SIBIŘ - ZIMNÍ POHÁDKA NA BAJKALU

od 39 990
doprava Letecky | Praha, Letiště Václava Havla
strava Plná penze

Filtr

Informace o zájezdu:

Irkutsk – Bajkal – Listvjanka – Olchon 

·                 bohatý program, setkání se šamanem, 5x plná penze
·                 vstupy dle programu v ceně
·                 česky hovořící průvodce

Program zájezdu:

1. DEN: dopolední odlet z Prahy do Irkutsku (přes Moskvu)

2. DEN: Irkutsk
V brzkých ranních hodinách přílet do Irkutsku. Setkání s průvodcem na letišti, transfer do hotelu na ubytování a odpočinek, pozdní snídaně. Po snídani následuje 3-hod. prohlídka historické části města – Znamenský klášter, dřevěné domy s vyřezanými motivy na stěnách a rámech oken, ulice Karla Marxe, památník Alexandra III., břehy řeky Angary, 130. okrsek (nově zrekonstruovaná historická část města) a návštěva muzea Děkabristů (hrdinové povstání proti carovi r. 1825). Návrat do hotelu, večeře, nocleh.

3. DEN: Listvjanka
Po snídani odjezd do vesničky Listvjanka, nejbližšího turistického centra v okolí Irkutsku na břehu jezera Bajkal. Po cestě bude první zastávka ve skanzenu v Taltsy, muzeu s dřevěnými domy, kostely a hospodářskými budovami, které se rozkládá na ploše 67 ha a zahrnuje 40 staveb a více než 8000 předmětů vysoké historické hodnoty. Skanzen přibližuje život obyvatel žijících u Bajkalu v 17. až 19. st., přičemž nejstarší budovou je věž pevnosti Ilimsk z r. 1667. Přejezd do vesničky Listvjanka k ústí řeky Angary, návštěva bajkalského muzea, kde jsou umístěna akvária s endemickými bajkalskými druhy ryb a tuleňů. Oběd v místní restauraci, poté bude přejezd vznášedlem po ledě do přístavu Bajkal, kde vyjedete sedačkovou lanovkou na vyhlídkovou plošinu Kamen Čerského s panoramatickým výhledem na jezero Bajkal při západu slunce z ptačí perspektivy. Návrat do města Irkutsk, večeře v místní restauraci, transfer do hotelu, nocleh.

4. DEN: Irkutsk – Usť-Ordynskij – ostrov Olchon
Po snídani transfer na ostrov Olchon (asi 320 km minibusem). Přibližně v polovině cesty bude zastávka ve vesnici Usť–Ordynskij, setkání se šamanem, informace o životě a zvycích národů, které osídlovaly jižní Bajkal (např. Burjati, Evenkové aj.), návštěva oblastního muzea v Usť–Ordě se zajímavou expozicí z oblasti paleontologie (kosti mamutů, nosorožců, jelenů) a také bytové kultury Burjatů z 19. st.. Po zastávce na oběd v komplexu zvaném Zlatá Horda (v ceně), přejezd k „ledové cestě“, která vede přes tzv. Malé moře na ostrov Olchon. Přestup do terénních minibusů UAZ, jízda přes zamrzlý Bajkal do hotelu na ostrově, večeře v hotelu, nocleh.

5. DEN: ostrov Olchon: skála Šamanka – mys Choboj – ledové jeskyně
Po snídani odjezd k mysu Choboj – nejsevernějšímu mysu a současně nejkrásnějšímu místu ostrova Olchon. Dále návštěva mysu Sagan-Chušun, mysu Burchan (Šamanské skály), který je jedním z devíti posvátných míst v Asii a nachází se nedaleko vesničky Chužir, největšího sídla na ostrově. Během výletu bude zastávka na oběd.  Po obědě budete moci obdivovat kouzelné ledové jeskyně s velkými rampouchy a průzračný led jezera Bajkal. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.

6. DEN: Olchon – Irkutsk
Po snídani odjezd terénními minibusy UAZ zpátky na pevninu přes tzv. ledovou cestu – část Bajkalu zvanou Malé moře. Následuje odjezd minibusem zpět do Irkutsku, ubytování v hotelu, večeře, nocleh.           

7. DEN – odlet Irkutsk – Moskva – Praha
Po snídani odjezd na letiště, plánovaný odlet po poledni, plánovaný přílet do Prahy v odpoledních hodinách.

