PETROHRAD A MOSKVA

od 31 990
doprava Letecky | Praha, Letiště Václava Havla
strava Snídaně
Blízko centra
Fitness
TV
Wi-Fi

Filtr

Program zájezdu:

1. DEN: dopolední odlet z Prahy, po příletu do Petrohradu sraz na letišti s česky hovořícím průvodcem, transfer do hotelu, ubytování, večeře v hotelu (v ceně). Nocleh v hotelu.
2. DEN: snídaně, dopoledne – okružní jízda městem – prohlídka nejkrásnějšího města Ruska. Něvský prospekt, Admiralita, památník Petra I. (známý bronzový jezdec) a další památky. Oběd ve městě (v ceně).
Odpoledne – Zimní palác (vstupné v ceně), rezidence ruských carů z 18. století dnes hostí Ermitáž – jedno z nejskvělejších uměleckých muzeí světa. Návrat minibusem do hotelu a individuální volno, možnost individuální návštěvy křižníku Aurora (individuální návrat do hotelu).
3. DEN: snídaně, dopoledne – prohlídka Petropavlovské pevnosti – katedrála sv. Petra a Pavla s hrobkou Petra Velikého (vstup do chrámu v ceně) a jeho následovníků včetně posledního ruského cara Mikuláše II. s rodinou. Prohlídka hlavního chrámu ruské ortodoxní církve – chrámu sv. Izáka (vstup do chrámu v ceně, vyhlídková věž za příplatek). Oběd ve městě (v ceně).
Odpoledne individuální volno. Fakultativně výlet do Puškina, bývalého Carského Sela. Bohatě zdobený palác Kateřiny Veliké s proslulou Jantarovou komnatou a rozsáhlým parkem (na seznamu světového dědictví UNESCO) nebo prohlídka Ruského muzea, návrat do hotelu minibusem (v ceně výletu).
4. DEN: snídaně, celodenní výlet do Petrodvorce, prohlídka paláce a parku (vstup do paláce i zahrad v ceně). Fakultativně oběd, odpoledne návrat do Petrohradu, prohlídka Kazaňského chrámu, pěší procházka po Něvském prospektu na večeři ve městě (v ceně). Po večeři individuální volno.
Přibližně o půlnoci odjezd minibusem od hotelu s průvodcem na večerní okružní jízdu s otevíráním mostů. Návrat minibusem do hotelu.
5. DEN: snídaně, odjezd vlakem SAPSAN do Moskvy (2. třída, 1. třída za příplatek), transfer do hotelu, nocleh.
6. DEN: snídaně, dopoledne tříhodinová okružní jízda centrem Moskvy (včetně pěší procházky po Rudém náměstí a kolem Kremlu, vstup do Chrámu Krista Spasitele, výjezd do Vrabčích hor – panoramatický výhled na město, okružní jízda podél břehů řeky Moskva, Divadla „Bolšoj Těatr“, Tverské ulice, Moskevské university atd.) s česky hovořícím průvodcem, nocleh.
7. DEN: snídaně, individuální volno, nocleh.
8. DEN: snídaně, transfer na letiště, odlet do Prahy.

Cena zahrnuje:

leteckou přepravu Praha – Petrohrad, Moskva – Praha vč. tax a poplatků, transfery, 4x ubytování v hotelu 3* v Petrohradu se snídaní, 2x oběd, 2x večeře, výlety a vstupy dle programu, česky hovořícího průvodce, místní přepravu busem nebo minibusem dle programu, pojištění CK dle zákona č. 159/1999, transfery vlakové nádraží – hotel – letiště v Moskvě, jízdenku 2. třídou na vlak SAPSAN Petrohrad – Moskva, 3x nocleh ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní v hotelu*** v Moskvě, 3-hod. prohlídku centra Moskvy s česky hovořícím průvodcem.

Cena nezahrnuje:

fakultativní výlet do Puškina (cena 1 990 Kč/os), prohlídku křižníku Aurora (cca 11 €), turistické vízum do Ruska (2 390 Kč), komplexní cestovní pojištění (180 Kč/os./pobyt).

Minimální počet účastníků:

6 osob.

