VILA LIOSTASI

od 14 890
doprava Letecky | Praha, Letiště Václava Havla
strava Vlastní stravování
Vzdálenost od pláže: 5000 m
Vzdálenost od pláže 5000m
Bazén
Klimatizace
TV
Vzdálenost od pláže: 5000 m

Filtr

Poloha:

vila postavená v tradičním krétském stylu se nachází v osadě Amnatos. Vila je obklopena rozsáhlým olivovým hájem a nabízí krásný výhled na pohoří Ida a Kouloukonas a také částečně na moře. Nejbližší pláž v letovisku Stavromenos leží asi 5 km od vily, kde se nachází také nejbližší taverny a obchody. Správní město oblasti Rethymno je vzdáleno 18 km. V okolí vily je několik vhodných
cílů pro výlety do soutěsky Patsos, významného kláštera Arkadi. Letiště Chania a Heraklion jsou dostupná za cca 1,5 hod. jízdy autem.

Ubytování:

vila se skládá ze 3 samostatných budov, které nabízí ubytování až pro 12 osob v 5 dvoulůžkových ložnicích (možnost 2 přistýlek). V hlavní patrové budově se v přízemí rozkládá prostorný obývací s krbem, sat. TV a hi-fi soustavou. Na obývací pokoj navazuje jídelna s plně vybavenou kuchyní (sporák, lednice, varná konvice, základní nádobí ad.). V přízemí je také samostatná toaleta. V prvním patře jsou 2 ložnice s koupelnou (sprcha, toaleta). Naproti hlavní budově je přízemní domek se 2 ložnicemi s koupelnou (vana, toaleta). Mezi hlavní budovou a další přízemní budovou s jednou ložnicí s koupelnou (vana, toaleta) a krytou terasou s výhledem do všech stran (včetně krásného výhledu na moře) je umístěn bazén (30 m2). V komplexu se nachází několik teras, z nichž je krásný výhled na okolní krajinu. Na dvoře je kryté posezení s grilem a venkovní troubou. Dále je zde nadzemní a podzemní parkoviště pro 3-4 auta. Vila je plně klimatizovaná (v ceně).

Stravování:

bez stravy.

Vzdálenosti:

nejbližší pláž ve Stavromenos: cca 5 km
město Rethymno: cca 8 km
letiště Chania a Heraklion: cca 80 km

Cena zahrnuje:

leteckou dopravu Praha – Heraklion – Praha, letištní taxy a poplatky, služby českého delegáta (pouze na telefonu), 7x, 10x, 11x nebo 14x ubytování bez stravy (jiný počet nocí a odletové dny na vyžádání v CK), místní pobytovou taxu, pojištění CK dle zákona č.159/1999.

Cena nezahrnuje:

komplexní cestovní pojištění (36 Kč/den/os. od 15 let, 25 Kč/den/dítě 2-15 let), zpáteční transfer (2800,- Kč/4 os., 4000,- Kč/5-8 os.).

Minimální obsazenost:

3 ložnice - 6 osob
4 ložnice - 8 osob
5 ložnic - 10 osob

Základní informace o destinaci:

Kréta je největší řecký ostrov a pátý největší ostrov ve Středozemním moři. Podle starořeckých mýtů je Kréta považována za místo zrození Dia – vládce olympských bohů. Tímto místem je podle pověsti jeskyně v pohoří Ída, kde byl Zeus ukryt před svým otcem, titánem Kronem. Hlavní město ostrova je Iraklio nebo také Heraklion, které uvidíte jako první, po přistání Vašeho letadla na ostrově.
Rozloha ostrova činí 8 261 km². Ze severu ho omývá Krétské moře (jižní část Egejského moře) a z jihu Libyjské moře. Jih je ve srovnání se severem vždy o 3°C teplejší. I v nejparnějším létě je ostrov ovíván větry, na jihu teplými, vanoucími až z horké Sahary. Kréta je hornatý ostrov, nejvyšší hora Psiloritis v pohoří Idi Ori má 2 456 m n. m., druhá nejvyšší hora Páhnes v pohoří Levka Ori má 2 453 m n. m. Severní pobřeží je pozvolné, na jihu však je strmé a jsou tam útesy. Vaši dovolenou na Krétě nezkazí ani mráček, v červenci a srpnu je téměř nulové procento deštivých dnů.
Na Krétě najdete vše, na co si jen vzpomenete - hory, kaňony, náhorní plošiny, krasové jeskyně, a především nádherné pláže, památky a živou zábavu. Ať už Vás zajímá aktivní dovolená s fakultativními výlety nebo jen odpočinek na pláži, přijďte se přesvědčit, že je Kréta od nás pro Vás to pravé.

