Valencie víkend ***

od 20 790
doprava Letecky | Praha, Letiště Václava Havla
strava Snídaně

Filtr

Poloha:

Valencie nacházející se na pobřeží Středozemního moře je třetím největším městem Španělska a také hlavním městem a administrativním centrem stejnojmenného kraje. Rozkládá se na Pobřeží pomerančového květu, neboli Costa del Azahar, které patří k turisticky vyhledávaným lokalitám.
Je známá jako město fascinující architektury, krásných pláží, domovina světového fotbalového týmu a centrum bujarého nočního života. V jejím okolí se rozkládají roviny poseté pomerančovníky, borovicovými lesy i tvořené krásnými říčními údolími.
Dnes je Valencie krásným historickým městem, v němž se snoubí také četné moderní prvky. Nejen Římané a Arabové, ale také Vizigóti a křesťané zde po sobě zanechali nějakou stopu. Bohaté historické dědictví je viditelné zejména na četných památkách, které jsou mnohdy připomínkou osudových okamžiků města. Najdete zde římské zříceniny, na každém kroku narazíte na nějakou maurskou stavbu a nechybí ani památky spojené se španělským národním hrdinou El Cidem, který ve městě zanechal nesmazatelné stopy. Ve městě najdete takové unikáty, jako je palác Llotja de la Seda, který byl vyhlášen za památku UNESCO. V minulosti se v této budově, která připomíná zlatý věk valencijské prosperity, provozoval obchod s hedvábím. Nesmírně atraktivní je rovněž valencijská katedrála, o níž se říká, že ukrývá Svatý Grál.

Sport a zábava:

Zajímavé památky ve městě
Pravděpodobně nejstarší valencijskou stavbou je místní katedrála. Její největší část byla postavena mezi 13. a 15. stoletím, proto je převážně gotického stylu. Konstrukce však pokračovala i přes další léta, na katedrále tak najdete i prvky baroka, romantismu nebo neoklasicismu. Stánek stojí na místě někdejší mešity, která byla údajně ve 13. století stržena.
Pod gotickou branou tzv. apoštolskou se posledních téměř tisíc let každý čtvrtek odehrává tzv. Vodní soud, který rozhoduje spory mezi farmáři v otázkách přívodu vody. V jedné z kaplí můžete vidět i dvě Goyova plátna. Věž katedrály Miguelete vysoká 60 metrů je gotická zvonice s barokními prvky a je odsud krásný výhled na celou Valencii.
K největším klenotům patří Goyova plátna a také alabastrový kalich, nazývaný též svatý grál. Do města ho přinesl zdejší rodák sv. Vincenc Ferrerský s tím, že z tohoto kalichu pil Ježíš Kristus při Poslední večeři před svým zatčením.

Mezi významné turistické atrakce patří i Lotja de la Seda (Hedvábný trh). Ten se pro svou jedinečnou architekturu dostal i na seznam UNESCO. Je postaven v unikátním stylu valencijské gotiky 15. a 16. století. Bylo to místo, kde se po dlouhá léta obchodovalo s hedvábím a utvářelo se bohatství města.

V poslední době se do popředí turistického zájmu dostává modernistický komplex Ciutat de les Arts i les Ciènces (Město umění a vědy). Je to symbol současné Valencie. Byl navrhnut místními architekty Santiagem Calvarou a Félixem Candelou a jeho konstrukce byla dokončena v roce 2005.
V několika budovách komplexu, které připomínají například obrovské oko, kostru velryby nebo skulptury naprosto nemožné přirovnat k čemukoliv, najdete například operu, oceánografický park, interaktivní muzeum nebo planetárium. Komplex stojí na břehu řeky Turia, který byl v roce 1957 zničen velkou povodní. Nyní je tok uměle veden jinudy, takže podobná katastrofa už nemůže nastat.

Specifickým znakem města jsou Jardines del Turia, park nacházející se ve vyschlém korytě řeky. Jsou tady zahrady plné zeleně, pěšiny i hřiště. Lidé tady hrají fotbal, běhají, jezdí na kole, odpočívají. Staré elegantní mosty vedoucí přes koryto řeky tak působí trochu kuriózně. Kromě nočních barů a joggingu v korytu řeky si ve Valencii příjdou na své i milovníci umění. V Museo Bellas Artes si mohou užít jednu z nejlepších sbírek velikánů jako El Greco, Goya nebo Velasquez.
MĚSTSKÉ HRADBY
Staré město bylo obehnáno vysokými hradbami, protože kromě koryta řeky Turia nemělo přirozenou ochranu, stojí totiž na rovině. Z opevnění zbyly jen věže Torres de Serranos a na druhé straně Torres de Quart. Tyto dva monumenty dávají jen tušit, jak mohutné bylo městské opevnění.

Stravování:

Snídaně

Vzdálenosti:

Hotel se nachází ve vzdálenosti max. 900 m od centra.

Cena zahrnuje:

letenku Praha Valencia Praha v optimální knihovací třídě, příruční zavazadlo do 8 kg, 3 noci ubytování v hotelu se snídaní, pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

odbavené zavazadlo, taxi do hotelu (cca. 25 EUR), pojištění léčebných výloh

Speciální nabídka:

na vyžádání lze udělat libovolně dlouhý pobyt

Výlety v okolí hotelu

Mapa polohy hotelu