Cena zahrnuje:

Letenku Praha – Irkutsk – Praha (přes Moskvu, do ceny letenky 14 000,- Kč), letištní taxy a poplatky, transfery, 5x ubytování v hotelu 2-3* nebo penzionu, 5x plnou penzi, služby místního průvodce a česky hovořícího průvodce, výlety a vstupy dle programu, přejezdy dopravními prostředky dle programu.

Cena nezahrnuje:

Doprovodné služby mimo program, alkoholické nápoje, turistické vízum (2 390 Kč/os.), komplexní cestovní pojištění (70 Kč/os./den), příplatek za jednolůžkový pokoj (4 000 Kč).

Minimální počet účastníků:

8 osob

Základní informace o destinaci:

Rusko – oplývá unikátními stavebními památkami a neopakovatelnými přírodními scenériemi. Nezapomenutelný Petrohrad odráží nostalgii metropole imperiálního carského Ruska, Moskva je srdcem i duší pravoslavné Rusi. Zlatý prstenec kolem Moskvy otevírá ve městech Suzdal, Jaroslavl nebo Sergiev Posad (dříve Zagorsk) zahraničnímu turistickému ruchu dříve nepřístupné církevní památky mimořádné historické ceny. Právě zde na vás dýchne ruská povaha, k cizincům vstřícná a pohosti nná. Vodka, bliny, pirožky, kaviár, silný ruský čaj a ruské častušky budou vašimi společníky.

Poloha:

Ruská federace se rozkládá na pomezí Evropy i Asie. Sousedí s Pobaltskými republikami a Finskem na severu, Běloruskem a Ukrajinou na západě, na jihu sahá až k Černému a Azovskému moři, na východě se rozprostírá až k Tichému oceánu.

Rozloha:

17 125 191 km2

Státní zřízení:

federativní poloprezidentská republika.

Obyvatelstvo:

cca 147 mil. obyv.

Hlavní město:

Moskva (cca 12 mil. obyv.). Další velká města: Petrohrad, Novosibirsk, Jekatěrinburg, Nižnij Novgorod, Samara.

Jazyk:

úřední rušti na, dále jazyky jednotlivých autonomních oblastí a republik (tatarština, ukrajinština, čuvaština, němčina). Mladší generace komunikuje i anglicky.

Měna a kurzy:

ruský rubl (RUB). Jedna setina rublu se nazývá kopějka. Mince: 1, 5, 10, 50 kopějek a 1, 2, 5 a 10 rublů. Bankovky: 50, 100, 200, 500, 1 000, 2 000 a 5 000 rublů. Bankovky 5 a 10 rublů jsou již postupně stahovány z oběhu a nahrazovány mincemi o stejné nominální hodnotě. Kurz 1 CZK = 2,76 RUB (29.1.2018).

Podnebí:

většinou vnitrozemské, suché, teplé léto, mrazivá zima se sněhem.

Místní kuchyně:

Základem jsou ryby, houby, zelí, červená řepa a zakysaná smetana. Proslulé jsou studené předkrmy a kaviár (červený i černý). Mezi nejznámější jídla patří: borčš (polévka z masového vývaru, se zelím, červenou řepou, smetanou a bramborami), šči (zelná polévka), pirožky (plněné taštičky), pelmeně (těstoviny buď plněné masem nebo se sýrem, máslem a smetanou), bliny (lívance naslano), vareňje (zavařenina ke sladkým jídlům či k oslazení čaje). Zakuski (předkrmy studené či teplé; například nakládaná zelenina a houby). Nedílnou součástí ruské gastronomie je ruská vodka. Vodka se zde nemíchá s ničím jiným a pije se bez ledu. Předními značkami jsou Stoličnaja, Moskovskaja, Putinka, Kristall, Smirnoff a další. Známý je také sekt Rossijskoe Igristoe. Populární ve světě je také ruský čaj. Pro tradiční vaření vody na čaj se v ruské kuchyni užívá tzv. samovar.

Suvenýry:

lněné vyšívané ubrusy, vyšívané košile – rubašky, šátky s ruskými folklórními vzory, zimní čepice – ušanky, dřevěné matrjošky, zdobené dřevěné nádobí, CD nosiče s klasickou ruskou hudbou, skleněné koule s maketou památek.

Vízová povinnost a vstupní formality:

do Ruska je potřebné vízum, které za poplatek vyřídí AGL travel.

Časové pásmo:

Ruská federace má devět časových pásem. V 1. zóně evropské části Ruska (Moskva) je posun + 2 hod.

Výlety v okolí hotelu

Mapa polohy hotelu