Filtr

Informace o zájezdu:

SARANDA – MODRÉ OKO – GJIROKASTRA – TEPELENA – BERAT – VLORA – LLOGARA – HMARA – QUEPARO – BUTRINT – SARANDA

Program zájezdu:

1. DEN: přílet na Korfu, nocleh v hotelu.
2. DEN: po snídani odjezd trajektem do albánského letoviska Saranda. Po pasové kontrole následuje setkání s průvodcem. Možnost koupání nebo oběda. Následuje cesta do vnitrozemí jižní Albánie se zastávkou v přírodní rezervaci řeky Bistrica u tzv. „Modrého oka“, nádherného více než 50 metrů hlubokého pramene řeky. Poté již následuje cesta do města stříbrných střech Gjirokastra, které se pyšní zachovalou středověkou citadelou s hodinovou věží a starým bazarem s typickou atmosférou balkánského města. Procházka historických centrem a prohlídka středověkého hradu tyčícího se nad městem. Ubytování a nocleh v hotelu.
3. DEN: dopoledne přejezd malebnou krajinou údolím řeky Vjosa do města Tepelena, rodiště vládce Ali Paši, jehož socha zkrášluje stejnojmenné náměstí. Volný čas na procházku centrem města, prohlídku středověké pevnosti a odjezd do středověkého města Berat (UNESCO), známého nejen svojí středověkou osmanskou architekturou, ale i dobrým vínem. Prohlídka historických čtvrtí u řeky Gorica a Mangalem s jejich klikatými uličkami a domy vypadajícími, jako by byly přilepené na skále. Ubytování a nocleh v hotelu.
4. DEN: po snídnani navštívíte v Beratu muzeum věnované Onufrimu, největšímu malíři ikon 16. století v Albánii. Dozvíte se také o dějinách a unikátní umělecké výzdobě kostela, ve kterém se nachází toto muzeum. Fakultativně oběd a poté odjezd směrem na město Fier, v jehož blízkosti se nachází nejvýznamnější archeologické centrum země, Apollonia, původně antické město založené již v roce 588 př. n. l. Řeky z Korintu. Přejezd do přístavního města Vlora, prohlídka města, kde byla v roce 1912 vyhlášena nezávislost Albánie od nadvlády Turecka. Ubytování a nocleh v hotelu.
5. DEN: po snídani odjezd do národního parku Llogara. Jízda autobusem povede krásnou přírodou. Později prohlídka malebné vesnice Himara s ruinami hradeb a starých kostelů, s nádherným výhledem na panenské pláže a krásné vnitrozemí Albánie. Následuje zastávka u bývalé ponorkové základny a prohlídka hradu Ali Pashi Tepelenského poblíž vesnice Qeparo v zátoce Palermo. Další zastávka na občerstvení nebo oběd v restauraci uprostřed překrásných vodopádů ve vesnici Borsh. Odpoledne přejezd do letoviska Saranda, možnost koupání v moři. Ubytování a nocleh v hotelu.
6. DEN: po snídani odjezd do nejzachovalejšího antického města v Albánii – Butrintu, který je od roku 1992 zapsán na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Jedná se o nejvýznamnější antickou památku na albánském území. Hrad, který pochází z období vlády Ali Paši Tepelenského a odkud je překrásný výhled do okolí i na kanál Vivari, který tuto stranu přirozeně odděluje od pevniny. V parku si prohlédnete řecký amfiteátr, římské termální lázně, byzantskou křtitelnici a katedrálu a v neposlední řadě benátskou věž, která je součástí novodobého opevnění Butrintu. Na vrcholu pak ční hrad, kde je dnes muzeum Po prohlídce antického města následuje zastávka na oběd a odpočinek a možnost koupání v moři ve vesnici Ksamil. Návrat do Sarandy. Ubytování a nocleh v hotelu.
7. DEN: volný den pro odpočinek a koupání na hotelové pláži. Možnost občerstvení v různých tavernách a restauracích poblíž hotelu nebo přímo v hotelové restauraci u pláže. Ubytování a nocleh v hotelu.
8. DEN: dopoledne volno, odpoledne odjezd trajektem zpět na Korfu, transfer na letiště, odlet do Prahy.

Cena zahrnuje:

letenku Praha – Korfu – Praha včetně všech poplatků, trajektové lístky Korfu – Saranda – Korfu, 1x ubytování v hotelu 2-3* se snídaní na Korfu, transfery dle programu, 6x ubytování v Albánii v hotelích kategorie 2-3* se snídaní po dobu okruhu, transfery dle programu, dopravu klimatizovaným busem/minibusem, služby česky hovořícího průvodce během celého pobytu.

Cena nezahrnuje:

cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu (36 Kč/den/os.), vstupné na památky (cca 15 €/os.), příplatek za večeře (1590 Kč/os.).

Minimální počet účastníků:

15 osob.

Výlety v okolí hotelu

Mapa polohy hotelu