ZIMNÍ PETROHRAD

od 19 990
doprava Letecky | Praha, Letiště Václava Havla
strava Strava dle programu
Blízko centra
TV

Filtr

Informace o zájezdu:

Bohatý program:

  • Ermitáž, Petropavlovská pevnost
  • výlet do Puškina a prohlídka Kateřinského paláce s Jantarovou komnatou
  • jízda trojspřežím s panákem vodky nebo čajem
  • tři obědy a jedna večeře v ceně

Program zájezdu:

1. DEN: Praha - Petrohrad
Polední odlet z Prahy, po příletu do Petrohradu sraz na letišti s česky hovořícím průvodcem, transfer do hotelu, ubytování, večeře v hotelu Catherine ART (v ceně). Nocleh v hotelu.

2. DEN: Okružní jízda městem - Petropavlovská pevnost - Chrám sv. Izáka 
Dopoledne po snídani – okružní jízda městem – prohlídka nejkrásnějšího města Ruska, Petropavlovské pevnosti – katedrála sv. Petra a Pavla s hrobkou Petra Velikého (vstup do chrámu v ceně) a jeho následovníků včetně posledního ruského cara Mikuláše II. s rodinou. Prohlídka hlavního chrámu ruské ortodoxní církve – chrámu sv. Izáka (vstup do chrámu v ceně, vyhlídková věž za příplatek). Oběd ve městě (v ceně).
Návrat do hotelu pěšky kolem 16. hodiny. Volný večer.

3. DEN:  Ermitáž
Po snídani se pěšky projdeme k Zimnímu paláci (vstupné v ceně), rezidence ruských carů z 18. století dnes hostí Ermitáž – jedno z nejskvělejších uměleckých muzeí světa. 
Odpoledne individuální volno nebo si můžete s průvodcem projít Něvský prospekt a krásně zdobené stanice metra.  Návrat do hotelu městskou dopravou  nebo pěšky. 

4. DEN: Carské Selo
Výlet do Puškina, bývalého Carského Sela. Bohatě zdobený palác Kateřiny Veliké s proslulou Jantarovou komnatou a rozsáhlým parkem (na seznamu světového dědictví UNESCO). Oběd formou degustace v restauraci "Podvorie", poté projížďka koňským trojspřežím, tzv. "ruskou trojkou" a na zahřátí panák vodky nebo čaj. Návrat do hotelu kolem 18. hodiny.


5. DEN: Petrohrad - Praha
Snídaně, odlet z Petrohradu do Prahy.

Cena zahrnuje:

leteckou přepravu Praha – Petrohrad – Praha, letištní taxy a poplatky, transfery, 4x ubytování v hotelu 3* v Petrohradu se snídaní, 3x oběd, 1x večeře, výlety a vstupy dle programu (Ermitáž, Petropavlovská pevnost, Chrám sv. Izáka), výlet Puškin vč. Kateřinského paláce s Jantarovou komnatou, jízdu trojspřežím vč. panáka vodky a čaje, česky hovořícího průvodce, místní přepravu busem nebo minibusem dle programu, pojištění CK dle zákona č. 159/1999.

Cena nezahrnuje:

prohlídku křižníku Aurora (cca 11 €), elektronické vízum do Ruska - pouze Petrohrad (300 Kč), komplexní cestovní pojištění (180 Kč/os./pobyt).

Minimální počet účastníků:

12 osob.

Základní informace o destinaci:

Rusko – oplývá unikátními stavebními památkami a neopakovatelnými přírodními scenériemi. Nezapomenutelný Petrohrad odráží nostalgii metropole imperiálního carského Ruska, Moskva je srdcem i duší pravoslavné Rusi. Zlatý prstenec kolem Moskvy otevírá ve městech Suzdal, Jaroslavl nebo Sergiev Posad (dříve Zagorsk) zahraničnímu turistickému ruchu dříve nepřístupné církevní památky mimořádné historické ceny. Právě zde na vás dýchne ruská povaha, k cizincům vstřícná a pohosti nná. Vodka, bliny, pirožky, kaviár, silný ruský čaj a ruské častušky budou vašimi společníky.

Poloha:

Ruská federace se rozkládá na pomezí Evropy i Asie. Sousedí s Pobaltskými republikami a Finskem na severu, Běloruskem a Ukrajinou na západě, na jihu sahá až k Černému a Azovskému moři, na východě se rozprostírá až k Tichému oceánu.

Rozloha:

17 125 191 km2

Státní zřízení:

federativní poloprezidentská republika.

Obyvatelstvo:

cca 147 mil. obyv.

Hlavní město:

Moskva (cca 12 mil. obyv.). Další velká města: Petrohrad, Novosibirsk, Jekatěrinburg, Nižnij Novgorod, Samara.

Jazyk:

úřední rušti na, dále jazyky jednotlivých autonomních oblastí a republik (tatarština, ukrajinština, čuvaština, němčina). Mladší generace komunikuje i anglicky.

Měna a kurzy:

ruský rubl (RUB). Jedna setina rublu se nazývá kopějka. Mince: 1, 5, 10, 50 kopějek a 1, 2, 5 a 10 rublů. Bankovky: 50, 100, 200, 500, 1 000, 2 000 a 5 000 rublů. Bankovky 5 a 10 rublů jsou již postupně stahovány z oběhu a nahrazovány mincemi o stejné nominální hodnotě. Kurz 1 CZK = 2,76 RUB (29.1.2018).

Podnebí:

většinou vnitrozemské, suché, teplé léto, mrazivá zima se sněhem.

Místní kuchyně:

Základem jsou ryby, houby, zelí, červená řepa a zakysaná smetana. Proslulé jsou studené předkrmy a kaviár (červený i černý). Mezi nejznámější jídla patří: borčš (polévka z masového vývaru, se zelím, červenou řepou, smetanou a bramborami), šči (zelná polévka), pirožky (plněné taštičky), pelmeně (těstoviny buď plněné masem nebo se sýrem, máslem a smetanou), bliny (lívance naslano), vareňje (zavařenina ke sladkým jídlům či k oslazení čaje). Zakuski (předkrmy studené či teplé; například nakládaná zelenina a houby). Nedílnou součástí ruské gastronomie je ruská vodka. Vodka se zde nemíchá s ničím jiným a pije se bez ledu. Předními značkami jsou Stoličnaja, Moskovskaja, Putinka, Kristall, Smirnoff a další. Známý je také sekt Rossijskoe Igristoe. Populární ve světě je také ruský čaj. Pro tradiční vaření vody na čaj se v ruské kuchyni užívá tzv. samovar.

Suvenýry:

lněné vyšívané ubrusy, vyšívané košile – rubašky, šátky s ruskými folklórními vzory, zimní čepice – ušanky, dřevěné matrjošky, zdobené dřevěné nádobí, CD nosiče s klasickou ruskou hudbou, skleněné koule s maketou památek.

Vízová povinnost a vstupní formality:

do Ruska je potřebné vízum, které za poplatek vyřídí AGL travel.

Časové pásmo:

Ruská federace má devět časových pásem. V 1. zóně evropské části Ruska (Moskva) je posun + 2 hod.

Výlety v okolí hotelu

Mapa polohy hotelu