Filtr

Program zájezdu:

1. DEN: Praha - Petrohrad
Dopolední odlet z Prahy, po příletu do Petrohradu sraz na letišti s česky hovořícím průvodcem, transfer do hotelu, ubytování, večeře v hotelu (v ceně). Nocleh v hotelu.

2. DEN: Okružní jízda městem - Petropavlovská pevnost - Carské Selo
Dopoledne po snídani – okružní jízda městem – prohlídka nejkrásnějšího města Ruska. Něvský prospekt, Admiralita, památník Petra I. (známý bronzový jezdec), Aurora a další památky. Prohlídka Petropavlovské pevnosti – katedrála sv. Petra a Pavla s hrobkou Petra Velikého (vstup do chrámu v ceně) a jeho následovníků včetně posledního ruského cara Mikuláše II. s rodinou. Oběd ve městě (v ceně).
Odpoledne výlet do Puškina, bývalého Carského Sela. Bohatě zdobený palác Kateřiny Veliké s proslulou Jantarovou komnatou a rozsáhlým parkem (na seznamu světového dědictví UNESCO).
Návrat do hotelu a individuální volno.

3. DEN: Petrohrad - Novgorod
Po snídani se vydáte do Novgorodu, kolébky ruské kultury – Památník Tisíciletí, chrám sv. Sofie, Kreml… prohlídka kláštera sv. Jiří a Vitoslavlického skanzenu lidové architektury. Ubytování 1 noc v hoteli 3* a večeře v hotelu (v ceně).

4. DEN: Novgorod - Pskov
Po snídani se vydáme do města Pskov, kde se ubytujeme na 2 noci se snídaní.
Prohlídka historického města, které je známé především pro množství církevních památek v opevněném centru města v čele s katedrálou svaté Trojice.
Zbytek dne volno a večeře v hotelu (v ceně).

4. DEN: výlet Izborsk a Pečory
Dopoledne si prohlédneme klášter Mirozhsky /nebo historické muzeum (záleží na počasí). Odpoledne výlet do Izborsku a Pečory – opevněný hraniční klášter s jeskyněmi prvních poustevníků.
Zbytek dne volno a večeře v hotelu (v ceně).

5. DEN: Pskov - palác Gatčina - Petrohrad
Dnes se budeme vracet zpět do Petrohradu. Po cestě zastávka v paláci Gatčiina.
Gatčinský palác či palác Gatčina je velkolepé sídlo ve stylu raného ruského klasicismu z let 1766–1781. Palác nechala vystavět ruská carevna Kateřina II. Veliká pro svého favorita Grigorije Orlova. Budova se nachází ve stotisícovém městě Gatčina v Leningradské oblasti Severozápadního federálního okruhu Ruska. Palácový komplex se zahradami je od roku 1990 zapsán na seznamu Světového dědictví UNESCO.
Ubytování a večeře v hotelu 3* v Petrohradě (v ceně).

6. DEN: Ermitáž - Chrám sv. Izáka
Dopoledne – Zimní palác (vstupné v ceně), rezidence ruských carů z 18. století dnes hostí Ermitáž – jedno z nejskvělejších uměleckých muzeí světa.
Po prohlídce invidviduální volno a oběd.
Odpoledne prohlídka hlavního chrámu ruské ortodoxní církve – chrámu sv. Izáka (vstup do chrámu v ceně, vyhlídková věž za příplatek).
Ubytování a večeře v hotelu 3* v Petrohradě (v ceně).

7. DEN: Petrohrad - Praha
Snídaně, odlet z Petrohradu do Prahy.

Cena zahrnuje:

leteckou přepravu Praha – Petrohrad – Praha, letištní taxy a poplatky, transfery, ubytování se snídaní v hotelu 3* - 4 noci v Petrohradu, 1 noc v Novgorodu, 2 noci ve Pskově, 3 x večeře v hotelu, 1 x oběd v Petrohradě, 1 x večeře v Novgorodu, 2x večeře v Pskově, výlety a vstupy dle programu, česky hovořícího průvodce, místní přepravu busem nebo minibusem dle programu, pojištění CK dle zákona č. 159/1999.

