HOTEL GRAND

od 17 690
doprava Letecky | Praha, Letiště Václava Havla
strava Snídaně
Vzdálenost od pláže: 0 m
Vzdálenost od pláže 0m
Bazén
Blízko centra
Klimatizace
Přímo na pláži
TV
Vzdálenost od pláže: 0 m
Wi-Fi

Filtr

Poloha:

hotel se nachází na přímo u moře na jižním konci zálivu v Sarandě. Hotel má vlastní malou oblázkovou pláž a terasu u moře s lehátky a slunečníky. V okolí hotelu je velké množství obchodů, restaurací a barů.

Ubytování:

hotel nabízí ubytování ve 25 dvoulůžkových pokojích standard (s možností přistýlky pro děti do 12 let). Většina pokojů má balkón a částečný nebo přímý výhled na moře nebo do zástavby a jsou vybaveny koupelnou (sprcha, toaleta, fén), satelitní televizí, Wi-Fi, minibarem a klimatizací (v ceně).

Vybavení a služby hotelu:

recepce s 24 hodinovou službou, lobby bar, restaurace se středomořskou kuchyní, směnárna, úschovna zavazadel, výtah.

Sport a zábava:

bazén s oddělenou sekcí pro děti, animační program, karaoke, večerní programy s hudbou, vodní sporty na hlavní pláži.

Stravování:

snídaně formou bufetu. Možnost dokoupení servírovaných večeří.

Vzdálenosti:

pláž: 0 m
centrum letoviska Saranda: 100 m
přístav Saranda: 1,5 km

Cena zahrnuje:

leteckou dopravu Praha – Korfu – Praha, letištní taxy a poplatky, transfery, zpáteční lodní lístek Korfu-Saranda, služby českého delegáta (na telefonu), 1x ubytování v hotelu na Korfu se snídaní (hotel 2-3*), 6x, 9x,10x nebo 13x ubytování se snídaní, místní pobytovou taxu, pojištění CK dle zákona č.159/1999.

Cena nezahrnuje:

komplexní cestovní pojištění (36 Kč/den/os. od 15 let, 25 Kč/den/dítě 2-15 let), příplatek za jednolůžkový pokoj (od 800 Kč/noc).

Základní informace o destinaci:

JIŽNÍ ALBÁNIE, to je relaxace na malých hotelových plážích letoviska Saranda a jeho okolí. Pláže jsou oblázkové, někdy ne širší než 4 metry. Vstup do moře navazuje na okolní kopcovitý terén a je proto vhodný spíše pro plavce. Okolí přímo vybízí k výletům a to do historického města Butrint, kde se prolínají nejstarší stavební slohy, počínaje řeckým amfiteátrem a benátskou věží, která zde střeží vjezd do přístavu opuštěně již několik století, konče. Dalším krásným místem je historií prodchnuté město Gjirokastra.
Koupete se rádi pokaždé na jiné pláži? Půjčte si auto a projeďte se směrem na sever podél „Albánské riviéry“ a můžete se zastavit u kterékoliv pláže, která vás zaujme. Poznáte tak mnohé krásné písečné anebo oblázkové pláže, které jsou mnohde nedotčené turisty. Celý den vás nikdo nebude rušit, můžete si užívat pouze moře, pláže a slunce.

Základní informace o destinaci:

SARANDA je přístavní město, které se rozprostírá kolem krásného zálivu ohraničeného horami. Je součástí Albánské riviéry hojně navštěvované řeckými turisty z Korfu. V létě zde teploty dosahují často i ke 40°C ve stínu. Uprostřed letoviska je velký záliv s oblázkovou městskou pláží lemovanou olivovníky a agáve.

Sarandu založili Illyrové, Cicero ji zmiňuje jako příhodný přístav. Město nebylo nikdy kolonizováno a ve 2. a 3. st. n. l. dosahovalo značné prosperity. O tom svědčí mozaiky, které byly objeveny v různých částech dnešní Sarandy. Jméno Saranda je odvozeno od jména byzantského kláštera Agioi Saranda (Čtyřicet svatých) z 10. století. Název města pochází až z počátku 20. století, z dob začátku albánské nezávislosti, kdy město dostalo svůj albánský název. Saranda je výhodným místem pro poznávání jižní oblasti Albánie.

Výlety a pamětihodnosti:

BUTRINT - jižně od Butrintského jezera a 18 km od Sarandy se rozkládá nejdůležitější albánské archeologické naleziště Butrint, které je součástí kulturního dědictví UNESCO. Město bylo známé již v 7 století př.n.l.. Podle Dionysia z Halicarnassu je místo spojováno s Trojským princem Aeneasem, který tudy procházel na cestě do chrámu Dodona (dnes na území Řecka), kde složil věštkyni hold obětováním býka na místě, kde začalo vznikat město Butrint. Římský básník Virgilius toto uvádí ve svém eposu „Aeneas“. Nejzajímavější je Asklepiův (Bůh zdraví) chrám z 2. století př.n.l., dále divadlo pro 1500 diváků ze 3. století př.n.l. (nyní hostí Mezinárodní divadelní festival, který se koná každé září). Další ukázkou starověké kultury je Baptistérium (druhé největší po baptisteriu v chrámu sv. Sofie v Istanbulu), mozaikové obrazy na podlaze zobrazují výjevy vody, spásy a vykoupení. Za povšimnutí stojí křtitelnice, která bývala fontánou a jejíž voda byla ohřívána podlahovým topením a vedena pod mozaikou až k fontáně/křtitelnici. Mozaiky na podlaze kryje, tak jako všude v areálu písek, který je chrání před povětrnostními vlivy.GJIROKASTRA
 - město vzniklo ve 13. století kolem hradu tyčícího se na vrcholu kopce. V 15. století bylo město dobito Turky a stalo se centrem centrální a jižní Albánie. Vzkvétalo až do požáru v 17. století. Významné stavby proto pocházejí až z 19.-20. století. Od roku 2005 je město na seznamu dědictví UNESCO. Citadela byla chráněna sedmi věžemi, hradby mívaly tři brány, z toho jsou pro vstup dnes používány dvě. Za prohlídku stojí obytné domy pocházející z 19. století, které jsou unikátní. Domy mají nižší podlahy, úzké vstupy, a malá okna zasazená vysoko ve zdi. Vstupní klenby z kamene zdobí vyobrazení zvířat a ptáků. V přízemí je tradičně umístěno skladiště, prostory pro zvířata a cisterna (stera), kam se přiváděla dešťová voda ze střechy. Horní patra patří tradičně k obytným (toto uspořádání je typické pro turecké domy).MODRÉ OKO - Syri i Kaltër – podzemní pramen, který vyvěrá v jezírku kruhového tvaru. Ve středu je jezírko sytě modré a u okrajů ostře modravé – připomíná oko. Skály, z nichž pramen vyvěrá, se nachází až 45 metrů pod povrchem jezírka, které nebylo nikdy zcela prozkoumáno.

Výlety v okolí hotelu

Mapa polohy hotelu