Hotel Civitel Creta Beach

od 22 290
doprava Letecky | Praha, Letiště Václava Havla
strava All inclusive
Vzdálenost od pláže: 0 m
Vzdálenost od pláže 0m
Bazén
Fitness
Klimatizace
Přímo na pláži
Vzdálenost od pláže: 0 m
Wi-Fi

Filtr

Poloha:

Hotel Civitel Creta Beach se nachází přímo u písečné pláže v letovisku Amoudara. Rozsáhlý hotelový komplex nabízí hostům kamenné bungalovy a prostorné pokoje v zahradě s palmami. Centrum s nákupními možnostmi najdete v okolí hotelu. Historické město Heraklion je vzdáleno cca 5 km, kam se dostanete místní autobusovou dopravou.

Ubytování:

Hezky vybavené dvoulůžkové pokoje s výhledem do zahrady jsou situovány v hlavní budově a mají vlastní sociální zařízení s WC, vysoušeč vlasů, klimatizaci, TV-SAT, telefon, trezor (za poplatek), mini ledničku a balkon nebo terasu. Stejným vybavením disponují i dvoulůžkové pokoje s možností přistýlky, které jsou situovány v bungalovech. Za příplatek možnost vyžádat ubytování v bungalovech s výhledem na moře nebo rodinný pokoj až pro čtyři osoby (cena na vyžádání).

Vybavení a služby hotelu:

Vstupní hala s recepcí, restaurace, lobby bar, bar u bazénu, bazén s mořskou vodou (lehátka a slunečníky zdarma), dětský bazén, TV koutek, internetový kout, Wi-Fi připojení (zdarma), dětské hřiště a dětský klub, SPA centrum (za poplatek).

Sport a zábava:

Hezky vybavené dvoulůžkové pokoje s výhledem do zahrady jsou situovány v hlavní budově a mají vlastní sociální zařízení s WC, vysoušeč vlasů, klimatizaci, TV-SAT, telefon, trezor (za poplatek), mini ledničku a balkon nebo terasu. Stejným vybavením disponují i dvoulůžkové pokoje s možností přistýlky, které jsou situovány v bungalovech. Za příplatek možnost vyžádat ubytování v bungalovech s výhledem na moře nebo rodinný pokoj až pro čtyři osoby (cena na vyžádání).

Stravování:

All inclusive zahrnuje snídaně, obědy, večeře – vše formou bufetu. Brzké a pozdní kontinentální snídaně, lehké občerstvení během dne, místní alkoholické a nealkoholické nápoje (10.00 – 24.00) lze čerpat v místech a časech určených hotelem.

Vzdálenosti:

Písečná pláž je u hotelu.

Cena zahrnuje:

letenku Praha - Kréta - Praha na přímém letu v optimální třídě
Ubytování 7,12 nocí
transfery letiště - hotel - letiště
český delegát
pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

pojištění léčebných výloh
místní taxu - cca. 3 EUR/pokoj/noc
trezor na pokoji - 3 EUR/den

Poloha:

Řecko se nachází v jihovýchodní Evropě a jeho pevninská část se rozkládá v severní části země na Balkánském a v jižní části na Peloponéském poloostrově. K Řecku patří na 3 tisíce ostrovů, z nichž je převážná část neobydlena. Řecko sousedí na severozápadě s Albánií, na severu s Makedonií a Bulharskem, s nímž má také nejdelší pevninskou hranici a na východě s Tureckem, s nímž má naopak nejdelší námořní hranici.

Rozloha:

131 948 km².

Státní zřízení:

demokratická parlamentní republika.

Obyvatelstvo:

cca 11,2 mil. obyv.

Hlavní město:

Athény (cca 4 mil. obyv.).

Jazyk:

novořečtina.

Měna a kurzy:

euro (dříve drachma).

