh leží v nejvyšších partiích hor od prosince do dubna). Na zbývajícím území a především na ostrovech je podnebí teplé středomořské, na jižních ostrovech až subtropické, kde jsou zimy mírné a léta horká (až 40°C) téměř beze srážek.

Místní kuchyně:

Řecká kuchyně se řadí ke středomořských kuchyním, je velice pestrá a chutná a ač je známá jako i zdravá, je poměrně kaloricky výživná. Patří mezi nejstarší a nejoblíbenější kuchyně světa. V řecké kuchyni se mísí mnoho typů kuchyní i díky vlivům národů, které Řecko v minulosti obsadily a okupovaly. Je směsicí balkánské, italské (benátské), bulharské, turecké kuchyně i asijské. Nejznámějšími pokrmy řecké kuchyně jsou tsatsiky, gyros, musaka a řecký salát. Kouzlo a výborná chuť řecké kuchyně jsou ukryty ve velké rozmanitosti. Na své si zde přijdou vegetariáni, milovníci masa, ryb a mořských plodů. Nejchutnější jídla bývají jednoduchá a nenáročná na přípravu. Specifickou chuť místním pokrmům dodává vynikající olivový olej. Další neodmyslitelnou potravinou je zde sýr feta a také tučný řecký jogurt.
K řecké kuchyni také od nepaměti patří víno, ať ji červené nebo bílé a na Krétě světoznámá retsina (bílé víno s pryskyřicí). Po vydatném obědě nebo u Řeků zejména večeři se podává řecká káva se sklenicí vody, ouzo s vodou nebo rakije (jinde též tsipuro). Přes den si v horkém letním dni můžete dopřát občerstvení ve formě frapé (ledová řecká káva) nebo džusu s čerstvě vymačkaných citrusů.

Suvenýry:

výrobky ze dřeva olivovníků, koření, sýr feta, řecký jogurt, včelí med, výrobky z mořských hub, kožené výrobky ad.

Časové pásmo:

+ 2 hod. (oproti GMT).

Výlety v okolí hotelu

Mapa polohy hotelu