Albánie - Fakultativní výlety

Albánie - Fakultativní výlety


ALBÁNIE - FAKULTATIVNÍ VÝLETY


Město Gjirokastra

Výlet do středověkého města Gjirokastra (památka UNESCO).  Celodenní výlet. Cena zahrnuje transfer z/do hotelu, který se nachází na Albánské rivieře, oběd v restauraci Fantazia v centru města Gjirokastra, vstupné na hrad, služby česky mluvícího průvodce. Po cestě zastávka u překrásného místa zvaného „Modré oko“ – přírodní rezervace.

Minimální  účast 8 osob.

Orientační cena 28,- EUR, děti do 10 let ZDARMA.

Antické město Butrint (půldenní výlet)

Antické město Butrint (památka UNESCO). Půldenní výlet. Navštívíme lázně, amfiteatr, baptisterium a okolí antického města za doprovodu česky mluvícího průvodce. Cena zahrnuje transfer z/do hotelu, občerstvení, vstupné do Butrintského areálu, služby průvodce. Návrat do hotelu v odpoledních hodinách.

Minimální účast 5 osob.

Orientační cena 17,- EUR, děti do 10 let ZDARMA.

Antické město Butrint (celodenní výlet)

Antické město Butrint (památka UNESCO). Celodenní výlet. Navštívíme lázně, amfiteatr, baptisterium a okolí antického města za doprovodu česky mluvícího průvodce. Dále se přesuneme do letoviska Ksamil, odpočinek a plavání v průzračných vodách Ksamilu. Oběd v Ksamilu. Cena zahrnuje transfer z/do hotelu, oběd, vstupné do Butrintského areálu, služby průvodce. Návrat do hotelu ve večerních hodinách.

Minimální účast 5 osob.

Orientační cena 30,-. EUR, děti do 10 let ZDARMA.

Antické město Foinike

Antické město Foinike. Půldenní výlet. Společně navštívíme město více jak 2000 let staré, kde Makedonie a Řím uzavřely dohodu, která ukončila Makedonskou válku. Cena zahrnuje transfer z/do hotelu, občerstvení, vstupné do archeologického areálu, služby česky mluvícího průvodce.

Minimální účast 10 osob.

Orientační cena: 14,- EUR, děti do 10 let ZDARMA.

Kláštery a kostely v okolí města Saranda

Celodenní výlet. Navštívíme společně klášter Demaj, Mesopotam a mešitu v Delvině. Cena zahrnuje transfer z/do hotelu, oběd, veškeré vstupné, služby česky mluvícího průvodce.

Minimální účast 10 osob.

Orientační cena: 30,- EUR, děti do 10 let ZDARMA.

Pláže Albánské riviéry

Celodenní výlet. Návštěva národního parku Llogara, zastávka na plážich  Dhermi, Himara, Borsh, Qeparo. Oběd u vodopádů – restaurace Borsh. Cena zahrnuje transfer z/do hotelu, oběd, veškeré vstupné, služby česky mluvícího průvodce.

Minimální účast 10 osob.

Orientační cena:  39 €/osobu, děti do 10 let ZDARMA.

Ponorková základna

Celodenní výlet. Navštívíme společně tajuplnou ponorkovou základnu bývalého diktátora Envera Hodži, která byla tajná, a do které měli přístup jen vyvolení. Albánie kdysi vlastnila 4 ponorky, z nichž dnes zbyly jen 3. Jejich provoz se ukázal jako velice nákladný, a proto v 90. letech Albánie již do nich více neinvestovala. Cena zahrnuje transfer z/do hotelu, oběd u vodopádů ve vesnici Borsh, vstupy, služby česky mluvícího průvodce.

Minimální účast 10 osob. 

Orientační cena: 56,- EUR, děti do 10 let ZDARMA.