Cena nezahrnuje:

prohlídku křižníku Aurora (cca 11 €), vízum do Ruska (2 390 Kč), komplexní cestovní pojištění.

Základní informace o destinaci:

Rusko – oplývá unikátními stavebními památkami a neopakovatelnými přírodními scenériemi. Nezapomenutelný Petrohrad odráží nostalgii metropole imperiálního carského Ruska, Moskva je srdcem i duší pravoslavné Rusi. Zlatý prstenec kolem Moskvy otevírá ve městech Suzdal, Jaroslavl nebo Sergiev Posad (dříve Zagorsk) zahraničnímu turistickému ruchu dříve nepřístupné církevní památky mimořádné historické ceny. Právě zde na vás dýchne ruská povaha, k cizincům vstřícná a pohosti nná. Vodka, bliny, pirožky, kaviár, silný ruský čaj a ruské častušky budou vašimi společníky.

Poloha:

Ruská federace se rozkládá na pomezí Evropy i Asie. Sousedí s Pobaltskými republikami a Finskem na severu, Běloruskem a Ukrajinou na západě, na jihu sahá až k Černému a Azovskému moři, na východě se rozprostírá až k Tichému oceánu.

Rozloha:

17 125 191 km2

Státní zřízení:

federativní poloprezidentská republika.

Obyvatelstvo:

cca 147 mil. obyv.

Hlavní město:

Moskva (cca 12 mil. obyv.). Další velká města: Petrohrad, Novosibirsk, Jekatěrinburg, Nižnij Novgorod, Samara.

Jazyk:

úřední rušti na, dále jazyky jednotlivých autonomních oblastí a republik (tatarština, ukrajinština, čuvaština, němčina). Mladší generace komunikuje i anglicky.

Měna a kurzy:

ruský rubl (RUB). Jedna setina rublu se nazývá kopějka. Mince: 1, 5, 10, 50 kopějek a 1, 2, 5 a 10 rublů. Bankovky: 50, 100, 200, 500, 1 000, 2 000 a 5 000 rublů. Bankovky 5 a 10 rublů jsou již postupně stahovány z oběhu a nahrazovány mincemi o stejné nominální hodnotě. Kurz 1 CZK = 2,76 RUB (29.1.2018).

Podnebí:

většinou vnitrozemské, suché, teplé léto, mrazivá zima se sněhem.

Místní kuchyně:

Základem jsou ryby, houby, zelí, červená řepa a zakysaná smetana. Proslulé jsou studené předkrmy a kaviár (červený i černý). Mezi nejznámější jídla patří: borčš (polévka z masového vývaru, se zelím, červenou řepou, smetanou a bramborami), šči (zelná polévka), pirožky (plněné taštičky), pelmeně (těstoviny buď plněné masem nebo se sýrem, máslem a smetanou), bliny (lívance naslano), vareňje (zavařenina ke sladkým jídlům či k oslazení čaje). Zakuski (předkrmy studené či teplé; například nakládaná zelenina a houby). Nedílnou součástí ruské gastronomie je ruská vodka. Vodka se zde nemíchá s ničím jiným a pije se bez ledu. Předními značkami jsou Stoličnaja, Moskovskaja, Putinka, Kristall, Smirnoff a další. Známý je také sekt Rossijskoe Igristoe. Populární ve světě je také ruský čaj. Pro tradiční vaření vody na čaj se v ruské kuchyni užívá tzv. samovar.

Suvenýry:

lněné vyšívané ubrusy, vyšívané košile – rubašky, šátky s ruskými folklórními vzory, zimní čepice – ušanky, dřevěné matrjošky, zdobené dřevěné nádobí, CD nosiče s klasickou ruskou hudbou, skleněné koule s maketou památek.

Vízová povinnost a vstupní formality:

do Ruska je potřebné vízum, které za poplatek vyřídí AGL travel.

Časové pásmo:

Ruská federace má devět časových pásem. V 1. zóně evropské části Ruska (Moskva) je posun + 2 hod.

Výlety v okolí hotelu

Mapa polohy hotelu