Toulky Jižní Albánií - poznávací okruh s pobytem u moře

Toulky Jižní Albánií - okruh s pobytem u moře

Toulky Jižní Albánií - poznávací okruh s pobytem u moře

11 denní poznávací zájezd po jižní Albánii spojený s pobytem u moře

PŘIPRAVUJEME PRO VÁS NA PŘÍŠTÍ ROK

Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Program

1. den
odlet z Prahy přímým letem na Korfu, transfer z letiště, ubytování, volno. 

2. den
Bistrica, Gjirokastra, nocleh v Gjirokastře
Po snídani transfer do přístavu a odjezd trajektem do albánského přímořského letoviska Saranda. Přípitek na uvítanou a úvodní informační schůzka s průvodcem. Návštěva antického města Butrint. Přejezd do přírodní rezervace Bistrica, jednoho z nejkrásnějších míst jižní Albánie na úpatí vysokých hor. Návštěva hlavního pramene řeky s výstižným názvem Modré oko. Cesta dále do vnitrozemí. Krátká zastávka ve vesnici Muzina, kde je panoramatický výhled na údolí řeky Bistrica a kostel Nejsvětější Trojice. Příjezd do malebného města šedých střech Gjirokastra, zapsaného v seznamu kulturního dědictví UNESCO. Ubytování v hotelu. Odpoledne prohlídka starého centra města, citadely, etnografického muzea a Starého bazaru s různými tavernami a obchody se suvenýry, včetně věhlasného albánského stříbra (tzv. filigran), návrat do hotelu. 

3. den
Tepelena, Berat, nocleh v Beratu 
Dopoledne přejezd malebnou krajinou údolím řeky Vjosa až do starého města tisíce oken Berat (UNESCO), známého nejen svojí středověkou otomanskou architekturou, ale i dobrým vínem. Cestou dvě zastávky. První u tmavomodrého hlubokého pramene s názvem „Matka všech pramenů“ poblíž jezera Virua a druhá zastávka ve městě Tepelena, v rodišti vládce Ali Paši, jehož socha zkrášluje stejnojmenné náměstí. V odpoledních hodinách příjezd do hotelu, ubytování a odpočinek. Možnost procházky po promenádě anebo ochutnávka vína v některé z taveren.

4. den
Fier, Vlora, nocleh ve Vloře 
Dopoledne prohlídka města Berat. Návštěva staré čtvrti Mangalem a Gorica, hradu a známého muzea s ikonami mistra Onufrího. Odpoledne následuje přejezd do nejslavnějšího albánského města Vlora, kde byla v r. 1912 vyhlášena nezávislost Albánie nad Tureckem. Cesta vede přes nádrže, kde se odpařováním mořské vody vyrábí prvotřídní jodizovaná sůl přímo u Jaderského moře. Prohlídka centra města Vlora, staré mešity, památníku a muzea nezávislosti. Volno na nákupy a občerstvení v centru. Následuje ubytování v hotelu a večeře. 

5. den
Llogara, Himara, nocleh v Himaře
Dopoledne přejezd do národního parku Llogara. Jízda autobusem povede krásnou přírodou a místy, kde původně vedla stará římská cesta. Pěší procházka k tzv. Caesarové soutěsce a k mystickému vchodu do nepřístupné podzemní jeskyně. Odpoledne prohlídka malebné vesnice Himara, s ruinami hradeb a starých kostelů, s nádherným výhledem na panenské pláže a krásné vnitrozemí Albánie. Při cestě zastávky na focení panoramatických výhledů ve vesnicích Dhermi a Vuno, přes jednosměrnou ulici, kde je i jediný semafor v celé jižní Albánii. Dále po cestě krátká zastávka u kaňonů řeky Gjipe s kouzelnými výhledy na divoké přírodní scenérie Albánské riviery. Odpoledne příjezd do hotelu v Himaře, večeře, ubytování a odpočinek.

6. den
Panormo, Borsh, Saranda, nocleh v Sarandě
Dopoledne návštěva letohrádku Ali Pashi Tepelenského poblíž vesnice Qeparo v zátoce Panoramo. Cestou zastávka u bývalé ponorkové základny, další zastávka na občerstvení v restauraci uprostřed překrásných vodopádů ve vesnici Borsh. Odpoledne výstup k ruinám hradu Borsh. V podvečer přejezd do letoviska Saranda večeře a ubytování.

7. - 10. den
Saranda, odpočinek a koupání
Volné dny pro odpočinek a koupání na hotelové pláži. Možnost občerstvení v různých tavernách a restauracích poblíž hotelu anebo přímo v hotelové restauraci u pláže. Možnost výletu do řecké Pargy.

11. den
dopoledne volno, odpoledne odjezd trajektem zpět na Korfu, transfer na letiště, odlet do Prahy.

Cena zahrnuje

Letenku Praha – Korfu – Praha včetně všech poplatků
trajektové lístky Korfu – Saranda – Korfu
1x ubytování se snídaní na Korfu
transfery dle programu
po dobu okruhu ubytování se snídaní v hotelích kategorie 2-3*
dopravu klimatizovaným busem/minibusem
služby česky hovořícího průvodce během celého pobytu

Cena kolem 25 000 Kč - bude upřesněna dle termínu

Cena nezahrnuje
Cestovní pojištění a pojištění storna
vstupné na památky (cca. 15 EUR/os./pobyt)
další občerstvení včetně nápojů

Změna programu vyhrazena. Minimální počet 16 osob.