Fakultativní výlety - Korfu

Fakultativní výlety - Korfu

FAKULTATIVNÍ VÝLETY V ČESKÉM JAZYCE

LODNÍ VÝLET DO MĚSTEČKA PARGY A NA OSTROV PAXOS

Na tomto nezapomenutelném lodním výletě budete mít možnost navštívit půvabné městečko na řeckém pobřeží Pargu. Parga Vás přivítá svým starobylým benátským hradem, který střeží vstup do zálivu, kde se městečko rozkládá. Budete mít dostatek času, abyste se zde porozhlédli a navštívili četné obchůdky a taverny nebo se můžete věnovat koupání a slunění na místních písečných plážích. Dále bude následovat plavba až k souostroví pěti malých ostrůvků Paxi, kde se vylodíte na největším z nich. Navštívíte hlavní městečko Gaios, které vás jistě okouzlí svým klidem, půvabem a pohostinností místních obyvatel. Vychutnejte si kávu nebo jiné osvěžení v jedné z místních kaváren. Můžete tu v klidu odpočívat na pláži, koupat se v průzračných vodách ostrova, nebo se jen procházet klidnými uličkami.

7:30-21:00, dospělý 32 EUR/dítě 16 EUR

VELKÝ OKRUH OSTROVEM

Celodenní výlet, ve kterém navštívíte nejkrásnější místa ostrova Korfu. Výlet zahájíte návštěvou letohrádku Achilion, sídla císařovny Alžběty, zvané Sissi, který je zdoben pouze motivy z řecké mytologie. Prohlédnete si prostory zámku a nádhernou zahradu, která jej obklopuje. Výlet si zpříjemníte ochutnávkou tradičních alkoholických nápojů v likérce Koum Kouat. Pokračujeme prohlídkou turistického střediska Paleokastritsa, kde si prohlédneme muzeum a mnišský klášter. Poté nás cesta zavede do vesničky Lakones na vyhlídku Bella Vista, kde můžete obdivovat jednu z nejkrásnějších scenérií celého Středozemního moře. Tradiční suvenýry z ostrova Korfu si můžete nakoupit ve vesničce Makrades. Cestou zpět budete mít možnost se kochat krásným výhledem na západní pobřeží s ostrovy Diapontia

8:00-18:00, dospělý 29 EUR/dítě 14,50 EUR – cena bez vstupu do Achilionu

ŘECKÝ VEČER

Tradiční řecký večer u Kato Korakiana v objektu Luna d´Argento má bohatý program, který zahrnuje ukázku řeckých a korfských lidových krojů  a tanců, řecké písně a břišní tance  za doprovodu živé řecké hudby. Uslyšíte také sólo na buzuki.

Během programu je podávána večeře, skládající se ze 4 chodů (předkrm, hlavní chod, řecký salát a dezert) a po celý večer je neomezená konzumace vína a džusu.

V průběhu večera je možno zatančit si za doprovodu typicky řeckých a světových melodií

8:30-1:00, dospělý 25 EUR/dítě 12,50 EUR

AQUALAND

Zábavní park ležící poblíž hlavního města Kerkyry na planině s názvem Ropa upoutá určitě každého nejen děti, ale i dospělé. Ráno Vás autobus přiveze do tohoto báječné místa, kde můžete celý den strávit objevováním nejrůznějších tobogánů, skluzavek a bazénu. Naleznete tu nejrůznější atrakce pro všechny věkové kategorie. Je tu tobogán s názvem Černá díra, ve které nasednete do velkých gumových kruhů a necháte se unášet proudem. Pro odvážnější jsou tu tobogány Kamikadze. Dále tu objevíte Twister, Divokou řeku a velké množství dalších tobogánů. Pro nejmenší je tu speciální koutek i s nafukovacím hradem. Odpočívat můžete v mírném proudu Líné řeky či na lehátku se slunečníkem. Ani občerstvení a obchod se suvenýry nesmíte vynechat.

9:00-18:00, dospělý 30 EUR/dítě 22 EUR

ALBÁNIE

Celodenní výlet, který Vám umožní uvidět Albánii a životní styl nejchudší evropské země. Po vyplutí z přístavu v Kerkyře loď pluje podél Albánského pobřeží do přístavu v Sarandě. Můžete se tu procházet po městečku nebo se koupat na jedné z místních pláží. Pro milovníky historie je za poplatek připraven výlet s průvodcem do Butrintu – antického města pod patronátem UNESCO. Toto město zmizelo pod bujnou vegetací a bylo znovuobjeveno archeology. Můžete zde obdivovat velmi zachované divadlo, zbytky římských lázní, římský chrám s obdivuhodnou mozaikovou podlahou a mohutné městské zdi.

7:30-21:00, dospělý 32 EUR/dítě 16 EUR + přístavní poplatek 10 EUR/osoba

LODNÍ BARBECUE na západním pobřeží

Celodenní lodní výlet spojený s plavbou kolem západního pobřeží ostrova Korfu. Loď vyplouvá z Paleokastritsy, jednoho z nepůvabnějších letovisek na Korfu a pokračuje do střediska Liapades. Loď poté zamíří směrem na jih. Cestou můžete obdivovat jedinečné skalní útesy, přírodní scenérie, jeskyně s křišťálově čistou vodou Iónského moře i oblázkové pláže. Na jedné z nich se údajně Odysseus střetl s Nausikou. Všichni turisté budou moci poznat pohostinnost kapitána lodi, který jim bude nabízet nápoje po celou dobu plavby. Po připlutí na „Paradise beach“ následuje asi 3 hodinová přestávka. Zatímco kapitán Stefanos a jeho posádka budou připravovat chutný oběd, který se skládá z místních specialit, budete mít dostatek času k odpočinku, koupání nebo potápění a objevování tajů Iónského moře. Odpoledne se loď vrací zpět podél pobřeží. Při nepříznivém počasí možnost změny programu.

10:00-16:00, dospělý 31 EUR/dítě 15,50 EUR