Arménie, Gruzie - poznávací zájezd

Arménie - Gruzie - poznávací zájezd

8 denní poznávací zájezd po Arménii a Gruzii

PŘIPRAVUJEME PRO VÁS NA PŘÍŠTÍ ROK

Jerevan - Garni - Geghard - Echmiadzin - jezero Sevan - Tsachkadzor - Tbilisi - Stephantsminda - Ananuri - Mccheta - Sighnaghi - Tsinandali - Kvareli - Nekresi
Stravování: upravená necelá plná penze: 4x oběd, 5x večeře, 1x galavečeře - rozvržení dle programu
Doprava: letecky

Program

1. den
Praha - Jerevan:
Odlet do Jerevanu, přílet v nočních hodinách, transfer do hotelu, ubytování.

2. den
Jerevan:
Snídaně v hotelu, prohlídka města, Matenadaran, Státní historické muzeum, Národní obrazová galerie, Muzeum S. Paradžanova, oběd v hotelu, odpoledne volno. Fakultativně – návštěva „Vernisáže“, tržiště uměleckých předmětů a suvenýrů pod širým nebem, večeře v typickém arménském restaurantu „Starý Jerevan“ v centru města.

3. den
Garni – Geghard – Echmiadzin:
Snídaně v hotelu, odjezd na prohlídku měst Garni a Geghard. Garni – architektonický komplex, památník arménské kultury z dob antiky, pevnost. Geghard – věhlasný klášter na skále, součást fondu světového dědictví UNESCO. Oběd v restaurantu „Paros“.
Přejezd do města Echmiadzin, prohlídka města, chrámy Ripsime, Gajane (7.stol.), chrám Nebeských andělů – Zvartnots (7.stol.). Návrat do hotelu v Jerevanu ve večerních hodinách, večeře.

4. den
Jezero Sevan – horské středisko Tsachkadzor:
Snídaně v hotelu, odjezd k jezeru Sevan – největší jezero Kavkazu s úžasnou přírodou a křišťálově čistou vodou, oběd v restauraci „Achtamar“ na břehu jezera. Odpoledne přejezd 
do horského střediska Tsachkadzor, které je jedním z nejpopulárnějších a nejpříjemnějších lázeňských center v Arménii, ubytování v hotelu. Individuální volno k procházkám po středisku, fakultativně návštěva klášterního komplexu Kečaris. Galavečeře v hotelu zaměřená na ochutnávku arménských specialit, spojená s folklorním programem.

5. den
Tsachkadzor – Tbilisi:
Snídaně v hotelu, odjezd do Gruzie, cestou zastávka u klášterního komplexu Haghpat, vstup fakultativně, oběd není v ceně.
Příjezd do Tbilisi, ubytování v hotelu. Prohlídka Tbilisi. 
Večeře v místním restaurantu „Maspindzelo“, večer společná návštěva folklorního vystoupení v divadle „Nabadi“, návrat do hotelu.

6. den
Oblast Kazbegi – Stephantsminda – Ananuri – Mccheta – Tbilisi:
Snídaně v hotelu, celodenní výlet do oblasti Kazbegi (150 km), oběd ve městečku Stephantsminda v místní restauraci, s typickým gruzínským menu. Prohlídka starodávného kostela Gergeti Trinity (při jasném počasí úžasné výhledy na ledovce a pohoří Kavkazu), přejezd do města Ananuri prohlídka hradního komplexu na řece Aragvi a pevnosti.
Na zpáteční cestě prohlídka města Mccheta – katedrála Svetitskhoveli z 11. století (do nedávné doby sloužila katedrála jako pohřební místo gruzínských králů a členů královských rodů; podle legendy je zde uložena košile Ježíše Krista), klášter Jvari (z 6. stol., tyčící se nad soutokem řek Mtkvari a Aragvi; pravděpodobně nejstarší dochovaný kostel v Gruzii). Večeře v místní restauraci („Salobie“), návrat do hotelu v Tbilisi.

7. den
Oblast Kachetie – Sighnaghi – Tsinandali – Kvareli – Nekresi a Gremi – Tbilisi:
Časně ráno snídaně v hotelu, celodenní výlet do oblasti Kachetie, nejvýchodnějšího regionu Gruzie. Město Sighnaghi – jedno z nejmenších měst země, charakteristické výrobou koberců a produkcí vína; prohlídka kláštera sv. Nina v Bodbe. Individuální volno k obědu (oběd není v ceně zájezdu). Přejezd do města Tsinandali – historická vinice, která svého času patřila aristokratickému básníkovi z 19.stol., Alexanderovi Chavchavadze; návštěva básníkova muzea. Přejezd do města Kvareli – prohlídka kostelů v Nekresi (historické město, založené kolem 2.stol.př.n.l.) a Gremi (královská citadela a komplex kostelů Archanděla Michaela a Gabriela), večeře v Kvareli v jedné z místních restaurací, s typickým gruzínským menu.
Večer návrat do hotelu v Tbilisi.

8. den
Tbilisi - Praha:
Časně ráno snídaně v hotelu, transfer na letiště Tbilisi. Odlet do Prahy.

Cena zahrnuje

• Letenky (včetně tax a poplatků)
• 7x ubytování se snídaní (hotely 3*/4*)
• 4x oběd, 5x večeře, 1x galavečeře
• výlety a vstupy do objektů a památek dle programu
• folklorní večer
• transfery dle programu
• služby místního průvodce
• česky mluvící průvodce po celou dobu zájezdu
• pojištění CK dle zákona
služby česky hovořícího průvodce během celého pobytu

Cena kolem 39 000 Kč - bude upřesněna dle termínu

Cena nezahrnuje
• Cestovní pojištění, pojištění storna zájezdu
• nápoje
• vstup do klášterního komplexu Haghpat
• spropitné a další osobní výdaje

Změna programu vyhrazena. Minimální počet 10 osob.