Výlety a pamětihodnosti:

HERAKLION (Iraklio)
Hlavní a zároveň největší město ostrova. Z hlavního města vede pohodlné a časté autobusové spojení do všech středisek severní Kréty a samozřejmě i do oblíbeného archeologického centra Knóssos, kde se nachází nejznámější Krétská památka, Minojský palác. Arabové obsadili kolem roku 826 Heraklion a změnili jej v nejvýznamnější tržiště s otroky ve Středozemí. Benátčané změnili, po obsazení ostrova ve 13. století, název na Candia. Za prohlídku stojí návštěva Archeologického muzea, kde se nachází veškeré významné archeologické nálezy Kréty. S archeologickými průzkumy se zde začalo relativně pozdě, ale o to více památek se zde zachovalo a nebylo rozneseno po celé Evropě. Každý, kdo navštíví Krétu, se setká se jménem Nikose Kazantzakise, řeckého spisovatele, básníka a dramatika, který napsal nám známou knihu Řek Zorba. Prvním setkáním bude hned přílet na Krétu, přistanete na letišti Nikose Kazantzakise. Tento Krétský rodák, žil také 3 roky v Čechách, u Božího Daru, nyní je pohřben ve svém rodišti v Heraklionu. Neváhejte a i Vy navštivte místo posledního odpočinku tohoto Krétského velikána.

ANISSARAS
Živé turistické středisko Anissaras se nachází na severním pobřeží Kréty ve vzdálenosti cca 20 km od Heraklionu a v bezprostřední blízkosti turistických středisek Analipsis a Gouves, s nimiž tvoří jednu propojenou oblast. Anissaras je podobně jako ostatní turistická střediska v této oblasti rušným místem s velkým počtem turuistů z celé Evropy. Pobyt v tomto letovisku není vhodný pro ty, kteří hledají klid a tiché romantické procházky. Svůj pobyt si tu naopak užijí mladí lidé a turisté toužící po ruchu a zaplněných plážích. Pláže jsou skvěle vybavené, s dostatkem slunečníků, lehátek a množstvím vodních sportů. V turistickém středisku je hodně minimarketů, taveren, kaváren a barů. V nedalekém městečku Chersonissos naleznete velké množství vyhlášených nočních podniků. Pokud budete chtít ještě více, můžete využít pravidelnou linku do Heraklionu.

CHERSONISSOS
Staré přístavní městečko s historií, která sahá až do dob římské nadvlády. V současné době je jedním z nejrušnějších a nejvyhledávanějších letovisek na Krétě. Mezi jeho přednosti patří krásné písečné, oblázkové, ale i skalnaté pláže. Naleznete zde nepřeberné množství kaváren, restaurací, taveren, pizzerií, barů diskoték a obchodů. Příznivci romantiky by si určitě neměli nechat ujít procházku malým rybářským přístavem a návštěvu 1 km vzdálené vesničky Koutouloufari, kde obyvatelé žijí stále svým poklidným tempem. Návštěvníci ocení překrásné výhledy na přístav a letovisko. Poblíž se nachází národopisné muzeum Lycnostatis, zobrazující tradiční krétský život.

STALIDA
Živé turistické letovisko, ležící mezi středisky Chersonissos a Malia na jedné z nejhezčích pláží severního pobřeží Kréty. Podél celého letoviska se táhne dlouhá promenáda s mnoha obchody, restauracemi, kavárnami a bary. Příjemnou procházkou podél moře můžete dojít do národopisného muzea Lychnostatis. Na pláži je možné si vybrat z široké nabídky vodních sportů. Pravidelné spojení autobusem do Heraklionu, Chersonisos, Malia a Agios Nikolaos. Středisko je vzdálené 30 km od letiště.

AGIOS NIKOLAOS
Malebné turistické středisko leží na severovýchodním pobřeží ostrova, 70 km východně od hlavního města Heraklion. Typickým znakem pro toto letovisko je sladkovodní jezero Vulismeni, propojené s mořem umělým kanálem. Letovisko nabízí řadu obchodů, restaurací, taveren a barů. Prohlédnout si zde můžete Muzeum národního umění a menší Archeologické muzeum.