Základní informace o destinaci:

Majestátním symbolem Ruska je jeho hlavní město Moskva. Město plné kontrastů. Zatímco ulice ovládá kakofonie zvuků – troubení aut, hluk ulice. Vstoupíte-li do kostela, ovládne Vás naprostý klid a Vy uslyšíte pouze tichý šepot modliteb. To samé platí o architektuře, zatímco centrum je tvořeno nádhernými, impozantními stavbami, okraj města hyzdí nevzhledná sídliště. Centrum města zdobí stovky let staré impozantní stavby, prohlášené roku 1990 světovým kulturním dědictvím UNESCO. Tento soubor tvoří zejména Kreml se svými 20 věžemi a jež zároveň patří mezi nejobdivuhodnější stavby světa. Moskva je též sídlem patriarchy ruské pravoslavné církve. Za zhlédnutí též stojí Moskevská univerzita s nádherným výhledem na olympijský stadion v Lužnikách. Pro děti a jejich rodiče mohou být lákadlem klasické ruské pravé čokoládové bonbóny, např. Běločka, Aljonka aj. polepené různými obrázky medvědů, vlaštovek, kohoutů a dalších námětů.

Výlety a pamětihodnosti:

Rudé náměstí (Krasnaja ploščaď) - dnes je název překládán jako Rudé náměstí, ale původně ve staroruštině znamenalo "krasne" opravdu krásné a nejen rudé. Od roku 1991 je na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Původně měl tento název nést chrám Vasila Blaženého. Ten pak vystřídal původní jméno náměstí Požar, které náměstí neslo po vypálení původní zástavby. Současný název má již od 17. století.

GUM (Glavnyj Universalnyj Magazin) – nejstarší moskevská obchodní pasáž, postavená roku 1894 v pseudoruském stylu Alexandrem Pomerancevem. Dříve se tu nacházely pouze malé stánky, ale dnes jsou zde obchody renomovaných značek.

Chrám Vasila Blaženého - chrám byl postaven za Ivana Hrozného roku 1553 jako dík za vítězství nad Zlatou hordou v Kazani. Dnešní pestrobarevnost získal až v 17. století. Půdorys má tvar hvězdice, ve středu stojí věž, kolem ní jsou seskupeny čtyři malé kaple a kolem nich další čtyři kaple. Devět věží má připomínat devět dní, během nichž byli Tataři přemoženi, a Kazaň byla dobyta. Roku 1588 byla vybudována ještě desátá kaple, pojmenovaná a zasvěcená Vasilovi.

MAUZOLEUM V.I. LENINA
Vybudované roku 1930 architektem Alexejem Ščusevem z černého labradoritu a červeného porfyru. Lidé se spořádaně řadí do fronty, projdou kolem skleněné rakve a bez zastávky pokračují ven z objektu. Omezený provoz: Út-Čt, So, Ne 10:00 – 13:00 hod.

METRO
Plány na jeho výstavbu začali již roku 1902, ale po protestech církve a majitelů koňský drah a tramvají byla výstavba metra započata až roku 1931 na výročí VŘSR. Roku 1935 byla otevřena první trasa, 13 stanic mezi Sokolniki a Parkem Kultury. Dnes je tu 11 tras s více než 150 stanicemi a každá stanice má svůj vlastní styl. Nejzajímavější jsou ty první stanice, které byly stavěny jako „chrámy lidu“. Na stěnách a sloupech celého metra bylo použito 40 různých druhů hornin, mramor, porfyr, žula, labradorit.

KREML
Obklopují jej 2 km hradeb z červených cihel, přerušované 20 věžemi. Do Kremlu se dostaneme ze západní strany přes dlouhý most.

TREŤJAKOVSKÁ GALERIE
Světově proslulá sbírka ruského umění vlastní přes 130 tisíc děl. Tato pokladnice ruského umění se nachází v budově, kterou nenavrhl architekt, ale ruský malíř Viktor Vasněcov, který se ve své tvorbě hodně inspiroval pohádkami. Sbírka vznikla díky sběratelské vášni Pavla Treťjakova, který ji v roce 1892 věnoval městu Moskva.

Výlety v okolí hotelu

Mapa polohy hotelu