Geografické ukazatele:

Přibližně 80% rozlohy Řecka zaujímají hory, které dosahují téměř až do 3000 m n. m. (nejvyšší hora Olymp - 2917 m n. m.). Hory byly vytvořeny zejména díky bohaté seismické činnosti a pohybem zemských desek, proto dodnes patří Řecko do aktivní seismické oblasti Středomoří. Území Řecka je až z 50% zalesněno hustými porosty od jehličnatých lesů mírného pásma hor Balkánského poloostrova až po subtropické porosty a hojně rozšířené olivovníkové háje zejména na ostrovech.

Podnebí:

vzhledem k velké ploše, na které se Řecko rozkládá, dělí se země na 2 podnebná pásma. Na severu země a zejména převládá mírné podnebí s chladnými zimami a dostatečným množstvím sněhu na horách (avšak i na Krétě v nejvyšších pohořích bývá až 3 m sněhu a sníh leží v nejvyšších partiích hor od prosince do dubna). Na zbývajícím území a především na ostrovech je podnebí teplé středomořské, na jižních ostrovech až subtropické, kde jsou zimy mírné a léta horká (až 40°C) téměř beze srážek.

Místní kuchyně:

Řecká kuchyně se řadí ke středomořských kuchyním, je velice pestrá a chutná a ač je známá jako i zdravá, je poměrně kaloricky výživná. Patří mezi nejstarší a nejoblíbenější kuchyně světa. V řecké kuchyni se mísí mnoho typů kuchyní i díky vlivům národů, které Řecko v minulosti obsadily a okupovaly. Je směsicí balkánské, italské (benátské), bulharské, turecké kuchyně i asijské. Nejznámějšími pokrmy řecké kuchyně jsou tsatsiky, gyros, musaka a řecký salát. Kouzlo a výborná chuť řecké kuchyně jsou ukryty ve velké rozmanitosti. Na své si zde přijdou vegetariáni, milovníci masa, ryb a mořských plodů. Nejchutnější jídla bývají jednoduchá a nenáročná na přípravu. Specifickou chuť místním pokrmům dodává vynikající olivový olej. Další neodmyslitelnou potravinou je zde sýr feta a také tučný řecký jogurt.
K řecké kuchyni také od nepaměti patří víno, ať ji červené nebo bílé a na Krétě světoznámá retsina (bílé víno s pryskyřicí). Po vydatném obědě nebo u Řeků zejména večeři se podává řecká káva se sklenicí vody, ouzo s vodou nebo rakije (jinde též tsipuro). Přes den si v horkém letním dni můžete dopřát občerstvení ve formě frapé (ledová řecká káva) nebo džusu s čerstvě vymačkaných citrusů.

Suvenýry:

výrobky ze dřeva olivovníků, koření, sýr feta, řecký jogurt, včelí med, výrobky z mořských hub, kožené výrobky ad.

Časové pásmo:

+ 2 hod. (oproti GMT).

Výlety v okolí hotelu

Příklady výletů pro sezónu 2021:

PALÁC KNOSSOS 

Říká se, že kdo nenavštívil palác Knosos, jakoby nenavštívil pyramidy v Egyptě.
Palác Knosos, největší palác minojské civilizace, nejstarší civilizace v Evropě, je známý z řecké mytologie také jako Labyrint. Byl postaven před více než 4.000 léty a patří k nejznámějším světovým památkam. Trůnní sál s originálním kamenným trůnem, královské komnaty, velkolepý vchod, schodiště z alabastru, fresky, minojské amfóry, královská cesta a divadlo, to je jen malé vyčíslení toho, co můžete v paláci vidět. V jeho prostorách se vám hned vybaví pověsti o netvoru Minotaurovi, princi Théseovi a Ariadně, Daidalovi a Ikarovi, které jsou nerozlučně spjaty s palácem Knosos.
Po prohlídce paláce se rozjedeme za poznáním pravého života ostrova. Přes úrodná údolí, olivové háje a vinice pronikneme do vnitrozemí ostrova. Dopravíme se do obce Kounavi, kde navštivíme známou vinárnu Titaki, kde nas provedou jejich prostory a pozvou nás na ochutnávku jejich skvělých vín, které si taktéž můžeme zakoupit.
Krétská keramika ma tradici více jak 8.000 let. Setkáváme se s ní při vykopávkách po celém Středomoří a ještě do dnešní doby je pro své tvary a výzdobu vyhledávaným artiklem. Vypravíme se do oblasti Thrapsano, kde nás zruční a vždy přívětiví hrnčíři rádi uvítají ve svém království a zasvětí do svého umění. Rádi nám pomohou vyzkoušet si svou zručnost na hrnčířském kruhu. Pokud se nám pokus nevydaří, můžete si pro útěchu zakoupit krásný suvenýr a udělat radost nejen sobě , ale i svým milým. Tento krásný a bohatý výlet na zážitky ukončíme návštěvou kláštera Angárathos.
Monastýry a velký počet malebných kapliček roztroušených po celém vnitrozemí Kréty jsou nejen jeho ozdobou, ale také i důkazem toho, jak těsný vztah mají domorodci ke své víře. Utišující atmosféra kláštera vás alespoň na chvíli odtrhne od bláznivého rytmu dnešního života a vtáhne vás do světa plného klidu a rozjímání.

Cena: dospělý 45 - 57 € dle lokality hotelu, dítě 50%, v ceně není zahrnuto vstupné - cca. 15 EUR


ELOUNDA – ostrůvek SPINALONGA – AGIOS NIKOLAOS

Elounda je celosvětově vyhledávaným exkluzivním letoviskem Řecka. Propojena úzkou šíjí s poloostrovem Kolokitha a sousedící s ostrůvkem Spinalonga, vytváří jeden z nejkrásnějších a nejromantičtějších koutů Kréty.
Ostrůvek Spinalonga (Kalydon) leží v blankytně modrých vodách Mirabelského zálivu. Prohlídka pevnosti postavené Benátčany v 16. století. Pevnost se stala velice známou na začátku 20. století, kdy na ostrov byli izolováni malomocní. Plavba kolem okouzlujícího pobřeží poloostrova Kolokitha k modré zátoce, koupání a pauza na oběd na lodi. Výlet končí v romantickém přístavu městečka Agios Nikolaos. Individualní procházka městem nebo posezení v kavárničkách u jezírka. Návrat autobusem do hotelu.

Cena: dospělý 48 - 62 € dle lokality hotelu, dítě 50%, v ceně není zahrnuto vstupné - cca. 8 EUR

LIBYJSKÉ MOŘE – OSTROV CHRISSI
Při cestování po Krétě zkuste taky opustit „pevninu“ a vyrazit na jeden z ostrovů, které Krétu obklopují na Chrissi Island (Zlatý ostrov), známý také jako Gaidouronisi (Oslí ostrov). Nachází se 10 km od nejjižnějšího města Kréty Ierapetra. Obyvatelé Ierapetry mají k ostrovu zvláštní vřelý vztah a familierně ho nazývají prostě Island (ostrov). Nejdřve si indivuduálně prohlédnete město Ierapetra a poté následuje plavba na ostrov Chrissi. Ostrov Chrissi se liší svou exotickou krásou od všech ostatních ostrovů ve Středomoří, je obklopen průzračnými vodami Libyjského moře a má rozlohu 9,5 km². Třetina jeho povrchu je pokryta cedrovým lesem, jedinečným svého druhu v Evropě. Azurově modré moře, nádherné pláže se světlým pískem, nepřeberné množství mušlí, vzácné květy a bylinky v jeho vnitrozemí, vytváří exotickou atmosféru tohoto malého pozemského ráje. Celodenní koupání a slunění na pláži, možnost občerstvení v místní taverně.

Cena: dospělý 56 - 70 € dle lokality hotelu, dítě 50%, v ceně není zahrnuto vstupné - cca. 1 EUR


Podrobné informace, ceny a platba u delegáta na místě. Konání je podmíněno minimálním počtem osob.

Mapa polohy hotelu