MALIA
Rušné letovisko, které je součástí blízkých turistických středisek Hersonissos a Stalida se nachází na severovýchodním pobřeží ostrova, 35 km východně od hlavního města Heraklion. Pobyt je vhodný pro ty, kteří vyhledávají široké nákupní možnosti, množství restaurací, taveren, barů a čilí noční život až do ranních hodin. Pláže jsou dlouhé písčité s pozvolným vstupem do moře s plným plážovým servisem.

MAROULAS
je tradiční vesnička, nachází v severní části ostrova Kréta, v nadmořské výšce 240 metrů, necelých 10 km od města Rethymnon, a asi 4 km od nejbližší pláže. Maroulas je stroj v reálném čase, který vás vezme zpátky v čase. Pochází z byzantských a benátských časů, a nabízí tak všem návštěvníkům unikátní pohled do historické minulosti řeckého ostrova Kréta. Mezi bohatým historickým dědictvím mohou návštěvníci objevit důležité pozůstatky starobylých náhrobků pocházejících ze starověku, dvě nádherné benátské věže, byzantský kostel a další památky. Jsou zde dokonce i stavby, které tu stojí více než 800 let a to i přes různá zemětřesení, která ostrov postihly. Olivové háje a lisy byly pro místní hospodářství velmi důležité, proto je jeden z lisů spojen s velkou benátskou věží. V roce 1980 byl Maroulas vyhlášen pro své historické památky, ale také pro některé z jeho domů, včetně Villa Maroulas , nejlepší volbou pro váš pobyt zde.

AMNATOS
je vesnice v prefektuře Rethymna nedaleko Kyrianny a kláštera Arkadi, 18 km východně od města Rethymno Byla. Byla vystavěna v nadmořské výšce 330 metrů, na kopci s panoramatickým výhledem, ve svěží krajině plnými dubů, cypřišů, oliv. Pravděpodobně byla osídlena již ve starověku a je pravděpodobné, že jméno Amnatos má minoanský původ. Mezi mnoha benátskými budovami v obci Amnatos se nachází dům s obzvláště působivým nápisem na zárubni v trojúhelníkovém vchodu: "INITIUM SAPIENTE TIMOR DOMINI" ("počátek moudrosti je bázeň před Bohem“). Navštívit lze Lidové muzeum a Městské muzeum dějin řecké výchovy.

ROUSSOSPITI
Jedná se tradiční krétskou vesnici, vzdálenou 7 km jihovýchodně od města Rethymno, kde žije mnoho místních obyvatel, a proto najdete supermarket, pekárnu, místní kavárnu a taverny. Vesnice Roussospiti se může pochlubit řadou benátských staveb, jako je slavná kašna, která se datuje do 17. století. Poloha vesničky je ideální, pokud si budete chtít vychutnat hory, krétskou přírodu a navštívit zbytek ostrova a pobýt v jedné z vil. Řecky „spiti“ znamená "dům".

Výlety v okolí hotelu

Výlety pro sezónu 2019:

PALÁC KNOSSOS – OKRUH IRÁKLIEM – TRH
Poznejte nejstarší evropskou civilizaci
Celodenní výlet

Říká se, že kdo nenavštívil palác Knossos, nenavštívil Krétu. Palác Knossos, nebo také Labyrinth, byl největším palácem minojské civilizace. Postaven před 4 000 lety, byl největším ekonomickým, administrativním, náboženským a kulturním centrem této jedinečné civilizace. Svou velkolepostí a rozlohou 22 000 m², ještě dodnes vyvolává obdiv návštěvníků a přitahuje jejich pozornost. Po prohlídce paláce navštívíme hlavní město Iráklio a bude následovat pěší prohlídka centra města založeného již v roce 828 arabskými piráty. Zastávka na městském trhu a procházka po pěší zóně v centru Iráklia s množstvím obchodů, kaváren a taveren se zcela jistě zalíbí všem návštěvníkům. V centru města doporučujeme individuálně navštívit archeologické muzeum, jedno z nejzajímavějších v Evropě.

