Uzbekistán - Města z pohádek tisíce a jedné noci - Taškent, Samarkand, Buchara, Chiva

Uzbekistán - poznávací zájezd - připravujeme nové termíny

9 denní poznávací zájezd po střední Asii

PŘIPRAVUJEME PRO VÁS NA PŘÍŠTÍ ROK

Uzbekistán - Města z pohádek tisíce a jedné noci

TAŠKENT - SAMARKAND - BUCHARA - CHIVA - URGENČ - TAŠKENT

Stravování: polopenze, snídaně a večeře dle programu, začíná se snídaní v den příletu a končí se opět snídaní před odletem
Doprava: letecky
Fogografie ze zájezdu

Program

1. den
Odlet do Taškentu, noční let. 

2. den
Taškent:
Přílet do Taškentu, ubytování, snídaně. Okružní jízda městem, prohlídka divadelního náměstí, památníku obětem zemětřesení v roce 1966, Barak Khánova medresy (muslimská střední škola), mausolea Kaffal Shashi, tržiště, řemeslné dílny a překrásné stanice metra. Večeře, nocleh v hotelu.

3. den
Taškent - Samarkand:
Po snídani, odjezd do Samarkandu, vzdáleného 330 km. Cestou krátká zastávka na vesnickém trhu. Příjezd do Samarkandu v poledne, fakultativně oběd, od 15:00 hodin první část okružní jízdy městem s prohlídkou náměstí tří mešit, mausolea Gur Amir. Večeře v tradiční místní restauraci, ubytování v hotelu. 

4. den
Samarkand:
Po snídani celodenní okružní jízda městem, prohlídka mešity Bibi Chanum, prohlídka hedvábného bazaru, observatoře Ulug Beka, archeologického muzea a komplexu Afrosiab a nekropole Shakh-i-Zinda. Večeře v typickém uzbeckém domě. Nocleh v hotelu. 

5. den
Samarkand - Shakhrisabz - Buchara:
Po snídani v brzkých ranních hodinách (7:30 hodin) přejezd s několika zastávkami do 380 km vzdálené Buchary. Cestou návštěva uzbecké rodiny, pokračování do Shahrisabz, prohlídka městečka Shahrisabz, návštěva zbytků paláce Ak-Saray, mešity Kuk Gumbas, mauzolea Dshehanghir a Saifetdin Kuol a Páteční mešity. Odpoledne pokračování do Buchary, večeře v místní restauraci, nocleh v hotelu. 

6. den
Buchara:
Po snídani celodenní prohlídka města: architektonický komplex náměstí Poi- Kalon s mešitou a minaretem, mešitou Mir- Arab, pevností Ark, bývalá rezidence emirů Buchary, mešita Bolo-Hauz, mauzoleum Ismaila Samanida, mauzoleum Chasma-Ayub. Odpoledne okružní jízda městem: obchodní domy ze 16. století: tržiště s pokrývkami hlavy- Telpak Furushon, mešita Magoki - Attori obchodní centrum klenotníků Toki-Zargoron, kupole směnárníků Toki-Sarrafon architektonický komplex Lyabi-Hauz, palác Nadir Devon Begi, folklorní program v mešitě Nadir Devon Begi, večeře v uzbecké restauraci, nocleh v hotelu. 

7. den
Buchara – Chiva:
Po snídani odjezd přes poušť Kyzylkum do 450 km vzdálené Chivy. Cestou několik zastávek na zajímavých místech pouště a na břehu řeky Amudarji. Přestávka na oběd formou pikniku. Příjezd do Chivy, ubytování v hotelu. Večeře v typické restauraci, nocleh v hotelu.

8. den
Chiva – Urgenč – let do Taškentu:
Po snídani odjezd na prohlídku Chivy (UNESCO) – minaret Kalta Minor, medresa Rakhim Khan, mauzoleum Pahlavan Mahmud, mešita a minaret Djuma, minaret a škola Islam Khoja, Páteční mešita a palác Tač-chauli. Odpoledne odjezd do města Urgenč, cestou večeře. Transfer na letiště v Urgenči, přelet do Taškentu, ubytování v hotelu. 

9. den
Taškent – Praha:
Snídně v hotelu, odlet do Prahy v 10:00 hodin, předpokládaný přílet do Prahy 13:10 hodin.

Cena zahrnuje

- letenky Praha – Taškent – Praha
- letenku na let Urgenč – Taškent 
- 7x ubytování ve dvoulůžkových pokojích v hotelích 3*** nebo 4**** 
- snídaně a večeře dle programu
- 1 piknik 7. den programu
- všechny transfery po cestě klimatizovaným autobusem
- doprovod kvalifikovaného místního průvodce a česky hovořícího průvodce
- vstupy do objektů s průvodcem
- folklorní koncert v Buchaře 
- odnos zavazadel na letištích a v hotelích

Cena kolem 41 000 Kč - bude upřesněna dle termínu

Cena nezahrnuje
- vízum (zajistí cestovní kancelář AGL travel), platí se na letišti v Taškentu, 70,- USD
- cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu
- osobní výdaje

Změna programu vyhrazena. 
Minimální počet účastníků zájezdu 10 osob.