SEVERNÍ ALBÁNIE - informace o zemi

NABÍDKA ZÁJEZDŮ DO ALBÁNIE

Pojďte s námi navštívit tuto netradiční zemi. Od roku 2016 jsme pro Vás připravili NOVINKU a tou je Severní Albánie - oblast Drače a jeho nekonečné 10 km dlouhé písečné pláže. Přímo v Durresu / Drači můžete obdivovat starověký amfiteátr, můžete zažít atmosféru hlavního města, které je vzdáleno pouhých 36 km a také Vám rádi nabídneme fakultativní výlet do Beratu, města tisíce oken, které je pod ochranou UNESCA nebo do starověkého města Apollonia.

Severní část pobřeží je vhodná pro milovníky písečných pláží. Pro cestu do Albánie Vám stačí pouze občanský průkaz. 

Kompletní informace o Albánii - klimatu, měně, kuchyni a dalším - naleznete zde.

Fotogalerie na Facebooku

DRAČ - DURRES

VLORA

TIRANA

FAKULTATIVNÍ VÝLETY:

1)  MĚSTO DRAČ (Durres) s návštěvou továrny na výrobu BRANDY SKANDERBEG

Návštěva největší výrobny "Skënderbeu Konjak", alkoholického nápoje nejvyšší kvality, který se stal symbolem Albánie. Je připravován dle původní tradiční receptury za nejpřísnějších opatření. Vyznačuje se pronikavou vůní a jemnou chutí. Výlet je spojen s prohlídkou historického centra města Drač (Durres), kde navštívíte Amfiteátr ze 2 stol.n.l., nádhernou pestrobarevnou mozaiku objevenou pod domem v residenční čtvrti města a archeologické muzeum, které se nachází u moře a nabízí překrásnou vyhlídku na staré město.

Cena: 22 EUR na osobu

děti 0-5 let Zdarma, děti 6-12 let 50% sleva

Cena zahrnuje: transfer z hotelu a zpět, vstup do výrobny brandy, služby průvodce

Cena nezahrnuje: oběd 10 EUR na osobu, vstupné do Amfiteátru a Archeologického muzea

 

2) HLAVNÍ MĚSTO TIRANA A HISTORICKÉ MĚSTO KRUJA

Výlet do města Kruja, které je úzce spjato se životem vojevůdce Skanderbega, zde navštívíte Skanderbegův hrad a etnografické muzeum. Dále navštívíte atraktivní Medieval  Bazar, jehož zvláštností je, že všechny jeho obchody  jsou postaveny ze dřeva. Zde si může nakoupit tradiční řemeslné výrobky. Výlet pokračuje do hlavního města Tirany. Po příjezdu oběd v místní restauraci, návštěva Národního historického muzea, Hodinové věže, Mešity Etem Bey a návštěva dříve nepřístupné čtvrti nejvyšších představitelů komunistické strany „ Bloku“. Návrat zpět do hotelu.

Cena: 35 EUR na osobu

děti 0-5 let Zdarma, děti 6-12 let 50% sleva

Cena zahrnuje: transfer z hotelu a zpět, vstup do hradu v Kruja , místní taxy, služby průvodce

Cena nezahrnuje: oběd 10 EUR na osobu, další vstupy v  Kruja a Tiraně

 

3)  BERAT MĚSTO TISÍCŮ OKEN (UNESCO)

Výlet do starobylého města Berat zapsaného v seznamu Unesco. Návštěva  krásně zachovalého  hradního komplexu s pevností a více než 20ti kostely (většina ze 13 stol.),  mešitou s minaretem postavenou po osmanské nadvládě, Katedrálou St. Nicholas s muzeem věnovanému největšímu albánskému malíři fresek Onufriovi, jeho synovi Nicholasovi a dalším malířům. Zde se nachází velké množství ikon, posvátných nádob, knih pokrytých stříbrem a dalších. Dále následuje oběd v tradiční místní restauraci. Po obědě volný program a návrat do hotelu.

Cena: 35 EUR na osobu

děti 0-5 let Zdarma, děti 6-12 let 50% sleva

Cena zahrnuje: transfer z hotelu a zpět, vstup do hradního komplexu a Muzea Onufriho, místní taxy, služby průvodce.

Cena nezahrnuje: oběd 10 EUR na osobu.