SOUTĚSKA SAMÁRIA
Velkolepost a síla přírody
Celodenní výlet pěšky a lodí

Soutěska Samária patří zcela jistě k proslulým přírodním rezervacím na světě. Nachází se v pohoří Lefká Ori mezi vrcholy Gigolos (2 005 m) a Páchnes (2 454 m) na náhorní plošině Omalos, kde začíná ve výšce 1 227 m. Poté se neustále svažuje až k Libyjskému moři, k vesničce Aghia Roumeli, kde končí. Se svými 18 kilometry po délce se stává nejdelší soutěskou v Evropě.
Šířka soutěsky je od 4 do 150 metrů. Prudké, mnohdy až zcela kolmé srázy dosahující výšky i 600 metrů, jsou porostlé cypřiši, duby, borovicemi a platany a v puklinách skal rostou vzácné květy a byliny. Řeka protékající roklí je přes zimu dravá a nebezpečná, ale v létě klidná a osvěžující. Malé vodopády vytvářejí průzračná jezírka. Naleznete zde studánky s pitnou vodou, staré kamenné osady, kapličky Sv. Mikuláše, Sv. Jiří a Sv. Marie. Po procházce soutěskou přijde vhod odpočinek u pobřeží Aghia Roumeli, následuje plavba lodí až k pobřeží osady Chora Sfakion, zde čekají autobusy k cestě zpět.
Upozornění! Při návštěvě soutěsky je nezbytná sportovní obuv! Dětem do 8 let je vstup zakázán!

ELOUNDA – ostrůvek SPINALONGA – AGIOS NIKOLAOS
Romantické zákoutí Kréty
Celodenní výlet lodí s obědem

Elounda je celosvětově vyhledávaným exkluzivním letoviskem Řecka. Propojena úzkou šíjí s poloostrovem Kolokitha a sousedící s ostrůvkem Spinalonga, vytváří jeden z nejkrásnějších a nejromantičtějších koutů Kréty.
Ostrůvek Spinalonga (Kalydon) leží v blankytně modrých vodách Mirabelského zálivu. Prohlídka pevnosti postavené Benátčany v 16. století. Pevnost se stala velice známou na začátku 20. století, kdy na ostrov byli izolováni malomocní. Plavba kolem okouzlujícího pobřeží poloostrova Kolokitha k modré zátoce, koupání a pauza na oběd na lodi. Výlet končí v romantickém přístavu městečka Agios Nikolaos. Individualní procházka městem nebo posezení v kavárničkách u jezírka. Návrat autobusem do hotelu.

LIBYJSKÉ MOŘE – OSTROV CHRISSI
Vypravte se za exotikou
Celodenní výlet lodí

Při cestování po Krétě zkuste taky opustit „pevninu“ a vyrazit na jeden z ostrovů, které Krétu obklopují na Chrissi Island (Zlatý ostrov), známý také jako Gaidouronisi (Oslí ostrov). Nachází se 10 km od nejjižnějšího města Kréty Ierapetra. Obyvatelé Ierapetry mají k ostrovu zvláštní vřelý vztah a familierně ho nazývají prostě Island (ostrov). Nejdřve si indivuduálně prohlédnete město Ierapetra a poté následuje plavba na ostrov Chrissi. Ostrov Chrissi se liší svou exotickou krásou od všech ostatních ostrovů ve Středomoří, je obklopen průzračnými vodami Libyjského moře a má rozlohu 9,5 km². Třetina jeho povrchu je pokryta cedrovým lesem, jedinečným svého druhu v Evropě. Azurově modré moře, nádherné pláže se světlým pískem, nepřeberné množství mušlí, vzácné květy a bylinky v jeho vnitrozemí, vytváří exotickou atmosféru tohoto malého pozemského ráje. Celodenní koupání a slunění na pláži, možnost občerstvení v místní taverně.

KRÉTA ZNÁMÁ DOMORODCŮM – NEZNÁMÁ SVÝM NÁVŠTĚVNÍKŮM
Poznejte Krétu z jiného pohledu.
Celodenní výlet

Výlet začíná návštěvou jednoho z největších a nejznámějších akvárií v Evropě, ležícího jen pár kilometrů od hlavního města Iráklia. Na rozloze 3 500 m2 je postaveno 32 obřích a 25 menších akvárií o obsahu 1 8000 000 litrů mořské vody, ve kterých žije přes 4 000 mořských živočichů. Naleznete zde vzácné, ale i ohrožené druhy, které jsou dnes pod ochranou. Následuje putování vnitrozemím Kréty, úrodnými údolími s vinicemi a olivovníky, střídající vysoká pohoří až do známého sdružení Peza. Promítnutí krátkého filmu v češtině o historii sdružení a následuje pohoštění vínem, rakií a krétskými specialitkami ochucenými olivovým olejem. Pokračování idylicky krásnou přírodou pohoří Dikti až ke klášteru Angárathos, jednomu z nejvýznamnějších klášterů ostrova. Prohlídka kláštera a zahrad. Na zpáteční cestě návštěva hrnčířské dílny v oblasti Thrapsano.


Podrobné informace, ceny a platba u delegáta na místě. Konání je podmíněno minimálním počtem osob.

Mapa polohy hotelu